Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem te trzesienie powoduje że jest to silnik jedno cylindrowy,odnośnie hałasu to jestem trochę zdziwiony.

To zgadzałoby sie z teorią motoryzacji (tak mi się wydaje). Silnik jednocylindrowy ma większe wibracje niż dwucylindrowy(ze względu na przemienne fazy na cylindrach), i tak dalej....

Ale ten konkretny egzemplarz zwyczjnie nie dał sie porównać z innymi silnikami, na których pływałem.

Bynajmniej nie chodzi o odgłos wydobywający się z tłumika...

Silnik powodował drgania całej łódki. Dawało to niesamowity, głośny rezonans. Strasząc wsszystko w promieniu 50 km :), wywołując we mnie popędy destrukcyjne...

Na większych obrotach było znacznie lepiej...

No i przy wyborze silnika jestem ograniczony wytrzymałością konstrukcji mojego "Parostatku". Pozwala ona na zamontowanie silnika o wadze do 28 kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poszperałem troche w sieci....

Na stronach Suzuki znalazłem DF 6, nie ma DT 6, ale nie o symbole mi chodzi....

DF6 to chyba najlżejszy dostępny na rynku czterosuw o mocy 6 kM :)

Z tego co pamiętam Yamaha F6-38 kg, Honda podobnie.

Dopisuje go do swojej listy poszukiwanych silników używanych przez max 2 sezony.

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

Wracając do Echosond....

Mam uwagę krytyczną, dotycząca funkcjonalności. Nie wiem czy tylko mojej, czy tez wszystkich.

Moze ktos ma podobne uwagi...

Może komuś ten tekst pomoze w dokonaniu wyboru.

W moim Lowrance X-125 mozna widziec ryby na dwa sposoby.

1.

Korzystac z funkcji Fish Id. Wyswietlaja sie wtedy ikonki rybek roznej wielkosci, opcjonalnie z glębokościa na jakiej sie znajdują. Funkcja tą steruje procesor, ktory (wyczytane w sieci) potrafi pokazywac rybki tam gdzie ich nie ma(np interpretować inne obiekty jako ryby), lub nie pokazywac wtedy gdy naprawde są, lub pokazywać mniej (gdy ma problem z odroznieniem ich od otoczenia). Dzieje sie tak np w sytuacji gdy rybka jest przy konarze drzewa, lub "przylega" do dna(termoklin jeszcze nie rozgryzłem :? ). Dlatego jesli chce sie wykorzystywac w pelni świadomie mozliwosci sonaru, powinno ogladac sie echo sygnalu w takiej postaci, w jakiej jest odbierane. Interpretujac samodzielnie wszystkie kształty odbijajace wiazke sygnalu-sposób nr 2.

2.

Polega na obserwowaniu przedmiotów odbijajacych sygnal na ekranie i znajdowaniu wsrod nich ryb. Sprawa niby prosta, bo rybki maja sie pokazywac w postaci luków. Mają, ale czy sie pokazują? Otóż raczej niechętnie.

Aby uzyskać pelny-rownomierny łuk trzeba, aby przetwornik znajdowal sie dokladnie w pozycji poziomej. Aby odbity sygnał ukazał sie w postaci łuku, ryba tez powinna znajdowac sie w pozycji poziomej :!: Nawet niewielkie odchylenie od poziomu sprawi, ze łuki bedą ucięte z któregoś konca. Przy niezbyt czystej wodzie, lub wodzie z duza iloscia glonow utrudnia to znacznie interpretacje echa sygnalu.

Moja praktyka zdobyta podczas kilkunastu wypadow z sonda na wode pokazuje ze uzyskanie dokladnie poziomego polozenia przetwornika jest prawie niemozliwe. Proste przykłady: a) stała predkosc, kolega przechodzi z rufy na dziób- zmienia się kąt; B) zmieniasz prędkośc łodzi- zmieniasz kąt; c) wiatr 3° wg Beauforta - zapomnij o oglądaniu czegokolwiek poza dnem- głębokość jest średnią pomiedzy odlegloscia do dna gdy lodka jest na szczycie fali i w dołku.

Myśle, że efektywność Echa możnaby podnieść, montując przetwornik przy burcie, w polowie dlugosci lodzi. Przy moim pontonie, jedynym dogodnym miejscem jast pawęż.

Reasumując: trudności w poziomym ustaleniu przetwornika, niezbyt czysta, lub kwitnaca woda powoduja znaczne trudnosci (prawie uniemożliwiają) pokazywanie sie na ekranie ryb w postaci luków,lub części łuków. Najwartosciowszym przekazem jest kształt dna, oraz glebokosc. Rybki są pikantnym dodatkiem.

Zapraszam do wymiany poglądów i korygowania ewentualnych bledów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

Witajcie, pisze w imieniu mojego Dziadka, wielkiego wędkarza, któremu sprezentowalam w te wakacje sonde hummingbirda piranha max (nie pamietam modelu;P). Sonde przywiozlam ze Stanow, a zatem jest po angielsku i sa stopy zamiast metrow. Dziadek sobie spox z tym radzi, ale i tak troche mi marudzi, ze wolalaby polski i metry. Czy jest jakas firma w Polsce, ktora moglaby zmienic oprogramowanie sondy??

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,

Kredka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam serdecznie!!! Mam pytanie dotyczące echosondy, a dokładniej do faktycznego rozmiaru wykrywanych przez nią ryb. Posiadam Echosonę PiranhaMax 20 X, rozróznia ona trzy wielkości ryb i stąd moje pytanie: Czy ktoś ma doświadczenie z takimi urządzeniami i może się wypowiedzieć na temat rozmiaru wykrywanych ryb? Chodzi mi o przybliżoną wagę, tak żebym miał jakieś ogólne rozeznanie. Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal, nie patrz na wielkości rybek na monitorze. Najlepiej wyłącz funkcję "fish locator" i ucz się czytać obraz. Nie znam Twojej sondy i nie znam jej czułości ani rozdzielczosci wyświetlacza.

Jak ją "rozszyfrujesz" będziesz potrafił na niej czytać bąble powietrza wydobywajace sie z dna ... mówie bardzo powaznie. Sonda, to tylko głupie urządzenie, które interpretuje każdy obiekt w toni wody jako rybę. Nawet butelkę PET przytopioną, reklamówkę, zbite wodorosty itd.

Proponuję jechac nad wodę, którą w miare znasz (lub z osobą, która ją zna), kije zostaw w domku, by Cie nie kusiły ;) i ... baw sie nią. Wyłącz wszystkie funkcje "auto". Steruj nia ręcznie. Dobieraj czułość w zalezności od głebokości, predkość do ukształtowania dna itd. "Wymacaj ją". O ile sprawą stosunkowo łatwa jest "odczytanie" rybek z toni, to znalezienie rybek na dnie jest wyższa szkoła jazdy ... i to bez trzymanki, która polega na perfekcyjnej znajomości dna. A trzymanka ... to tylko zauważyć w nim różnice ;)

Przypomnę jednak, że sonda rybki nie złowi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jednak, że sonda rybki nie złowi

Shogun a nie mogłeś mi tak poradzić parenaście lat temu jak ja najwny kupił takie pudełko i myślał ze rybki z jeziorka wyłowie z zamkniętymi oczkami ,he he he .

Mimo wielogodzinych podpatrywani ,ba nawet wielo dniowych obserwacij udało mi się stwierdzić ponad wszelką wątpliwości że moja była echosonda Egle pokazuje na ekranie rybki ponad 15cm, co poniżej nie kwalfikowało się jako ryba i nie reagowała na stada płoci lub ukleij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniuś, nie pamietam nazwy swojej sondy (bo tak czesto jej używam 8) ) ale jak jej czułość ustawisz na maxa, to na gł. ok. 30-35 m jest tak, jak napisałem wczesniej. Co do nazwy ... sprawdze w garażu i Ci zakomunikuję.

Sonda jest kapitalna sprawą, jak sie wpływa na nowe łowisko. Szybciutko można podjąć decyzję, gdzie zakotwiczyć pływadełko. Nie musi byc to 3D super, hiper, ale wystarczy najpodlejsza, często zwana przez złosliwych ... głębokościomierzem. Kilka smignięć kogutem prawde Ci powie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Shogun masz racje na gł.30-40m to się sprawdza ,a nawet i o wiele płyciej też ,ale nikt nie pisze że echo mu się sprawdziło na płyciżnie np.2m bo przy takiej głębokości nigdy echo się nie sprawdzi ,no może jako gruntomierz to tak.Na targach pytałem o rozwoju echa z trasduktorem nie połączonym kabelkiem ,okazało się że to wieka wtopa

firm, jak szybko pokazali takie echa tak szybko zrezygnowali z tej opcij.Dziś na topie jest echo + GPS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

szukam porady czy można kupić echosonde która będzie pracowała na głębokości około 2m i 3m ajak jest taka to jaki model bo u mie głębszej wody niema miałem takom co siegała do 25m czy coś takiego ale sie niesprawdziła i sie już 2 razy zepsuła a ryb niepokazywała tak że jaka sonda jest najlepsza która sie sprawdza no i pokazuje ryby.za odpowiedz dziękuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam wszystkich forumowiczów

mam do Was pytanie odnośnie echosondy, noszę się z zamarem kupna echosondy PiranhaMAX 10 Portable , czy może ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem?

dodam że:

* łowię na jeziorach

* najczęściej z łódki

* za każdym razem staram się łowić na innym jeziorze

* echo potrzebuje do badania dna jeziora

nie jestem obyty w temacie echosond, jednak zależy mi na informacji czy podany wyżej model spełni podstawowe oczekiwania

poniżej podaję dane echosondy:

Depth Capability: 600 ft

Display Window Size: 3 7/8” Diagonal

Display Matrix: 160V x 132H

Display Type: 4 Level Grayscale High Contrast FSTN LCD

Power Output: 100 Watts (RMS) 800 Watts (Peak to Peak)

Operating Frequency: 200kHz

Sonar Coverage: 20° @ -10db

Transducer: Inside Hull or Transom Mount

Power Input Range: 10-20 VDC

Mounting: Easy On, Easy Off Tilting Mount

Unit Size: 4 3/8” W x 6 1/8”H x 3 ¼”D

a link do tego modelu znajduje się tu:

http://www.humminbird.com/products.asp?ID=438

z góry dziekuję za podpowiedzi i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam

Chciałbym zakupić echosonde do połowu z łudki na zbiornikach takich jak Turawskie, Nyskie, czyli zbiorniki retencyjne bardzo duże.

Chciałbym zakupić jedną z najtańszych z dostępnych firm, tylko która firma posiada dobre echosondy.

Kolega, który łowi na Nyskim i posiada echosonde Lowranca twierdzi ze jest jedna z najlepszych firm. Jego kolega który posiadał Hummnibirda po roku sprzedał ja i kupił własnie Lowranca.

W sklepie wedkarskim, sprzedawca który jest po części zawodowcem posiadał juz 8 różnych echosond i twierdzi ze najlepiej kupic najtansza np Fish Finder, ponieważ posiada polskie menu i ma serwis w Polsce. O Lowrancu wypowiadał sie nie zachecająco.

Co sadzicie o tym, czy wiecie, co kupic za te 600zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.