Skocz do zawartości
tokarex pontony

Programy wędkarskie w TV?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

Ja kiedyś, żeby oglądnąć ten program specjalnie nastawiłem budzik i wstałem rano. To było w ubiegłe wakacje chyba. Wstałem i oglądnołem. Nie podoba mi się ten program. Tylko zmarnowałem czas i niepotrzebnie nastawiłem budzik. Chociaż raz tata nagrał jak się robi muchy w tym programie to wtedy mogę powiedzieć że ewentualnie to można było oglądnąć. Ale ogólnie to dno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Andi ,konkrety.

sorry kaczka, ale chyba nie do końca zrozumieliśmy się :wink:

mianowicie chodzi o to że we trzech wybraliśmy się na karpiki,

podczas jednej nocki potrafiło paść ze, i tu tak pi razy oko 60 sztuk na trzy osoby, i to wszyscy myśleliśmy że to wypasione karachy , dopiero nad ranem po chwili refleksji i dokładnych oględzinach okazalo się że sazany i to takie po 30-40 cm.

i tu piję do tych wąsów właśnie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzilem , że i karasie też się trafiają.

oczywiście że się trafiały i tu stąd ten błąd :grin:

A swoją drogą to sazan jest

smuklejszy od japońca .

ta i tu się zgodzę, ale jak byś był na tym zbiorniku to byś stwierdził że te sazany są jakieś wypasione, po prostu mają warunki, a jakie to już nie będe pisał :grin:

niedawno ktoś na tym forum sugerował ze karpie nie żerują poniżej 4 metrów,

a ja wyciągałem z 6 metrów i choćby echosonda dawała złe namiary to ja i tak wiem że tam jest 6 metrów ponieważ kumpel ma bata 7m. i w służy mam jako marker, pomimo złamanej szczytówki wystaje nam po wbiciu w dno jakieś 20-30cm. i stąd jestem pewny że jest tam 6m. :grin:

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na Dzierżnie Dużym jak i w Unichowie karpia i karpiarzy jest sporo i każdy sypie do

bólu, karasie mają na karpiowym futrze niesamowity przyrost . W tym roku łowiłem

od 37 do 42 cm. mniejszego nie miałem i co jest ciekawe te małe ważyły przeciętnie

1,3 a o 5cm większe potrafią ważyć o kilogram więcej. W pewnym momencie zaczynają

rosnąć w szerz i są kwadratowe. Jeśli chodzi o karpie to łowi się je do 4m.Jezioro ma

max 8m. Nie twierdzę , że karp poniżej 4m nie żeruje bo na innych jeziorach łowiłem

na 8-9m szczególnie teraz jesienią. Andi a nie używasz markerów pływających , zakotwiczonych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! Upominam Was - temat jest o czymś innym!

Oglądałem dzisiaj wspomniany program rapa na TMT - taka sama kicha jak ten w tytule tematu. Szczęśliwie trwał tylko 15 min :shock: Generalnie jestem powalony niską jakością tych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle "polskie piekiełko " tylko narzekania i nic więcej. Oglądałem ten program jeszcze od Wizji i nadal oglądam i będę oglądał. Dlaczego ???? Bo nie ma nic innego w telewizjach polskojęzycznych co jest związane z wędkarstwem . Macie racje program nie grzeszy profesjonalizmem , często połowa programu to reklamy mniej lub bardziej ukryte , drętwe pogaduszki o "dupie maryni " itd.

Ale powtarzam jest taka posucha na rynku TV , że i ten program ma dużą oglądalność . Dlatego dziwi mnie to , że nikt nie zainwestuje w profesjonalne nakręcenie odcinka. Z samych reklam można by to było zrobić a tak to pewnie pan JB. i już mało widoczny AS. mają z tego jakieś profity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle "polskie piekiełko " tylko narzekania i nic więcej.
No nie rób scen! To co mamy nakręcić własny program? To mamy nie przyznać że to jest wstyd żeby coś takiego wpuszczać na antenę? I mechanizm raczej nie jest taki że ktoś ma profity. Profity ma stacja która zgodnie z koncesją musi nadać tyle a tyle godzin programów o tematyce jednej, tyle a tyle godzin programów o tematyce innej itp itd. Poneważ telewizja ta zarabia na określonym programie i reklamach do niego przyklejonych to musi wypełnić jakoś resztę zgodnie z koncesją. I tu rozmaici amatorzy pakują swoją kichę i cieszą się że zarobią pięć dych, a dana stacja też sie cieszy że za pięc dych zapełnia pasmo.

Tak więc "narzekania" są uzasadnione i noszą miano ostrzeżenia innych żeby nie tracili czasu oglądając to g...o. A oglądalnośc programu i tak nie ma znaczenia z ww. powodów.

oglądam i będę oglądał. Dlaczego ???? Bo nie ma nic innego
Nie mam samochodu, więc będę biegał ubrany w kartonowe pudło z napisem "mercedes"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i glupi pomysl ale moze podczas zlotu pokusic sie o nagranie jakiegos filmu ktory bylby w zamierzeniu darmowy i mozliwy do rozprowadzenia po sieci w czesci dla forumowiczow i ogolnie dla wedkarzy na ktorym bylyb jakies praktyczne rzeczy

I wtedy bysmy zobaczyli czy to takie latwe itp

Mysle ze wystarczy dobre checi a efekty jakie beda to sie okaze

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to??

No to "Oskar" 2007 jest nasz :cool::lol: A poważnie to myślę, że nie jest to takie proste. Zlot potrwa pewnie ze trzy dni i wątpie żeby ktoś miał ochotę w tym czasie poświęcić się wcale niełatwej pracy :roll: Ale kto wie może to wypali :wink:

A na marginesie- czyżby rozpoczęło się planowanie zlotu?? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

taaaka ryba to dno , ale sandacze czasem żerują przy dnie i ja chcę to zobaczyć...

czasem poprostu mają kawałek materiału który pokazuje , że jednak ryby istnieją i biorą , a pozatym to syf

co to za program - rapa ??????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solver, a przeczytałeś cały artykuł i komentarze do niego na forum??

Przeczytałem. I podtrzymuje to co powiedziałem. Nie wchodzę w meritum, uważam że taki program to skarb, ale mowie o artykule - teksty o niezawodnym przyponie pewnej firmy (którą osobiście bardzo lubie i cenie) na które ktoś tam wyholował 40 szczupaków bez żadnego śladu zużycia, najazdy na loga producentów, zbliżenia sprzętu i kartoników tak, żeby było widać nazwy firm uważam osobiście za niesmaczne, szczególnie w tekście, który ma być przynajmniej w założeniach bezstronnym propagowaniem metody jerkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie każdy program wędkarski jaki możemy obejrzeć w polskiej telewizji ma charakter bardziej komercyjny niż merytoryczny.

Nie ma co ukrywać że są to programy sponsorowane przez producentów sprzętu wędkarskiego, który z regóły jest w nich pokazywany, a to co widzimy jeżeli chodzi o wyczyny wędkarskie nie zawsze jest prawdą tak do końca.

Oglądałem kiedyś kasetę VHS dotyczącą sportowych połowów tyczką. Miejscem akcji była Wisła gdzieś na srodkowym odcinku, a zarówno zanęty jak i większość sprzetu była jednej firmy. Pozostały osprzęt typu wyczynowe pomosty, wiadra zanetowe, tyczki pochodziły z zaprzyjaźnionej firmy.

Jak się to oglądało to aż człowiek wyskakiwał z fotela z chęcią pognania nad wodę.

Oczywiście nikt w programie nie wspomniał o tym, że zanim rozpoczęto wędkowanie do wody poleciało kilkaset złotych nie wspominając o tym, że w miejscu gdzie kręcono ten materiał kilka tygodni wcześniej sztucznie stworzono tzw. rejon spokojnej wody lub jak kto woli wykopano dołek i od strony napływowej podniesiono dno wysypując je kamieniami (taka podwodna przytamka).

Nie wszystko złoto co się świeci. Tak to własnie jest z programami.

Raz widziałem program chyba na "travel-u" kręcony przez anglików, którzy przyjechali do Polski na karpia. Wybitni karpiarze siedzieli przez trzy dni. A co się wynudzili....

Trzeciego dnia rano wyciągnęli jedna dziewięciokilówkę z komentarzem "... już mysleliśmy, że tu ryb nie ma...."

Największy ubaw miałem jednak z polskiego przewodnika, który ich na ten karpiowy zbiornik przywiózł i jego odpowiedzi na coraz częstsze pytania gości "Co się dzieje???"

Polecam zachowanie dystansu do programów wędkarskich choć przyznaję, że bardzo miło się je ogląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomaszku ale żeby tam gdzie Rex łowi odnosić sukcesy wystarczy leszczyna, kawałek sznurka i haczyk z przynetą. Australijczycy pracują na rybność swoich wód od kilku pokoleń. A my od kilku pokoleń robimy wszystko żeby ryby z naszych wód zniknęły zupełnie.

Czytałem ostatnio artykuł o tym że z angielskich wód zaczęto masowo odławiać karpia. Jak się okazało to nasi rodacy wyjeżdżający za robotą rozpoczęli odłowy. Trochę mi było wstyd bo angole już się zastanawiają jak z tym walczyć.

Od dawna karp w Anglii uważany jest za chwast i jednocześnie świętą rybę. Nie wiem jak to jest dokładnie ale wiem że nikt tego nie zabiera w celach konsumenckich ale chętnie łowią i wypuszczają. Nasi pokazali że można inaczej :oops:

Dobra bo zjechałem z tematu.

Rex-Hunt jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomaszku ale żeby tam gdzie Rex łowi...
I tak i nie. Widziałeś w ostatnim (może teraz już przed ostatnim) numerze "wędkarstwo moje hobby" film z Rexem? A tak tak - ci sami polacy go robili. Otóż coś jest takiego że Rex może wyciągnąć byle leszcza z bajora i to już wytstarcza żeby film był doskonały! Bo to poprostu jest Rex Hunt!

A tak na poważnie to w programach ważniejsza jest wiedza "jak robić" takie programy i dobra ekipa z obcykanym warsztatem niż rybne łowisko na którym bez wątpienia można też zrobić marny program. Ale żeby nie było wątpliwości zgadzam się z Tobą tomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.