Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pstrągi 2008


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki Maciek.

Jutro też idę :mrgreen: .

Dziś byłem... i nic nie złowiłem. Na dodatek zapomniałem pudełka z wobkami, które sobie spuszczałem z prądem, a gumkami strasznie ciężko zarzucać z pomiędzy krzaków i pod parasolem drzew . Ale i tak fajnie było spędzić te 3 godziny nad rzeką .

Lary, najlepszego :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wiosna w wodzie. Korpki pięknie żerują i są bardzo żywe. Nieststy nic konkretniejszego ostatnio nie złowiłem...

A to moja rzeczka :grin:
Bardzo fajna. Moja jest niemal identyczna, tylko trochę węższa :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość wobler129

Relacja z pstrągowania dnia 31.01.08r.

Godzina 10:00 – dojechaliśmy na Pliszkę w Koziczynie :) Dochodzimy nad wodę – ja uzbrajam kija, a Łukasz już ma pstrąga:

ce73902aa4370857.jpg

Muszę go nadgonić :)

6c6013503fdc51c1.jpg

Od początku wierzyłem w swoje wobki i słusznie – jest pierwszy ładny pstrąg na raka, ale po chwili wyskakuje w powietrze i wypina wobka z pyska – tata uchwycił foto pstrąga w idealnym momencie:

5dfa7020e6de3030.jpg

Więc dalej jestem na zero :( Idę kawałek dalej i… znów pstrąg uderzył w raczka – tym razem mniejszy i znów spada :( No nic – ja i Łukasz łowimy dalej…

9a7ee663af5aec43.jpg

7182e3208d581ef7.jpg

631aadaa6e45be56.jpg

999ed8c57f03687f.jpg

Nowe miejscówki i nowe nadzieje… już troszkę pod denerwowany, że cały czas jestem na zero… ale z drugiej strony się cieszę, że miałem wymarzony kontakt z rybą – w sumie to już z dwiema :)

bab5868363573c60.jpg

Jest! Nie to zaczep… i raczek, którego tak długo strugałem zerwany w tym miejscu…

7c3e6b18f1deb52f.jpg

Jest następny fajnie zapowiadający się odcinek – zakładam kolejnego swojego wobka - żabkę:

22e3e9c5b5bd23f1.jpg

No i telefon:

-„i jak tam jest coś”

-„było…” i tyle mogłem powiedzieć :)

c024a56ed9747a5c.jpg

Bankowa miejscówka lecz… nic się nie uwiesiło  Łukasz już kawałek przede mną .

e26341c1d6256fcf.jpg

Widzę kolejną piękną miejscówkę – na kolanach podchodzę do wymarzonego miejsca i obławiam rzeczkę:

e6895b19ba41418c.jpg

Spuszczam wobka z prądem, żeby nie płoszyć kropków za dużo – zaczynam zwijać żyłkę, robię chwilkę przerwy, znów zaczynam zwijać i od razu energiczne branie – JEST! :)

FILM

3725eeab025fac75.jpg

Jeszcze raz fotka tego pięknego miejsca:

55325b42f8bedbbc.jpg

Spotykamy się z Łukaszem na moście kolejowym i zdajemy relacje – Łukaszowi jeden zszedł :( Wspólna fotka na moście kolejowym i wracamy do wędkowania:

6c84c387dbf7d7dc.jpg

Idziemy jeszcze kilkadziesiąt metrów za mostem, gdzie znajdowały się bardzo ciekawe miejscówki – jednak nic z tego...

Ustaliliśmy, że wracamy do początkowych miejscówek, bez zatrzymania.

Docieramy… jestem nad śluzą po drugiej stronie rzeki i drugi rzut żabką, ta sama technika prowadzenia z przerwami i… siedzi :)

aaff33813e66746a.jpg

Idziemy na pierwszą miejscówkę i… znów siedzi!  I znów schodzi :( Dochodzę do wniosku, że lepsza była by większa pojedyncza kotwica...

Krótka wymiana przynęt z Łukaszem :) Nabyłem fajne wobki :)

Potem obławiamy te pierwsze miejscówki przez ostatnie 20-30 min. i kończymy :) Jest godzina 15:00 – czyli równe 5 godz. wędkowania.

Idziemy do samochodu – tam przebieramy się i udajemy się do restauracji na ciepły obiadek.

Bardzo zadowoleni wracamy do domu, a w drodze wymieniamy swoje doświadczenia oraz ustalamy datę kolejnego wypadu – atak ponawiamy za dwa tygodnie w niedzielę.

Było super! Wszystkim życzę takich wypadów w takim towarzystwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek obławialiśmy odcinek od stawów w Koziczynie do mostu kolejowego - szliśmy w dół rzeki. Relacji może będzie więcej, bo za 2 tyg. powtórka - no i zaczynam wędkowanie na Odrze - uwielbiam wyprawy w dalsze rejony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, gratulacje, świetna relacje z ciekawego wędkowania.

Jestem zazdrosny tego ze sobie połowiłeś.

Jeszcze wytrzymam do niedzieli a w niedziele na kropki, oby tylko nic się w między czasie nie namieszało.

tfu tfu aby nie zapeszyć :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
maniek obławialiśmy odcinek od stawów w Koziczynie do mostu kolejowego
Wiem ,Pliszka śliczna jak zawsze ,oj coś mnie nakręciłeś strasznie .

No tylko Ty troszkę masz daleko :roll:

Może zamieszczę tutaj fotki wobków, na które miałem wszystkie dzisiejsze pstrągi:

e2efc9adfbd3c420.jpg

0ddfd06921b63440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na które miałem wszystkie dzisiejsze pstrągi:
Powiem ze "dziwaki"te wobki ,ale widocznie takie mają być,skoro skuteczne.
No tylko Ty troszkę masz daleko
Och ,daleko ,daleko to jest na Alaske :mrgreen: ,ale nie powiem smaka mi narobiłeś tą Pliszką i kto wie kto wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
ale nie powiem smaka mi narobiłeś tą Pliszką i kto wie kto wie.

No to koniecznie mnie poinformujesz to może wybierzemy się razem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

I małe sprostowanie - Łukasz na zdjęciach nie ma papierosa w buzi tylko przynęty - przy szybkiej zmianie "cak" i gotowe :smile: Też muszę tak spróbować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.