Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pstrągi 2008


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Z Nowym rokiem rozpoczynam sezon na pstrąga. W większości regionów właśnie w tym dniu rozpoczyna sie sezon na tą piękną waleczną rybę.

Nic nie zastąpi przedzierania sie przez chaszcze i zaspy śniegu wzdłuż ciurków często nie przekraczających swą szerokością 1-2m.

Piękne krajobrazy plus ta trudna ryba to wędkarstwo w w najlepszym wydaniu :grin:

Kto zaczyna sezon 1 stycznia?

Piszcie o wynikach i spostrzeżeniach.

Ja choćby sie waliło paliło a kac po nocy sylwestrowej nie dawał spokoju jadę nad moje górskie rzeczki w poszukiwaniu przygód z pstrągiem.

Już nie mogę sie doczekać. :roll::cool: aby przetestować nowe wabiki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129
Kto zaczyna sezon 1 stycznia?

Ja ze względu na transport zaczynam pierwszy weekend po nowym roku :cool:

Już nie mogę sie doczekać. :roll::cool: aby przetestować nowe wabiki :lol:

Dokładnie - to będzie mój trzeci lub czwarty wypad na kropki. Nastrugałem się teraz trzeba przetestować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
pstrąg podobnie jak troć są dla mnie narazie niedostępne (brak akwenów z tą rybką)

Ja jeżdżę około 100-200 km za tą rybką :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri, a gdzie będziesz zaczynał sezon na kropki ?
No jak to gdzie :???: ,przecież Keri napisal.
jadę nad moje górskie rzeczki w poszukiwaniu przygód z pstrągiem.
:wink::lol: Sam się też szykuje w tym roku ,napewno nie bedzie to 1 stycznia ,bo planuje poważnie porozmawiać z sandaczami w tym dniu :shock::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri, a gdzie będziesz zaczynał sezon na kropki ??
To jeszcze nie jest do końca ustalone ale zapewne będzie to Płoska lub Słoja a może Sokołda.
nie bedzie to 1 stycznia ,bo planuje poważnie porozmawiać z sandaczami w tym dniu :shock::mrgreen:
hmyy 1 stycznia sandacze? :shock:

Porozmawiaj z nimi tylko poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmyy 1 stycznia sandacze?
Ostatni dzień kiedy można z nimi pogadać.

[4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.]

Dziwny ten przepis ,i dawno powinno się go zlikwidować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
koło połowy stycznia na Bóbr

Także tam powinienem być :mrgreen: Tylko nie wiem dokładnie w jakich okolicach - "przewodnik" kiedyś mówił, ale ja zapomniałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę około 100-200 km za tą rybką :grin:

Po co tak daleko?Obok M-cza(5km) występuje on dość licznie w malutkiej rzeczce/strumyku-"Strudze Jeziornej"gdzie zarybianie przez WĘDKARZY :!: powiodło się i gatunek ten jest obecnie naturalnie samoodnawialny i jeziorze "Zamkowe Środowe" przekształconym niedawno w łowisko specjalne.Muszę wykupić pozwolenie na ten rok :cool: a koszt to bodajże 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 styczeń i nie ma pierwszego pstrąga :???:

Przedeptałem dzisiaj z kolegą jedną z moich rzeczek pstrągowych. Spacer był bardzo potrzebny po Świętach i Sylwestrze. :wink:

Rzeczka bardzo urokliwa ale z pstrągiem słabiej, miałem tylko jedno pobicie przynęty niestety ryby nie zaciąłem.

Kolega złowił pstrąga któremu zabrakło milimetrów do nowego wymiaru ochronnego tj. 35cm.

2eac1599111fbae4m.jpg2190ea7307852b57m.jpgf2408f314dfb8044m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie wróciłem z 1-wszego, od dawna oczekiwanego wypadu nad rzeczkę, niestety tylko 40min miałem na wędkowanie, ale to zawszę coś :wink: . Efektem był kropek 30cm z "hakiem", mimo pory i niewielkich gabarytów całkiem fajnie powalczył :smile: (oczywiście wrócił do wody). Jestem zadowolony gdyż: był to mój 1-wszy wymiarowy pstrąg, 1-wsza ryba w tym sezonie i 1-wsza ryba złowiona na woblerka :wink: .

Jutro też idę :mrgreen: .

Pozdrawiam.

P.S. Nawet fotka się znalazła, przepraszam za jakość i ucięty ogon ale mam już tak porysowany ekran w komórce że nic nie widać prawie i już szarówka była, po prostu nie trafiłem :wink: .

post-2097-14544971489286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.