Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pstrągi 2008


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Skrętek mogę wiedzieć jak i czym łowisz w takich rzeczkach?? jestem jeszcze początkujący i mam problem z takimi małymi rzekamim

Moim zdaniem na takie rzeczki sa najlepsze male gumki. Ja przynajmniej takimi lowie no i brania sa, tylko ciezko takimi malymi zaciac bo to tez male haczyki do tego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrotówki 0-1 malutkie woblerki,próbój wszystkiego,wreszcie sam zobaczysz co jest najskuteczniejsze,u mnie na przykład na gumki mam słabe wyniki u Ciebie może być inaczej,ja prewferuje obrotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbój wszystkiego,wreszcie sam zobaczysz co jest najskuteczniejsze
I to jest święta prawda.

Ja z kolei łowię głównie na woblerki - spuszczam je sobie z prądem. Sporadycznie na małe obrotówki, tylko w tedy, kiedy mam miejsce na machnięcie kijem :lol: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 dni na spływie kajakowym - Korytnica, Drawa, Drawka. Bazę mieliśmy tuż nad Korytnicą i oczywiście nie mogłem przegapić okazji i zabrałem ze sobą sprzęt. Niestety, przewodnik kajakowy i równocześnie zapalony wędkarz (świetny muszkarz) uprzedził mnie, że Korytnica jest pusta, ryba wytrzebiona. Nie zrażony wybrałem się ale faktycznie jest kiepsko, złowiłem tylko jednego pstrążka i kilka okonków. Szkoda bo rzeczka ma wspaniały potencjał pstrągowy, mnóstwo miejscówek, czysta lodowata woda.

Pierwszy raz płynąłem Drawą, kurcze piękna ta rzeka, woda kryształ, nie spotkałem się dotychczas z tak klarowną wodą w Polskich rzekach. Polecam wakacyjny spływ Drawą, świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 dni na spływie kajakowym - Korytnica, Drawa, Drawka.
Grzesiek ale Drawą nie płynęliście w obrębie DPN ?? Chyba zakaz jest do 01.07 (choć uważam że bezsensowny - ani nie powędkujesz ani kajakiem nie popływasz :???: ) , chyba że w tym roku się coś zmieniło :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ale Drawą nie płynęliście w obrębie DPN ?? Chyba zakaz jest do 01.07
Jeśli płynęli Korytnicą to omijali DPN.Grześek a gdzie biwakowaliście nad jeziorem Korytnicki ?,na polanie Harcerskiej ,.Było pytać wcześniej ,to bym coś podpowiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ale Drawą nie płynęliście w obrębie DPN ?? Chyba zakaz jest do 01.07
Jeśli płynęli Korytnicą to omijali DPN.Grześek a gdzie biwakowaliście nad jeziorem Korytnicki ?,na polanie Harcerskiej ,.Było pytać wcześniej ,to bym coś podpowiedział.

Mieliśmy bazę noclegową w Nowej Studnicy i codziennie dojeżdżaliśmy na miejsca spływów. Pierwsza trasa to Korytnica od okolic Leśniczówki Wałcz do j. Korytnica, druga to Drawa w DPN a trzecia Drawka do j. Mąkowarskiego.

Artech, nic mi nie wiadomo o takim zakazie, płynęliśmy z zawodowym przewodnikiem i nie słyszałem aby coś mówił na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 dni na spływie kajakowym - Korytnica, Drawa, Drawka.
Grzesiek ale Drawą nie płynęliście w obrębie DPN ?? Chyba zakaz jest do 01.07 (choć uważam że bezsensowny - ani nie powędkujesz ani kajakiem nie popływasz :???: ) , chyba że w tym roku się coś zmieniło :shock:

Artech, jednak miałeś rację. Pomyliłem się, płynęliśmy przez Drawski Park Krajobrazowy a nie DPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem wczoraj, po trzytygodniowej przerwie, na pstrągach. Kierunek - nowe łowisko. Leśna rzeczka, namiary na nią dostałem od kolegi z pracy, który pochodzi w pobliskiej wioski. Jak mówił, jego ojciec próbował tam kiedyś złapać w korzeniach pstrąga ręką ale kropek był taki gruby, że nie mógł go objąć... no cóż różne są sposoby łapania pstrągów, historyjkę przytaczam bo rozpaliła moją wyobraźnię no i rozumiecie, napaliłem się na tą rzeczkę jak diabli. Dodatkowo kolega twierdzi, że nikt tam nie chodzi, zresztą rzeczki nie ma nawet na wielu mapach.

Tak więc przyjechałem, zobaczyłem, złowiłem :smile: Potoczek okazał się bardzo urokliwy i dziki. Woda czysta, zimna, na dnie tylko piaseczek i kamienie. Udało mi się skusić do brania kilka pstrągów, największe miały 36 i 38 cm.

Wracając, zboczyłem jeszcze nad inną rzeczkę, której nie znałem, a którą miałem w planach zbadać jako potencjalne łowisko pstrągowe. Najpierw miałem ją tylko naocznie ocenić ale okazało się, że zatrzymałem się nad ciekawą miejscóweczką, więc pobiegłem do auta po wędkę. Kilka rzutów i siedzi trzydziestaczek :)

Podusumowując, dzień uważam z udany, trochę połowiłem, ryby może i nie duże ale na takich mikro łowiskach dające mnóstwo emocji. I cieszę się, że mam dwa nowe łowiska w kolekcji :)

36:

gbf1du0.th.jpg

Moje łowisko:

gbf2av1.th.jpg

Druga rzeczka:

gbf3mu7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, no nie wiem czy jeszcze w tym roku pojadę na pstrągi... Przyznam, że na tej ostatniej wyprawie dostałem porządnie w kość - przedzieranie się przez istną dżunglę, upał, i robactwo (kurna zapomnialem zabrać spray na owady!). W pewnym momencie, przedzierając się przez pole dwumetrowych pokrzyw i innego zielska zahaczyłem noga o gałąź i wyłożyłem się jak długi na zwalone drzewo - dobrze, że nie było tam żadnych wystających kołków. A podobno wędkowanie to relaks :)

Co do znajomości łowisk to nie ma czego zazdrościć tylko trzeba wyciągnąć mapę i wybrać się na nowe wody :) Ja w tym roku poświęciłem dużo czasu na odkrywanie nowych ciurków i co najlepsze, okazało się, że pstrągi są w prawie wszystkich.

A ta druga rzeczka to jedna z tych, o których jakiś czas temu Ci pisałem, że mam w planach je poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, był ktoś na zakończeniu sezonu? :)

Ja się wybrałem. Wszak następne pstrągi pewnie dopiero w marcu 2009. Pogoda kiepska (żarówa), woda niska i klarowna ale udało się złowić przechytrzyć kilka kropków. Największy 38 cm. Łowisko to maleńki i dziki strumyk, nad który chyba tylko ja zaglądam :cool:

Przynęty, które mi się sprawdziły tego dnia to wobler samoróbka oraz świetna blaszka kupiona za nieduże pieniądze na allegro.

Zwróćcie uwagę na kolorystykę pstrąga. Jasny, kremowy kolor to efekt czyściutkiej jak kryształ wody i piaseczku na dnie.

ostatni2008xx3.th.jpg

przy1hd6.th.jpg

przy2wu5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.