Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No właśnie tak jak mi Studia we Wrocławiu już rozpoczęte

to chyba powinieneś się cieszyć A poza tym wody tam pod dostatkiem i Maniek niedaleko

galuch, przeciez tu wedkarsko jest pieknie :!::!: coprawda ja wynikami narazie sie chwalic nie moge ale kurcze tutejsze wody mają w sobie czar :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, pio, Wiem że we wrocławiu jest masa pięknej wody ale...

-cały sprzęt mamy na spółę z tatą a nie ma go dużo

-z pieniędzmi na karte krucho a ja nie z tych co będą kłusować

-nauka już mniejszy problem bo juz na 5 roku jestem

Jedynie co to bardzo chętnie wybiorę sie z kimś do towarzystwa ale nie mam tu znajomych wedkarzy. Jak by sie komuś nie chciało jechać samemu to jestem chętny :wink:

No ale nie ma co narzekać odbije sobie we wakacje JUŻ plan wstępny jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8.00 do 11.00 zasiadka z DS-em na Wiśle poniżej zapory Goczałkowice. Pogoda super, brania też. Efekty to 5 karasi - 25, 27, 2X28 i 30 cm; 5 leszczyków 25-30 cm i 6 małych, 20-cm krąpi. W międzyczasie znajomy na spining szczupak 65 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś około 10 okoni z czego jeden około 0,5kg :cool: Po sprawdzeniu paru kolorów i wagi główek wywnioskowałem że:

- ciemy zieleń brąz itp żądzą :mrgreen:

- główka 2g i powolutku "orać" dno.

Gdy już złapałem rytm łowiłem garbuski co chwila aż skończyły się ciemne gumki ( pourywane ogonki) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dzis mialem pecha hehehe. Poszedłem popróbowac nową wędkę. Złowilem szczupaczka niemiarowego. Zaraz poźniej urwałem gumę z przyponem fluorocarbon na zaczepie.Niestety nie wziąłem zapasu nad wodę. Do domu wracać mi sie nie chcialo bo łowilem zaledwie kilkanaście minut, więc przywiązałem sobie riperka bezpośrednio do żyłki. :D

Rzut ,przyneta spadła do wody jedno podciagniecie i tylko wielki zloto-zlielony błysk zauwazyłem. Zaciecie i zwijam sobie juz tylko żyłeczke samą. Zawiązałem drugiego. Rzucam kolejny raz 3 metry wyżej. Podciągam i zaczep???. tylko dlaczego plynie w moja strone i do dna. Około 30 sekund fajnego holu i to samo co wczesniej :P. Wkurzyłem sie i poszedłem do domu. Szkoda gumek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to szczupak sobie z tym poradzi.
:roll:

poradzi albo i nie....chodzi o etykę :!:

jeżeli łowisz sandały czy okonie i przypon przeszkadza, a szczupak trafia się sporadycznie rozumiem, ale kiedy na miejscówce stoją zębacze, a ty pozwalasz obgryzać im kolejne przynęty... :roll: coż powiem krótko zastanów się.... :???:

sorka za offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam pytanie do Mańka i innych z wrocławia. Troche mi niezręcznie no ale cóż...

Czy ktoś nie ma ochoty zabrać mnie na ryby (z Wrocławia) w weekend??? Narazie będę sie nudził bo nie mam nauki a chętnie bym sobie posiedział nad wodą?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się dzieki. Powiem tak : ciągle się uczę:) Zdarzało sie wyciagac szczupaki i bez przyponu (np.łowiac okonie na obrotówke) jednak faktycznie wiekszość przynęt się traci w ten sposób. W miejscu w którym dziś byłem nie spodziewałem sie szczupaków do tego miałem tylko godzinke czasu na łowienie ( chciałem przetestowac nowy kijek) więc sie nie przygotowałem odpowiednio. mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to szczupak sobie z tym poradzi. Nieraz nawet zdarzało mi sie łowic szczupaka ,po tym jak nie wiele wczesniej mi zszedł. pozdrawiam ( no te 11 km jakbym obleciał to by mi sie już nie chciało ;) hehe

Iwan powiedz gdzie łowiłeś bo właśnie zobaczyłem że z Tarnowa jesteś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem 2h na łowienie. Jutro sprawdzian z historii ale zdążę jeszcze się douczyć. Efekt to jeden okoń około 0,5kg a reszta to maluchy do 22cm :smile: Takie okonie około 0,5kg w z wyż mają już trochę siły :shock: Wszystko na Twisterka prowadzonego "na wleczącego" po dnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem 2h na łowienie. Jutro sprawdzian z historii ale zdążę jeszcze się douczyć.

No pięknie, pięknie; jak będzie poniżej 4, to się nawet nie chwal, a przyjmij to jako naukę taką: ryby poczekają. Tak czy inaczej połamania .... w tym wypadku pióra :wink:

Efekt to jeden okoń około 0,5kg a reszta to maluchy do 22cm :smile:

No ale widzę, że warto było się trochę oderwać, z naciskiem na "trochę" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.