Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
na jakie ryby się tam nastawiasz?:)?

mam nadzieję na pstrągi, ale z tym w bystrzycy różnie, powinno się klenia spotkać, no i może okonie wkrótce - dlatego, ze stan wody niski, jesli bedą zapełniać Mietków to taka woda się utrzyma, a jeśli tylko będzie wysoka - tzn. normalna na tym odcinku to myśle, że te główki w sandacze bedą obfite, bo są w sumie jedyne na bardzo długim odcinku

ten odcinek bystrzycy jest poniżej mietkowa?

powiem tak - jest to woda nizninna... bardzo niedaleko terenów mieszkalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem jechać na Wkrę, robale kupione, zanęta przygotowana.

Wstaję o 7.00 a moje dziecko 39 stopni gorączki, a miałem go zabrać ze sobą :cry::cry:

I na tym skończyło się wczorajsze wędkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 3 godzinki na Jeziorze Goczłkowickim ze spinem. Wybrałem się do Łąki pod tzw. "rurę". Wiał bardzo silny wiatr co powodowało duż falę. Pogoda bardzo ładna więc miejscówka oblegana przez około 10 wędkarzy. Niestety okonie nie chciały ze mną współpracować :sad: Innym ttrafiło się parę sztuk. Ja musiałem się zadowolić ładnie zapiętym za górną wargę leszczykiem (25 cm) i paru sztukach podhaczonej drobnicy (płotki). Wszystkie rybki w dobrej kondycji rosną nadal. Ogólnie wypad udany, pogoda rewelacyjne, żeby jeszcze trochę słabiej wiało, ale nie ma co narzekać, przecież to dopiero 25 luty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 luty - początek sezonu 2008

Pierwszy wypad w tym roku. Po niespodziewanym zakończeniu sezonu spotkaniem grupy dolnośląskiej w Prężycach (początek października) udało się wygospodarować wolny dzień na rybki. Zeszłoroczne obserwacje utwierdziły nas (ja i kisux) w przekonaniu, że wiosenne wędkowanie w zbiorniku Słup to strata czasu. Potwierdził to Kolega Robert, który początkiem lutego odwiedził to miejsce z wędką.

Tak więc spakowaliśmy graty o 7 rano i we trzech zaatakowaliśmy ujście rzeki Jezierzycy do Odry. Na miejscówce zameldowaliśmy się około ósmej.

Myślałem, że tyle narodu może być tylko na Słupie k. Legnicy ale okazuje się że miejscowi oraz spora grupa lubinian także poczuła zew wiosny i postanowiła sprawdzić co się dzieje w Budkowie. Jednym słowem ludzi jak na koncercie rokowym.

No i trzeba powiedzieć że nic dziwnego bo ryba brała. Znaczy wszystkim tylko nie mi i Robertowi :twisted: Kisux z rana zadebiutował płotką oraz wyholował kilka sztuk leszcza i krąpia. Ja kibicowałem, Robert odsypiał.

Po przeciwnej stronie co chwila ktoś lądował leszczyka albo krąpia, rzadziej płotkę. Jednak sąsiad ze stanowiska obok pobił wszystkich poławiając chyba z 7 płoci z czego jedna przedwojenna miała na oko ponad 40 cm a pozostałe na pewno ponad 30 cm.

Rybki brały bardzo delikatnie stąd przewagę mieli spławikowcy nad gruntowcami czyt. tubylcy nad nami :wink:

Ogólnie widać że rzeczne płocie i leszcze zaczynają robić tarłowe zapasy ale do samego tarła mają jeszcze kilka tygodni.

Pogoda dopisała, rybki też. Bardzo przyjemny wypad wart powtórzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas dzisiaj kolejny rekonesans, i kolejna nowa miejscówka :)

Tym razem wędki wylądowały razem z nami w samochodzie ;)

Piękne widoki, i jedna jedyna dzisiaj rybka na jeziorku - ale za to jaka! :shock: Piękny pstrąguś - równy kilogram :mrgreen:

Łukasz go złowił na spinning, u mnie na grunt - tylko jedno pobicie - bez zacięcia :(

Ale pstrąg rekompensuje straty :D

IMGP2631.jpg

IMGP2628.jpg

IMGP2626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha - bboobb, ja tez do niedawna nie wiedziałam, ale ostatnio szukamy, zwiedzamy - i takie perełki udaje się wyłuskać :)

Jeszcze w planach mam eksplorację dziewiczych (przynajmniej na przedwiośniu :lol: ) terenów Narwi, i dokładne obejrzenie pozostałych śródleśnych oczek, na które mamy namiary :D

Za gratulacje dziękuję - przekazałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trini to jakiś staw hodowlany, czy normalne łowisko?

nikt od nas opłaty nie wziął, więc chyba normalne łowisko :lol:

Obok jest łowisko specjalne, owszem - ale my wędkowalismy na stawie który do nich nie należy ;)

Więc nawet jak im rybki uciekły, to ich problem nie nasz :P

Pogratulowałam - mąż dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.