Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak po godzinnym moczeniu/grzaniu z wanny wychodziłem, usłyszałem od swej połowicy, że ... mam coś z głową, że zamiast w domu siedzieć, to ja ... tratatatataaaaaaaaaaaa

:lol: To moja już nawet nic nie mówi. Dobrze wie, że jestem walnięty :cool::lol: Jestem jesienią min co drugi dzień na rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A moja jak posmakuje okoni w cieście piwnym to już nawet nie próbuje komentować tego, co i tak jest oczywiste.

Ostatnio na nowo odkrywam zapomniane przezemnie zboirniczki w mojej okolicy. Całą sobotę spędziłem nad jednym z nich w małej miejscowości niedaleko Jarosławia.

Najlepsze brania były odkąd tylko stanęliśmy nad wodą tj. 6.30 do 11.30. Później jakby trochę stały się ostrożniejsze. Już tylko lekkie podskubywania, trącenia i takich bardziej zdecydowanych brań jak rano już nie było. Około 14.30 niebo zaciągnęło się ciemnymi chmurami, zaczął wiać bardzo nieprzyjemny wiatr, brania zupełnie ustały.

To efekt w postaci największych, a w sumie 32 sztuki.

wietlin111106najwikszekl6.th.jpg

Powtórka z rozrywki, a raczej z 2.11 udała się w stu procentach! Ciekawe, czy spod lodu też tak będą brały? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że brania były na głębokiej wodzie

Z czego wnioskujesz? Dolna Odra to kanał bardzo mocno uregulowany tak że dużych różnic głębokości nie ma. Nie znam do końca tego łowiska byłem tam teraz dwa razy po 13 letniej przerwie kiedy to jako małolat łowiłem tam leszcze na gruncik. Niestety To już nie to łowisko co kiedyś, zmiana technologi w elektrowni i pełniejsze wykorzystywanie ciepłej wody a co za tym idzie brak jej zrzutów spowodowały że woda nie jest już taka ciepła jak kiedyś gdy w styczniu przy -10 parowała i miała około 12 stopni, teraz jest cieplejsza od wody w Regalicy może o 1 - 2 stopnie.

witia-62, piękne okonie jak konie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano od godz 9.00 do godz 12.00 byłem nad byłym rozlewiskiem odry ,chodziłem z żywcami a jak od siedzenia mi sie robiło zimno to spining był na rogrzewke wynik: 2 okonki na paprocha z główka 2 gr koloru żółtego to wszystko :???: a zmarzłem jak nigdy najgorzej to w uszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki artech,

A przy okazji małe sprostowanie

witia-62 napisał/a:

Widzę, że brania były na głębokiej wodzie

to napisałtomek1 :wink:

na to nawet uwagi nie zwróciłem :shock: , widocznie się coś automatowi pop............. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: poprzestawiało :wink::wink: bom zaznaczył i dał cytowanie selektywne :roll::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja bylem wczoraj na rybkach po przeszlo miesiecznym okresie postu

Poszedlem i wrocilem :lol:

Lazilem pond 2 godz i nawet pukniecia nie mialem

Lapalem na woblerki i na twitera ale nic studnia

Na dodatek przelotnie padalo ale jaki spokoj nad woda byl

A kiedy mialem sie zwijac spotkalem 2 chlopakow z "Lasow Panstwowych" tak sie przynajmniej przedstawili i pokazalem im nawet karte wedkarska choc stwierdzilem ze robie to z dobrej woli bo raczej nie maja oni prawa mnie kontrolowac

Pozniej sobie jeszcze pogadalismy i powiedzieli mi ze teren na ktorym bylem czyli kepa bazarowa jest rezerwatem przyrody i twierdzili iz utworzonym dla ochrony orla bielika :roll:

To ze jest rezerwatem przyrody ktory ma chronic roslinnosc wiedzialem ale orly :shock:

Dzis szperalem w necie i niestety poza wzmianka ze orly faktycznie ponoc tam zimuja to nie pisalo nic o rezerwacie chroniacym orly (roslinosc tak)

Wiec sam juz nie wiem jak to jest

Dla wyjasnienia kepa bazarowa jest to teoretycznie wyspa na Wisle vis a vis torunskiej starowki rozciagajaca sie miedzy mostami (z obu stron troche dalej ale trudno mi dla ludzi spoza Torunia wyznaczyc dokladne granice)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazalem im nawet karte wedkarska choc stwierdzilem ze robie to z dobrej woli bo raczej nie maja oni prawa mnie kontrolowac

Mają.

RAPR pkt. 10 paragraf 9

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :

(...)

e/ członków Państwowej Straży Łowieckiej,

f/ członków Straży Leśnej,

g/ członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazalem im nawet karte wedkarska choc stwierdzilem ze robie to z dobrej woli bo raczej nie maja oni prawa mnie kontrolowac

Mają.

RAPR pkt. 10 paragraf 9

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :

(...)

e/ członków Państwowej Straży Łowieckiej,

f/ członków Straży Leśnej,

g/ członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,

Tomaszek nie mial prawa bo po pierwsze przedstawili sie jako "Lasy Panstwowe" a pokaz mi gdzie taka organizacja ma takie prawa

Po drugie jest to rezerwat a nie zaden park

Po trzecie i najwazniejsze zaden z nich nie mial dokumentow (jeden mial tylko czapeczke "lasy Panstwowe" i stroj moro aczkolwiek nie uprawnialo go to do niczego)

Dlatego napisalem ze ze pokazalem im karte jako przejaw mojej dobrej woli bo podstaw aby mnie sprawdzac nie mieli zadnych o czym doskonale wiem

Jak sie okazalo zreszta nawet nie wiedzieli na co patrzec (wiem to poniewaz oprocz skladek na PZW zezwolenie na Wisle i spining jest w Toruniu wydawane jako kartoniki a oni chyba nawet nie mieli pojecia ze spininguje-notabene kontrolujaca mnie juz kilka razy policja rzeczna za kazdym razem kontrolowala mi tylko karte wedkarska bez kontrolowania czy mam oplacone skladki czy nie co za kazdym razem wywolywalo u mnie zaskoczenie, pomijam juz tak bardzo skomplikowana sprawa jak zapytanie czy mam siatke i sprawdzenie jej ewentualnej zawartosci)

W kazdym badz razie oni byli ok i mozna bylo wiecej o przyrodzie w sensowny sposob z nimi pogadac niz z niejednym wedkarzem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz określić godziny brań?

Ta miniaturka wczoraj ok 21.30. Przedwczoraj mieli łącznie 6 brań- 3 nie zakończone wyjęciem ryby (prawdopodobnie też małe sandaczyki mordowały się z 10 cm płotkami i nie dały rady). Większość z tych brań między 18 a 19.30. I ta miarówka 59 cm około 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku z sandaczami jest tak ,brania u mnie są między 4-30a 5-30 ale tylko spining ,11-00 do 12-30 tylko żywiec i jak jest spokojny wieczór i w miare ciepły [może padać] ok 30 mint po zmroku ,czyli umnie normalnie a wiesz dlaczego ,bo drobnicy jeszcze sporo pod brzegiem sprawdzałem w nocy i w dzień ,dlatego sandacz się nie spieszy do zimy bo ma co szamać.Co do rozmiarów to nic szczególnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj dwie godzinki nad Regalicą w Szczecinie (14:30 - 16:30) brań sporo, a wyjąłem 4 sandaczyki, największy 43 cm ( czy ja kurna złapię jakiegoś wymiarka). Padało, wiało i zimno było ale zabawa przednia :wink: nauka łowienia z opadu nawet mi się podoba :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moj ojciec wybrał się nad miejscowe wyrobisko po żwirowe z żywcem na szczupłego. Przygod miał pare :lol: podczas holu ładnego szczupaka złamała mu się korbka w kołowrotku /nie był to jaxon/ i to przy samym korpusie. Mówił że staną jak wryty z zagadka co dalej robić, 50-60m żyłki w wodzie na końcu przyzwoity szczupły a on sam na łowisku i pomysł miał oryginalny tzn cofał się z wędką do tyłu :lol: jak pisałem ok 50-60m i najlepsze jest to że wyciągną szczupaka 72cm tym ciekawym sposobem :shock: na zakończenie wędkowania zamkną szczytówkę wędki w drzwiach samochodu tak więc ciekawie.

Szczupak powędrował do kuchni i okazał się być strasznym żarłokiem bo miał już w sobie okonia ok 15cm, płotkę ok 10cm i główkę dzygową ale bez gumy :lol::lol::lol:

Tak więc ojczulek wyciągną oryginała w oryginalny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.