Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś rybki nie chciały współpracować. Jednak szczęście się do mnie uśmiechneło -pod koniec wyprawy na wędce zameldował się szczupak 67 cm. Dał mi popalić podczas holu - wklejanka, cienka żyłka i brak stalki to nie czynniki sprzyjające łowieniu szczupaków. Poniżej fotka tego szczupala, który po sesji wrócił spowrotem do wody.

1d275e75b4f555b2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj kolejna lekcja spinningu. Tym razem pojechałem na łowisko specjalne ciosny (jak to w weekendy w rodzinnych stronach) i na rozmaite blachy połapałem pstrągów. W sumie dość mało to satysfakcjonujące było - ale przynajmniej znowu potrenowałem animowanie przynęt a przy okazji zaobserwowałem np. jak pstrągi "odprowadzały" przynęty. Bilans 6 pstrągów - będą upieczone z masłem czosnkowym - mmmm - pycha.

Dał mi popalić podczas holu

Gratulacje - emocjonujący hol to najważniejsza rzecz w wędkarstwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak szczęście się do mnie uśmiechneło -pod koniec wyprawy na wędce zameldował się szczupak 67 cm.

No gratuluje bardzo złapanej ryby. Jednak mam małą prośbe czy oprócz podawania wymiarów moglibyście podać też wagę ryby. Waga bardziej odzwierciedla wielkość okazu. Rekordy też się podaje w kg a nie w cm. Twojego szczupaka oceniam na oko gdzieś na ok 2 kg.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Łapaczy :wink: Jestem u was na forum ale zaczynam z powrotem wędkowanie od wiosny.No wiecie auto sie sprzedało i nie miało się jak jechać na ryby .A wiecie autobusami to wielka chała.Także od wiosny dołanczam do zapaleńców i mysle że pochwale się zdobyczami i różnymi sprawami dotyczącymi w Wędkarstwie.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy w Polsce!!!---Shutze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przełom w sandaczowych braniach- kolega w samo południe 65 cm, ja o zmroku ledwo miarówka 50 cm z hakiem. Ojciec ok 21- 63 cm i jeszcze jeden niemiarowy niecałe 50.

Miałem tydzień urlopu i jeździłem na ryby rano. Brania na żywca były codziennie o tej samej porze od 11 do 11.30 :shock: Niestety miałem jakąś czarną serię- a to ściągnął mi rybkę, albo się przypon owinął i ciągnął z razem z ołowiem aż wypluł, albo pudło przy zacięciu :evil: Szkoliły mnie rybki aż miło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszukiwałem szczupaka na "dużym stawie" w Ciosnach. Zarejestrowłem dwa puknięcie, plus mały okoń odprowadził przynętę pod same moje nogi - niewiele większy był od przynęty. Ponieważ nie miałem dzisiaj więcej czasu tylko 2 godziny od rana więc ryb jest pustek.

Jednak mam małą prośbe czy oprócz podawania wymiarów moglibyście podać też wagę ryby.
No nie rób scen! :wink:

Nie każdy taszczy wagę - a jak już mam taką wędkarską wagę z miarką - to rybę chce jak najszybciej sfotografować i wypuścić. Zmierzyć jeszcze dam radę ale przekładać ją w jakiś worek, ważyć - potem wyciągać z worka... to stanowczo za dużo. Poza tym rekordy w długości ryby też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mine dziś na Wisełce pustka :evil::evil::evil: ni na rosówkę ni na żywca :evil: uratowałem honor batem na którego wyciągnąłem kilka 12 cm uklei :lol: nawet bolki nie chlapały jak to zawsze bywało :smile: ale nic to następnym razem dam im popalić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę to podamy jak będzie przynajmniej 5 kg :)

A ryby wogóle nie biorą i to dosłownie nigdzie :sad:

Ja dzisiaj definitywnie odpuszczam karpiom i zabieram się za sandacze :sad::mrgreen:

Tomek powiedz mi czy na sandacza może być kotwica i stalka czy lepiej hak na plecionce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś złapałem 30cm. okonka na spinning i 50cm. szczupaczka na żywca :smile: Szczupaki i bardzo duże okonie chlapały się bardzo mocno. Jednak nic poza dwoma rybkami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek powiedz mi czy na sandacza może być kotwica i stalka czy lepiej hak na plecionce.

Jeżeli żeruje również szczupak to zakładam na sandacza pojedynczy hak 1/0 na 30 cm wolframie. Kotwica nie jest dobrym pomysłem bo sandacz to cwaniak, jak mu coś nie spasuje to wypluwa rybkę.

Jeżeli jest mała szansa na spotkanie ze szczupłym wystarczy przypon z żyłki około 0,25. Plecionka nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek myślę że nie bo np. w środę to leszcze brały jak szalone. Jeszcze jest cieplo a woda w stawie (u mnie) ma 15 C więc jeszcze jest ciepła.

Ale też zauważyłem że (u mnie) ma na brania wpływ ciśnienia czyli 1010 i powoli spada do 1000 ale podkreślam że powoli. Teraz jest poniżej 1000 i kompletnie nic nie bierze na moim stawie, odrze i na stawie gdzie idę na sandały. I to ciśnienie obserwuję już 2 miesiąc a fazy księżyca to raczej wpływu nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomek za odpowiedź jutro zakupię wolframy i haki na sandałki bo szczupak też może się trafić bo planuję łowić od 17 do 21.

Powiedz mi jeszcze.

Wybrałem miejsce prawie pionowy spad na 4m o żwirowym dnie.

Jaki dać grunt ?

Żywca za grzbiet czy pysk ?

Panowie mogę łowić na 2 żywcówki ?

pytanie raczej dla upewnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po moich dwóch nockach nie mam się czym za bardzo pochwalić,

zaledwo dwa szczupaczki i to takie jeden 49 cm., drugi 52 cm.

ale zebrana średnia wędkujących ze mną to 9 szczupłych i 1 sandacz

a było nas 4 zapaleńców, dodam tylko że moje dwa wzięły na karachy i to takie patelnioki, jeden z nich nawet nie był zapięty po prostu karach utkwił mu w paszczy i jego zęby nie pozwalały na to ażeby mu go z paszczy wyciągnąć no cóż miał pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.