Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Powiedz mi jeszcze.

Wybrałem miejsce prawie pionowy spad na 4m o żwirowym dnie.

Jaki dać grunt ?

Jak na spławik to 10-20 cm nad dnem, na sandacza według mnie jednak lepsza jest gruntówka.

Żywca za grzbiet czy pysk ?

Ja zakładam za grzbiet, ale popróbuj może dojdziesz do innych wniosków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też powiem że kiepsko. W piątek trzy godziny nad Wisłą z feederkiem - nawet jednego puknięcia. Wczoraj nad moim Osieczkiem pięć godzin biczowania wody i jedno uderzenie malutkiego szczupaczka który na szczęście się spiął. Krótko mówiąc tragedia. Ryba nie brała w ogóle, nad wodą siedziało z dwudziestu chłopa z żywcówkami i tylko klęli.

I tak się zastanawiam czy warto jeszcze spróbowac w weekend zapolowac na białoryb na ZZ :mrgreen: , czy raczej feeder już na pawlacz i tylko spinning. Jak sądzicie??

Tomaszek a boleń piękny. Ja nad WIsłą do tej pory tylko feeder, ale może czas spróbowac spinningu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może czas spróbowac spinningu? :wink:

No czas najwyższy. Teraz najlepszy okres - jezsień :) . U mnie trudno dorwać większego szczupaka, ale jak rybka będzie szła na jezioro to i duży szczupak wyjdzie z tych "niedostępnych" miejsc w pogoni za drobnicą i wtedy będzie szansa by go dorwać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na rybkach. Efekt? 1 szczupaczek 35 cm, drugi 70 cm. :grin: Niestety dwa 70-centymetrowce mi się spięły podczas holu :sad: Zarówno jedan, jak i drugi szczupaczek wrócił do wody. Rybki zostały złowionę na kijek od shoguna :grin:

Oto zdjęcia z detykacja dla shogun_zag'a :grin:

(Pierwsza rybka na nowy kijek :grin: )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29f1ab0d42308bf9.html

( A oto 70-centymetrowiec :grin: )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/057203f336f3ce71.html

( I jeszcze raz :grin: )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7cb74755e4ccb3f7.html

( No , ofkors, jeszcze raz :grin: )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7cb74755e4ccb3f7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele wybrałem się na jezioro w pogoni za szczupakiem. Wędkowałem na dwie wędki na żywca z gruntu(typu pater-noster, po raz pierwszy) i na spławik. Efekt 2 brania na spławik i jeden szczupaczek 40cm, drugie branie spaprałem :???: z gruntu niestety żadnuch brań nie dostrzegłem. Dużo miaęłm zastrzeżeń co do tego zestawu, pierwsze podstawowe dotyczy oliwki , która bardzo mocno się wbijała w miękkie dno. Macie jakieś rady co do tego problemu ? Czy se darować wędkowanie z gruntu na takich łowiskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj poszedłem z moim wirkiem bez nalepki i już 3 rzut przyniósł mi szczupaczka 55 cm i 0,95 kg. Skubaniec jeszcze mnie ugryzł (chyba nie umrę ?) Walczył tak zaciekle że myślałem że ma jakieś 5 kg ale przy brzegu zastanawialem się czy ma wymiar.

Kolejne 500 rzutów nie przyniosło nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przeglądałem zdjęcia jak byłem malutki. Na każdej fotce jestem ze szczupakiem lub ładnym okoniem, a nawet na jednym z tołpygą, którą złowiłem na zielonego twistera z brokatem :roll: . Jak tak przeglądnąłem ze 100 zdjęć to mam ogromną chętkę na ryby. Jutro ide na szczupaka na spinning. Moja rzeka potrafi zaskoczyć, więc się nie zdziwie jak nic nie złowie i też się nie zdziwie jak złowię 5 szczupaczków :lol: NApisze coś tutaj napewno. Nawet jak nic nie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota i poniedziałek pod znakiem spina - efekt sobota to na 2-óch 8 szczupaków - raczej szczupaczków wszystkie krótkie - tylko trzy wymiarowe + jeden okoń - wczoraj w sumie na 3 - ech - też 8 i też krótkie - jeden był wymiarowy + 1 okoń (mój i tez z racji swojej piękności wrócił do wody) :roll:

okon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza wyprawa na rybki okazała się totalną katastrofą. Na grunt nic totalna nuda nawet nic nie tknęło białego roaczka, kukurydzy, czy gnojarza. Pózniej porzucaliśmy na twisterki efekt ja 2 sandacze kolo 30 cm

78cebcd70b0219cfm.jpg

i jeden jazgarz złapany za zad :)

kolega sandacz mały, okon maly i jazgarz.

Oczywiście ryby wylądowały spowrotem w wodzie

Jakby tego było mało złamałem sobie szczytówkę. Dziś oddałem wędkę do serwisu czas 2 tyg. Chyba się rozpłaczę bo mam tylko jedną wędkę czyli teraz nie mam wcale wędki buuuu :sad:

ps. A to ja zaciecie łowię połamaną wędką heh

103dd5387d4478bam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj złapałem malutkiego szczupaczka. Wziął na rippera.

Widzę, że już prawie wszyscy mają czpeczki haczyka. JA też na zimę sobie zamówie komplet. Może tata też będzie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu udało mi się wybrać na rybki, wędkowałem z brzegu ponieważ jak zwykle kiedymam dzień wolnego pogoda musi się sp...... pogorszyć :evil: ponieważ rano nawet padało i mocno wiało łódkę postanowiłem pozostawić w spokoju i przyodziawszy wodery ruszyłem na połów :mrgreen: Wyniki może nie powalające ale kilka okonków na kolację jest. Poza 8 okoniami w przedziale 20 - 25 cm zameldował się jeszcze szczupaczek 41 cm i kilka małych bolków a i oczywiście kilka okoni niewiększych od blachy, którą zaatakowały, ciekaw jestem co taki okonek chciał zrobić z tak dużą ofiarą :mrgreen:

42e5d91d2358bafam.jpg 24 cm

55b682191dd4e522m.jpg 41 cm

c04fffadf00dc3a2m.jpg 37 cm

2caf604f9298d6f0m.jpg i jeszcze jeden okonek

991004d6ba932316m.jpg i..... okonek

81f4f25471237f1am.jpg i jeszcze jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w niedzielę to sobie połowiłam... :mrgreen:

Wyprawa na ryby w składzie 3-osobowym : teść, hehe jego syn no i ja. Na żywca (karaś) łapnął się okonek - nic poza tym, na spławiczek 12 leszczyków. No więc to było tak moich leszczy ok. 7-8 sztuk, na co? białe przeplatane pinką tak z 6 robaczków na haczyku, w zanęcie też pinka, okoń teścia, a reszta leszczyków również na spławik, hehe dałam chłopakom coś złowić bo smutne minki mieli jak co chwilkę wyciągałam rybę z wody :twisted:

W następną niedzielę mam zamiar powtórzyć wypadzik z kijami, dam znać co i jak :mrgreen:

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nad Narwii (bugo-narew) gdzie byłem z Filippos-em. Wypożyczyliśmy sobie w Silurusie łódkę ze zdezelowanym silnikiem i usilnie od rana w deszczu, wietrze i przenikliwym zimnie obławialiśmy miejscówki gdzie sądziliśmy że będą stały szczupaki. Niestety bez efektu - zero ryb. :( Sądzę że Filippos też wrzuci tu posta o swoich wrażeniach. W sumie fajnie - popływaliśmy łódką, zmarzliśmy, i poznaliśmy się off-line - szkoda tylko że bez żadnej ryby - może następnym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano było tak właśnie jak Tomaszek napisał. Od siebie dodam jeno, że nabyliśmy praktyczną wiedzę jak radzić sobie ze zdezelowanym silnikiem o wdzięcznej, acz mało oryginalnej nazwie, fisherman, o tym, że szczupaków albo w ujściu Narwii nie ma, albo nie żerują, albo my jestesmy pierdoły :mrgreen: (ja osobiście chcę wierzyć w opcję B :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ).

No i poza tym wygrałem z Tomaszkiem cztery do trzech, a rywalizacja odbyła się na polu... przynęt straconych na zaczepach :mrgreen:

Ale przede wszystkim to plusem wyprawy jest to, że zmontowaliśmy haczykową, warszawską ekipę wędkarską :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj obławiałem najpierw po wschodnim brzegu Wisły (za sandaczem) wynik zero, potem wizyta w wędkarskim celem uzupełnienia przynęt i potem obławiałem zachodni brzeg Wisły - mniej więcej na tej samej wysokości - za boleniem - w tym miejscu gdzie złapałem jednego tydzień temu. Coś przy samym brzegu chlapało - sądzę że to właśnie bolenie. Nawet raz ryba pokazała mi swój grzbiet nad wodą. Nie jestem pewien ale albo boleń albo brzana. Niestety również wynik zero. Dobrze że będąc w wędkarskim poza woblerami kupiłem sobie jeszcze film wędkarski - zaraz sobie obejżę ku pokrzepieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy wypad na rybki nie był ekscytujący. Kilka małych leszczy 4 lub 5, i na koniec boleńokoło 35 cm. Oto jego zdjęcie :

db8dc863359390dem.jpg

Oczywiście wszystkie rybki wróciły do wody

Jutro rano też się wybiorę ostatni raz w tym miesiącu ;)

Ps. A tak poza tym to testowałem nową wędkę z kołowrotkiem ;)

Jak dla mnie to cudo. Lekka wędka dobry wyzut. SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem dzisiaj po szkole nad odrą ze spiningiem ,biczowałem jakiś 3 godziny wynik, 2 szczupiczki jeden 30cm a drugi niewiele wiekszy, 9 zerwanych przynęt :???: niestety to wszystko .cos trudno ostatnio w odrze o konkretną rybe na spin :cry: nie mam fot bo nie miałem aparatu nad wodą ,a niedomiarki musiałem szybko wypuścić ,jutro jade tez ze spinem i tez nad odrę ale parenaście km dalej ,może tam będzie lepiej :neutral: i nie zerwe tylu blaszek i gumek i co dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.