Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spędziłem ok.2 godzin na starorzeczu Łyny i mimo wielkich wysiłków złowiłem tylko 2 płocie. Niedopisała pogoda,mimo słońca było zimno i wiał bardzo silny wiatr. Trzeba jeszcze bedzie poczekac z tydzien bo woda sie jeszcze nie nagrzała, na pobliskich stawach jeszcze był lód :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
O to widzę Pike, żeś też poszkodowany pod względem ilosci wód jak ja

Witaj Trini. Jak już gdzieś mówiłem, moją obsesją jest szczupak (nigdy nie udało mi się dociec dlaczego akurat on; pewnie dlatego, że to taki największy łobuz naszych wód - taki rekin, bo sum to wieloryb); a on, jeśli nie było jakiegoś kataklizmu, spuszczania wody, czy czegoś w tym rodzaju, jest wszędzie. Przy odrobinie fanatyzmu można go wyłuskać i z kałuży, gdzie nikt niczego nie może złowić. Białej ryby nie chciałoby mi się aż tak szukać - pogapię się, które miejsce jako tako rokuje, rzucę koszyk i relaksuję się - łazić i zanęcać nie chciałoby mi się. Za szczupakiem potrafię ganiać od świtu do zmroku z kilkoma pięciominutowymi przerwami. No cholera wie za co, ale lubię człowieka i tyle :lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek do 20 na rzece na rosóweczkę i druga wędka na czerwonego robaczka ....ZERO RYB !!!! Potopiły się czy co ?

We wtorek na żwirowni na sprężynkę z czerwonym i białym i pikerek z koszyczkiem na białe ....ZERO RYB !!!! 5 Godzin siedzenia i jedno branie anemiczne jakieś na czerwonego .

Kilku wędkarzy w zasięgu wzroku efekty miało podobne.

Środa 5 godzin łażenia ze spinningiem po rzece (w miejscu gdzie jeszcze nie łowiłem nigdy) , woda piękna i wreszcie pierwsza rybka sezonu 2007 : okonek taki z 15 cm, buzi i do wody. Potem jeszcze klenik taki z 25 i jeszcze jeden okonek już troszeczkę większy , bardzo ładnie wybarwiony grubas i tyle brań . Ale wreszcie są pierwsze ryby i to się liczy . A słońce tak mnie zjarało ,że znajomi się pytają czy na wczasach byłem gdzieś w tropikach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już gotowa zanęta kilku ziaren [ugotowana.]

Gotowałeś taką mieszankę, czy każdy rodzaj osobno?

U nas karpiki biorą w dzień a ja wczoraj w nocy czułem się jak w listopadzie z tym mrozem :lol:

Na innym zbiorniku przedwczoraj spławiały się po zmroku jak zwariowane na wodzie niewiele ponad 1 metr :roll: No i mam cynk od kumpla, że brały na spławik 5 metrów od brzegu :shock: Ogólnie wariują te karpiczki w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiesz gdzie zarzucić wędziska ,zostaje ci tylko odgadnąć pore żerowania.Ziarna gotuje wszystkie razem bo to mieszanka zanętowa i tylko zanętowa.Przy zasiadce niektóre z ziaren gotuje osobno np.soje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej [75%] jedno z ziaren z zanęty wszystko zależy co im smakuje ale gusta rybek znam ,niemniej troche eksperymętu się przydaje i na drugiej wędeczce np.jedzie robaczek lub kanapka możliwości jest co niemiara .Życia nie starczy żeby wszystkiego wypróbować samemu.Może i zdaża się że nęce ziarnami a akurat łowie na makaron takie przypadki też bywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na rybach pierwszy raz w tym roku - otwarcie sezonu. Łowiłem na drgającą szczytówkę. Używałem koszyczków zanętowych. Wyniki prawie zerowe. Cztery okonki i jedna płoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike nie wiem gdzie ty wedkujesz

W różnych miejscach, ale mam jakieś dziwne szczęście do takich, gdzie zawsze jakiś "kolega po kiju" radzi mi, bym wziął niewymiarowego szczupaka, "bo nikt nie widzi"; gdzie, jak już nie ma nikogo i wydaje mi się, że wreszcie skupię się na prowadzeniu wahadłówki, to zawsze spod ziemi wyrośnie domorosły politolog i będzie godzinami narzekał mi nad uchem na całokształt... :smile: Na szczęście nie posiadam systemu nerwowego (jeśli jest tu jakiś biolog, to przepraszam za ignorancję), ale i tak kiedyś któregoś uduszę. :lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem i ja dzis na rybkach

Niestety dopiero po pracy a przez korki na miescie bardzo pozno dotarlem nad wode

Lapalem tylko kolo 20 min bo pozniej juz bylo za ciemno :/

Mialem raptem jedno branie na robala ale i tak mnie to ucieszylo

Skonczylo sie ze wyciagnalem tylko polowe czerwonego

W niedziele kolejna runda :twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Ja dzis byłem zobaczyc , czy cos w pobliżu bierze , to sie dowiedziałem , że ladnie płoc i tylko płoc bierze.

Zobaczymy jutro na zbiorniku poraj, czy cos tam slychac i zdam relacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych miejscach, ale mam jakieś dziwne szczęście do takich, gdzie zawsze jakiś "kolega po kiju" radzi mi, bym wziął niewymiarowego szczupaka, "bo nikt nie widzi"; gdzie, jak już nie ma nikogo i wydaje mi się, że wreszcie skupię się na prowadzeniu wahadłówki, to zawsze spod ziemi wyrośnie domorosły politolog i będzie godzinami narzekał mi nad uchem na całokształt... :smile:
skąd ja to znam :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.