Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Shogun_zag ja właśnie wczoraj byłem na Poraju i to mnie zcholowano (pompa paliwowa) i też próbowałem na sandacza tyle że na trupa i przez pięc godzin jedno branie :lol::lol:RAKAlipa lipa lipa sandacz nic nie żeruje a była luks pora deszczyk pochmurno i wietrznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

To jednak sa wstrzemięźliwe ... do 14-ego :lol:

Mam tylko nadzieje, ze jak przemiesza wodą, dotleni ją, ostudzi, bedzie wiatr północny ... nie ma byka, same będą do pontonu wskakiwać :lol:

A co do trupka ... wszyscy wychodza głęboko w wodę, by jak najdalej wyrzucić przynetę, albo wyworzą. A one ok. 22-23 pod brzeg podchodzą za drobnicą na dwudziesto centymertową wodę. Na spining bez szans, próbowałem. Następnym razem spróbuj Lary jeden kij zastawić przy brzegu a drugi na twarde dno (na górkę). Jak wrzucisz w muł ... szkoda Twojego czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na rybkach

Pomoczylem zywca a na splawik nawet uklejki na zywca nie chcialy brac

Fala byla delikatnych bran nie bylo widac

Posiedzialem ze dwie godzinki bo przyjemnie na takim wiaterku sie siedzialo ale nic wiecej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Łynie z bacikiem od 6.00 do 9.00. Złapałem 58 płotek i 1 leszczyka, w sumie ważyły 6,5 kg, zabawa była przednia, aż mnie ręka od wyciągania boli :) . Miałem na kiju jeszcze leszczaka takiego ok. 1kg, ale niestety delikatny zestaw nie wytrzymał holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelna klapa- 3 godziny biczowania wody najrozniejszymi przynetami nie przyniosly zadnego efektu. Rybki chyba sie na mnie obrazily bo to juz 4 dzien bez kontaktu. Ale mam nadzieje ze bedzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...postanowiłem wybrać sie dzisiaj na ryby nad pobliski stawek żwirowy zwany Kajką:D zapokowałem na białą rybke i co się okazało...złapałem pierwszego w zyciu lina (21 cm, przyneta pęczak, spławik, haczyk 14) i płoć (167 cm, biały robak, spławik, haczyk 16). Najciekawsze jest jednak to ze znajac ten staw od dziscinstwa pamietalem tam czas kiedy do tej wody wpadł kabel wysokiego napięcia i wszystkie ryby wypłynęły a tu jednak po 14 latach są tam rybki:) co najciekawsze miejscowi mówią o pięknym szczupaku i sandaczu a okonie wypływają z trzcin stadami po 4-5 sztuk i tylko co 10 minut konsumują całą drobnice ktorej są miliony...świetny połów:)

JESTEM Z SIEBIE CHOLERNIE DUMNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płoć (167 cm, biały robak, spławik, haczyk 16).

:shock::shock: To po tym "kablu" chyba taka wyrosła :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Gratuluję polowu, a co do okoni to podrzuć im małą obrotówkę albo gumkę a jeżeli łowisz tylko na spławik to czerwonego robaka i uzupełnisz swoją listę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem wczoraj

Generalnie lipa byla wczoraj ale do rzeczy

Miejsce Wisla miejsce to samo co zawsze ale niestety bylo zajete :sad: a siedzial tam pan ktory w poniedzialek lapal kolo mnie (sam mu pozwolilem) a na koniec przyszedl niby dowiadywac sie jak prowadza sciezki nad Wisla by na koniec zapytac wprost na co lapiemy (bylem wtedy z kolega) :lol:

Lapal troche ploteczek taki do 25 cm i podobnycg glapek (krapi)

Chyba byl zadowolony z wynikow tym bardziej ze w poniedzialek nic nie zlapal

Ale lapal na kukurydze z puszki wiec chyba nie najlepsza przynenta a na dodatek lapal z boku w stosunku do miejsca ktore nece o jakies 2-3 metry

Niemniej jednak ja sobie nie za bardzo polapalem

Miejsce zwolnilo sie dopiero o 20 co znaczylo ze pozostalo lapania kolo 1 godz do zmroku :???: a ze w miedzy czasi mialem problemy z dojsciem do porozumienia ze swoim sprzetem do porozumienia to zlapalem tylko jednego krapia (glapke) i zmarnowalem sporo bran ale tak to czasem bywa jak sie nie zwraca uwagi na szczegoly :???:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nęcę na karpia lub leszcza ale z tego co wczoraj widziałem to trzeba iść na bolenie -nawet w deszczu biją ostro

no , ale wczoraj sobie połowiłem na tyczkę 9.5 m : boleń , sandacz , leszcz , krąp , płoć a wszystko to wielkości bąbki na choinkę(nie wiem dlaczego właśnie takie porównanie ale brzmi ok :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A moze dajcie Mironowi wytlumaczyc co i jak :cool:

Bo moze np zlapal jakies male takie po 20 cm te sandacze i bolki

Bo wy zaraz pewnie zakladacie ze przynajmniej takie po 5 kg :lol:

Choc swoja droga aby taki polow na tyczke byl to mimo wszystko tez dziwnie mi sie czytalo aczkolwiek ja poczekam na wyjasnienia tym bardziej ze za godzine wyjezdzam i bez netu bede az do niedzieli :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.