Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Supersobi, "baza danych", podobnie jak "prawo" to termin który konkretnie coś oznacza . Sprostowanie co do znaczenia nie jest czepianiem się. Wyrażajmy się precyzyjnie a nie na poziomie "komuś chodziło o" bo wtedy zacznie się dowolna interpretacja i skończy się na tym że każdy będzie wiedział (lepiej) od autora o co mu chodziło. Jeśli chcemy robić galerię to należy podłączyć do forum moduł galerii i nie zawracać głowy z dodatkowymi tematami - chyba tomik już uskładal dość kasy żeby nowa infrastruktura na której działa forum uniosła ciężar dodatkowego modułu - chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"W tym jedno zdjęcie na którym musi być uwieczniona obok ryby miarka, pudełko od zapałek, kołowrotek, kawałek wędziska, lub inny przedmiot powszechnego użytku "

Nie zauważyłem, ażeby ktoś się ustosunkował do mojej wypowiedzi:

"...inny przedmiot powszechnego użytku - wobek Siek-M Siga... Można porównac... "

Zatem zadaję pytanie:

czy sztuczna przynęta może byc "innym przedmiotem powszechnego użytku" :?:

EDIT:

I co za tym idzie dalej:

Czy takie zdjęcia (ryby z przynętą) będą dopuszczane przez regulamin??

(coby na przyszłoś nie było niejasności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem informatykiem, więc termin 'baza danych' rozumiem jako 'zbiór danych/informacji', 'zestaw danych/informacji'. Mam nadzieję, że ten poziom precyzji będzie wystarczający dla każdego homo sapiens. Galeria kojarzy mi się ze zdjęciami, a one akurat mają w tym zbiorze najmniejsze znaczenie.

Sobi - mam nadzieję, że to pytanie o przynętę ma charakter retoryczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zadaję pytanie:

czy sztuczna przynęta może byc "innym przedmiotem powszechnego użytku" :?:

jak najbardziej :!:

ogólnie postuluję więcej wiary w ludzi... poza tym jest to tylko zabawa nie ma w niej nagród, tytułów więc nie sądzę, żeby zależało komukolwiek na oszukiwaniu...

Supersobi, "baza danych", podobnie jak "prawo" to termin który konkretnie coś oznacza .
Baza danych to zbiór danych zapisanych w ściśle określony sposób w strukturach odpowiadających założonemu modelowi danych. W potocznym ujęciu obejmuje dane oraz program komputerowy wyspecjalizowany do gromadzenia i przetwarzania tych danych.

wynika stąd dość jasno, że jest możliwe istnienie nieelektronicznej bazy danych, lub bazy danych bez programu umożliwiającego wyławianie rekordów i tylko pozostaje pytanie czxy jest sens łapać za słówka :roll: wiem że Lesio, (przy całej mojej sympati dla jego osoby) potrafi niekiedy bawić się w wyszukiwanie nieścisłości w wypowiedzi(nie mówię że twoich), ale Tomaszek, nie musisz mu się tym samym odwdzięczać...

z kontekstu zdania wynikało co miał na myśli...

co do wymiarów to proponuję zostawić jak jest + przy pomocy Tomaszka, tomka 104, stu6-60-radka ustalić normy dla ryb "niepolskich"

dalszer spory czy +5 czy -5 to bicie piany.... a zmiany norm powinny być dyktowane bierzącą obserwacją zgłoszeń, a nie "moim zdaniem" lub "wg mnie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i blue shark to tak przynajmniej od 210cm; Tope od 150cm

Tomaszek, zasugerowałem się wymiarami innych ryb, min. tym nieszczęsnym karpiem, szczupakiem, itd... stąd te trochę zaniżone normy.

Ale z drugiej strony blue od 210cm, to moim zdaniem trochę za dużo. Ty złowiłeś rybę ponad dwumetrową, ja też, chyba mieliśmy wyjątkowe szczęście- bo zobacz na SAI- kilka już padło, i żaden nie jest wielkości tych, które my złowiliśmy....

Myślę że 200cm byłoby rozsądnym kompromisem :wink:

co do wymiarów to proponuję zostawić jak jest + przy pomocy Tomaszka, tomka 104, stu6-60-radka ustalić normy dla ryb "niepolskich"

Ja widzę to tak;

blue shark- 200cm

tope shark- 130cm

spurdog shark- 100cm

konger- 130cm

raje(ogólnie)- 75cm

bass- 70cm

pollock- 80cm

ling- 90cm

wargacze- ballan 45cm

--//-- -cooko 35cm

chyba tyle...

Ja jeszcze na haczyk.pl nie widziałem szczupaka większego niż 90 cm :neutral: , być może źle szukam ?

Jednego masz w moim podpisie. 114 cm. Może być :?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104, propozycje wymiarów są git!

Uff :wink:

Miałem wątpliwości co do bassa , bo dla mnie rekordem byłoby 10cm, ale jak ok, to ok. :mrgreen:

A, i zastanawiałem się nad podziałem na shore i boat, co na pewno bardziej pasowałoby np. do kongera, ale dałem sobie spokój, bo za dużo tych ustaleń...

obaj łowcy rekinów

Zobowiązująca "metka" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę poprawek zrobiłem, przede wszystkim zmieniłem wymiary dla karpia, leszcza, karasia, dorsza, suma. Szczupaka póki co zostawimy jak jest i zobaczymy jak to będzie ze zgłoszeniami.

Jeden z użytkowników poruszył dziś taką kwestię (w innym miejscu ale uważam, że warto się nad nią zastanowić)

Chodzi o 7 dni czasu na zgłoszenie i że to za krótki czas np: jak podczas 2 - tygodniowego urlopu złowi na jego początku rekordową rybę, którą będzie chciał zgłosić ale nie będzie miał dostępu do Internetu. 7 dni w takim przypadku to po zawodach.

Co powiecie na po prostu 30 dni?

Sprawa zdjęć, słusznie ktoś zauważył: a co jeśli sam jestem na łowisku i nie ma mi kto zdjęcia zrobić...

i kwestia, którą zauważył zdaje się Supersobi, czyli jak to będzie wyglądać zdjęcie pod zdjęciem a na każdym sama ryba z miarą.

Może niech będzie po prostu:

Oraz zdjęcie wędkarza i ryby, dzięki któremu dany okaz będzie można zidentyfikować i ocenić.

Lub zdjęcie na którym musi być uwieczniona obok ryby miarka, pudełko od zapałek, kołowrotek, kawałek wędziska, lub inny przedmiot powszechnego użytku.

Zgłoszenia ryb z zagranicy oczywiście jak najbardziej, w weekend przygotuję odpowiednie kategorie wg. waszych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz zdjęcie wędkarza i ryby, dzięki któremu dany okaz będzie można zidentyfikować i ocenić.

jestem za opcją pierwszą..

No ok ale jak zapomnisz statywu albo ktoś nie będzie go miał do tego będziesz sam oraz będziesz chciał rybę wypuścić to co będziesz szukał pieńka aby ustawić aparat albo gałęzi aby zawiesić aparat i pstryknąć samowyzwalaczem sobie i rybie zdjęcie?

Niech będzie w takich sytuacjach wybór, czyli delikatnie na trawkę, zdjęcie i najlepiej do wody. A jedynie tu "przymus", czyli połóż obok jakiś przedmiot z wymienionych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

No ok ale jak zapomnisz statywu albo ktoś nie będzie go miał do tego będziesz sam oraz będziesz chciał rybę wypuścić to co będziesz szukał pieńka aby ustawić aparat albo gałęzi aby zawiesić aparat i pstryknąć samowyzwalaczem sobie i rybie zdjęcie?

Niech będzie w takich sytuacjach wybór, czyli delikatnie na trawkę, zdjęcie i najlepiej do wody. A jedynie tu "przymus", czyli połóż obok jakiś przedmiot z wymienionych .

Faktycznie. Masz rację, nie pomyślałem o tym w ten sposób :oops: ... eshh te regulaminy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik, tomik....

Przecież dokładnie to samo z trzydziestoma dniami proponowałem już dawno temu i z takim samym uzasadnieniem (str. 9 niniejszego tematu), wtedy wybrałeś 7 dni.

W nowym zgłoszeniu wprawdzie nie ma krótkiego opisu połowu, ale ten koń na bluzie na pewno rekompensuje jego brak :wink:

Trzeba też poprawić nazwę 'głowawicy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pewnie fotkę robiłeś, więc dopilnowałeś żeby wszytsko było ok

Miałem okazję poznać Marewela ale nie to nie ja. :cool:

Tomik, tomik....

Przecież dokładnie to samo z trzydziestoma dniami proponowałem już dawno temu i z takim samym uzasadnieniem (str. 9 niniejszego tematu), wtedy wybrałeś 7 dni.

W nowym zgłoszeniu wprawdzie nie ma krótkiego opisu połowu, ale ten koń na bluzie na pewno rekompensuje jego brak :wink:

Trzeba też poprawić nazwę 'głowawicy'.

Hym, chyba czas aby ktoś mi bardziej pomagał w tym temacie, niemniej wybaczcie dziś już znikam spać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy sie łapię w regulaminie,bo ta świnkę złowiłem ponad rok temu wiec nawet nie bardzo pamiętam jak to wszystko się odbywało,pamietam tylko ze spalem :oops:

tomik czas chyba się wybrać na rybki?Wezmą bluze z koniem i aparat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.