Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawie mnie punktacja karpia na cztery ładne pstrągi, w tym jeden okaz nie uzbieram tyle punktów co za jednego średniego karpia :lol: A pstrąg powyżej 70 cm jest punktowany niżej niż karp 60 :lol::lol::lol: Ciekawe, bardzo ciekawe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pasowały pod ten regulamin
Nie miałem żadnych braków

Widzę, że ponownie pojawiły się zgłoszenia pstrągów. Cieszę się, że po tak długim czasie wydedukowałeś, iż wcześniej jednak zawierały one błędy formalne w ilości 2 szt. - to tytułem sprostowania.

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, rozważam opracowanie regulaminu w formie obrazkowej...

Od przyszłej edycji musimy się tomik zastanowić, czy obecna formuła w postaci preferowania wyłącznie wagi 'mięsa', a nie jego jakości, się sprawdza. Dla łowców dużych okoni, pstrągów, płoci itp ryb, w tym konkursie de facto nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłej edycji musimy się tomik zastanowić, czy obecna formuła w postaci preferowania wyłącznie wagi 'mięsa', a nie jego jakości, się sprawdza. Dla łowców dużych okoni, pstrągów, płoci itp ryb, w tym konkursie de facto nie ma miejsca.

Była propozycja puktowania wg "jakości mięsa" lecz tomik ją odrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Od przyszłej edycji musimy się tomik zastanowić, czy obecna formuła w postaci preferowania wyłącznie wagi 'mięsa', a nie jego jakości, się sprawdza. Dla łowców dużych okoni, pstrągów, płoci itp ryb, w tym konkursie de facto nie ma miejsca.

Lesiu w 100 % się zgadzam z tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ryby z 1. i 2. maja są zaliczane do I tury GP ???

Dobre pytanie... :cry:

skoro już jesteśmy przy temacie, nie chciałbym się czepiać ale
Oraz max. 2 wyraźne zdjęcia ryby. Np: zdjęcie przedstawiające wędkarza i rybę lub zdjęcie z uwiecznioną obok ryby miarką, kołowrotkiem, częścią wędziska lub innym przedmiotem powszechnego użytku ale takie aby dany okaz można było zidentyfikować i ocenić.
zdjęcie obciętej ryby nieco większe od ikony, łapiącej się do minimalnej granicy jest co najmniej pretensjonalne.

jakby tam była jeszcze miarka to luz, a tak to można się jedynie domyślać. myślę że takich ryb o 1-2cm za krótkich do dolnej granicy jest na pęczki(przynajmniej ja miałem tego sporo) i przeszły by z kijem czy innym przedmiotem bez problemu.

dla tego przynajmniej to co się ledwo łapie do GP powinno być rzetelniej wsxtawiane(czy też restrykcyjniej sprawdzane), takie moje prywatne zdanie.

zgłoszenia choćby kilka cm wyżej to już myślę że nie ulega wątpliwości, można ocenić i w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ryby z 1. i 2. maja są zaliczane do I tury GP ???

Dobre pytanie... :cry:

spokojenie zaktualizujemy :cool:

Przy okazji przypominam, że te złowione do 30 kwietnia można dodać najpóźniej do 5 maja

Od przyszłej edycji musimy się tomik zastanowić, czy obecna formuła w postaci preferowania wyłącznie wagi 'mięsa', a nie jego jakości, się sprawdza. Dla łowców dużych okoni, pstrągów, płoci itp ryb, w tym konkursie de facto nie ma miejsca.

Lesiu w 100 % się zgadzam z tobą.

Na ten temat z tego co pamiętam już się w tym temacie wypowiadałem. Polecam inne formuły w innych konkursach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz o co chodzi czemu karp jest tak wysoko punktowany, czy jest tak trudny do złapania , może najtrudniejszy, tak wynika z punkatci :?: Nie dość że ryba nie rodzima to jeszcze najwyżej punktowany. Ryby powinny być punktowane po sposobie trudności złapania czyli powiedzmy zlapać bolenia 70 cm jest tak trudno jak szczupaka 90 i te same punkty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie broni i nie chce ich łowić jestem spinningistą tomik. Chce usłyszeć tylko racjonalne wytłumaczenie tak wysokiej punktacji w sposunku do innych ryb czy to aż tak dużo. Biore udział w konkursie i chyba mam prawo wiedzieć.

Ale widze że tylko chcesz mi odpowiadać w taki sposób jak w poście powyżej więc nie mamy sensu na ten temat rozmawiać.

I nie mówiłem że łowienie karpi jest proste ale to że napewno nie jest trudniejsze, każdy w jakimś rodzaju się specjalizuje i szanse powinny być równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co się ledwo łapie do GP powinno być rzetelniej wsxtawiane(czy też restrykcyjniej sprawdzane), takie moje prywatne zdanie.

Masz rację, wernicjusz wszedł z zapałem do gp i dosyć łagodnie potraktowałem jego dwa jazie, ba nawet wytłumaczyłem, o co tam dokładnie chodzi - na zachętę, ale teraz już będę ostry jak brzytwa.

Ryby z maja trafiły do II tury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wernicjusz wszedł z zapałem do gp i dosyć łagodnie potraktowałem jego dwa jazie, ba nawet wytłumaczyłem, o co tam dokładnie chodzi - na zachętę, ale teraz już będę ostry jak brzytwa.

Tak, tak wszystko się zgadza. W kolejnej, miejmy nadzieje równie szczęśliwej turze, dokładam miareczkę do zdjęć ewentualnych okazów.

myślę że takich ryb o 1-2cm za krótkich do dolnej granicy jest na pęczki(przynajmniej ja miałem tego sporo) i przeszły by z kijem czy innym przedmiotem bez problemu.

Kwesta zaufania. Zasady GP przyswajałem w sprinterskim tempie. Mimo, iż poluję zazwyczaj samotnie to faktycznie Masz rację miarka (taka którą dobrze będzie widać na foto) nie powinna być ciężarem w ekwipunku samotnego łowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co się ledwo łapie do GP powinno być rzetelniej wsxtawiane(czy też restrykcyjniej sprawdzane), takie moje prywatne zdanie.

Masz rację, wernicjusz wszedł z zapałem do gp i dosyć łagodnie potraktowałem jego dwa jazie, ba nawet wytłumaczyłem, o co tam dokładnie chodzi - na zachętę, ale teraz już będę ostry jak brzytwa.

nie ma w sumie zbyt wielu uczestników GP, ale w zeszłym roku chyba było ich więcej niż poprzednio - tak więc byłbym ostrożny z tym zaostrzaniem, by przypadkiem nie pohamować tego rozwoju.

no i zapowiadała się poważna dyskusja nt. zmiany przeliczników, logicznie większość zainteresowanych i biorących udział w zabawie była by pewnie za tym pomysłem, rzeczywistość jest prosta większość osób łowi mniejsze gatunki ryb i w obecnej mięsnej formule bierze udział w GP raczej symbolicznie.

ale widzę że

Na ten temat z tego co pamiętam już się w tym temacie wypowiadałem. Polecam inne formuły w innych konkursach.
tomik wyraził już swoje stanowisko jednoznacznie i wygląda na to że z jego strony temat jest zamknięty. zresztą ta kwestia przelicznika była zawsze kategorycznie ucinana i broniona jedynie przez niego, co jest zrozumiałe bo to przecież jego pomysł.

jeżeli przelicznik wiąże się z tą nazwą GP to może i warto było by ją zmienić jak tak strasznie nie leżałaby do racjonalnego przelicznika a tylko pasuje do wagi. bo renoma ani marka konkursu to żadna z tego nie będzie, dość "niesprawiedliwy" konkurs który nie przyciągnie zainteresowania i przez to też się nie rozwinie(choć z roku na rok się nieco rozwijał tak jak inne). nigdy nie będzie w nim brała jakaś większa, bardziej przyzwoita liczba uczestników.

dobra, ja kończę bo mi się nie chce pisać, chyba wiadomo mniej więcej o co chodzi :lol: nikt i tak tego pod uwagę brał nie będzie sądząc po nastawieniu. mnie na nagrodach czy innych fantach nie zależy bo mam czym łowić. zgłosić dla zabawy zawsze sobie można, fanty oddać na biednych.

tylko pozostaje niesmak po tym przeliczniku bo to się racjonalnie(z naciskiem na to słowo) "kupy nie trzyma" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiadomo mniej więcej o co chodzi :lol: nikt i tak tego pod uwagę brał nie będzie sądząc po nastawieniu. mnie na nagrodach czy innych fantach nie zależy bo mam czym łowić. zgłosić dla zabawy zawsze sobie można, fanty oddać na biednych.

tylko pozostaje niesmak po tym przeliczniku bo to się racjonalnie(z naciskiem na to słowo) "kupy nie trzyma" :mrgreen:

Tylko jak do tego podejść? Jak zadowolić wszystkich? Jeden łowi "przepiękne naturalne bolki" inny spędza czas na komercyjnych rybkach. Wydaje mi się, iż najważniejsza jest zabawa.

A GP jest jakie jest. Jak komuś nie pasuje:

Przestaw się na karpie i po problemie :cool:

...może i jest to jakieś rozwiązanie.

A może zasady będą dalej ewoluować. Przecież dyskusje prowadzą nie tylko do kłótni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.