Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotek / wędka - CO WAŻNIEJSZE??


cardamon

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości pytam, ile proporcjonalnie kosztuje Wasz zestaw ?

dla przykładu:

wędka 100 zł , kołowrotek 200 zł => mamy 1:2

wędka 150 zł , kołowrotek 150 zł => mamy 1:1

wędka 200 zł , kołowrotek 50 zł => mamy 4:1

itd.

można też podać metodę połowu bo wiadomo że w niektórych wędzisko lub kołowrotek będą znacznie droższe od 2 elementu

u mnie

spin - 1:1

spławik - 1:2 (b.tani zestaw)

pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No całkiem ciekawie postawiony temat. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że kołowrotek to powinno być 80% ceny wędziska - tak wg. mojej opinii chyba jest najlepiej. Jak to u mnie było to nie wiem bo szczerze to nie pamiętam cen swoich wędek i kręciołów ale mniej więcej to właśnie oscyluje to w granicach: kołowrotek od 50% do 80% ceny wędki. Za wyjątkiem wędki na plażę gdzie kołowrotek który do niej używam to chyba z 20% - 25% ceny wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wiedza komuś się przyda ,moze tak moze nie .Ale dopisze.

Zestaw karpiowy ,wędzisko-kołowrotek 2:1

Zestaw feder cięzki ,wędzisko -kołowrotek 2:1

Zestaw feder średni ,wędzisko -kolowrotek 1:1

Zestaw spining -brak danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

wędka feeder jaxon 120zł - kołowrotek byron 80zł

wędka karpiowa jaxon 100zł - kołowrotek 160zł

wędka karpiowa jaxon 95zł - kołowrotek 120zł

wędka szczupakowa mikado 100zł - kołowrotek mikado 80zł

wędka no name ok 50zł - kołowrotek shimano ok 150zł (dawne czasy) ale sentyment do tej wedki pozsotał dostałem ja w zestawie z kolowrotkiem i tak pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tak jak pisze w temacie, w co lepiej zainwestowac w wędke , czy kołowrotek., nie wiem, czy metoda ma znaczenie, ale planuje kupić obie te rzeczy , głównie do łowienia karpi :D , chcialbym , zeby kij był w miare "uniwersalny".

Proszę o odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie wszystkie składniki są ważne - zarówno wędka jak i kołowrotek z odpowiednią żyłką. Jednak moim zdaniem jezeli miałbym wybierać pomiedzy np. kupnem dobrej wedki i taniego kołowrotka lub odwrotnie, to starałbym się na początek kupić zestaw średniej klasy (wedka i kołowrotek) oraz dobrej klasy (czyt. wytrzymałą) żyłkę. Wszystko zależy od zasobów finansowych. W granicach 100 zł można juz kupić zestaw, który przy prawidłowym użytkowaniu trochę posłuży. Znam sytuacje, kiedy kołowrotek kupiony na rynku (4 łozyska) sprawdzał się doskonale, a kołowrotek dobrej firmy "padał w trakcie pierwszego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze w temacie, w co lepiej zainwestowac w wędke , czy kołowrotek
Zdecydowanie kołowrotek. Piszesz, że ma to być sprzęt na karpie czyli raczej ciężka altyleria. Przy tego typu połowach występują bardzo duże przeciążenia więc kołowotek musi być solidny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kołowrotek.

Zgadzam się. Dobry kołowrotek to podstawa. A kij to już inna historia.

chcialbym , zeby kij był w miare "uniwersalny".

Możesz sprecyzować tą uniwersalność? Mam rozumieć, że chcesz, żeby kij był dobry zarówno jako spinning, grunt i metodą spławikową? Jeśli tak to dobrze poszukaj teleskopu. Są to wędki w miarę uniwersalne. Typowej karpiówki nie użujesz jako spinningu, a kija spinningowego nie użyjesz do spławkia. Troche niewygodne i nieporęczne. Chyba, że kierujesz się zasadą "dla chcącego nic trudnego" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować tą uniwersalność
Niestety ale nie ma wędki uniwersalnej. Oczywiście można pewne wędki ze sobą powiązać np. karpiówka/żywcówka ale i tak musimy się liczyć z zakupem "kilku" :razz: wędek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic kołowrotek firmy saenger (okolo 120 zl) i wędke QUANTUM HYPER CAST (okolo 200zl), chcialbym, zeby dalo sie na tym sprzecie łowic koszyczkiem jak i spławikiem, spiniingu raczej nie przewiduje, moze raz kiedys... ;d

co myslicie o tym sprzęcie? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.