Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na Topoli. Efekty znakomite. Złapałem trzy duże leszcze ponad 50cm, największy 66cm. Na czerwonego robaka. A także dwa karpiki, jeden nie wymiarowy, drugi 45cm. Skusił się na kuku z pinkami. Byłem na ujściu, od strony miejscowości Topola.

Oczywiście wszystkie ryby już obrane i karpik został dziś usmażony. Smakowity okaz! Serdecznie polecam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

aregmax, Kozielno zgodnie z wykazem wód "dolnośląskiego" jest łowiskiem okręgu Wałbrzych ale chyba jako wspólne z Opolem, więc dodatkowe opłaty nie obowiązują.

Kiełb, dobry efekt, może i ja zasiąde kiedyś przy ujściu i też coś połapie.

A w jakich godzinach żerowały rybki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełb, dobry efekt, może i ja zasiąde kiedyś przy ujściu i też coś połapie.

A w jakich godzinach żerowały rybki???

Brały w godzinach od 4 w nocy (leszcze) do 7 rano (ostatni karp). Było tam jak zwykle sporo ludzi, ale jak widziałem to był dobry dzień, bo prawie każdy miał coś w siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka szkoda ze się zmyłem przed godz. 3.00 bo widzę ze brania były od 4.00 :razz:

t28omi, ty tez byleś przy garbatym moście tj. przy ujściu???

W ten weekend nie popuszczę, chyba ze ktoś udzieli mi kilka lekcji :mrgreen:

Biała ryba nie jest moją dobrą strona tego roku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was wie gdzie można wjechac na TOPOLE autkiem prawie kolo wody?? Niby od strony betonówki nie można a co tam zajade to stoi pelno samochodów a od strony wioski słyszałem że można, zas ostatnio jak byłem na rybkach :smile: to przyjechał pan na motorku i mówił że kilka dni temu była policja ze strażą i dawali po 100.(od strony wioski, ja już nic z tego nie rozumie :?: ) Dwa tygodnie temu przyjechała straż rybacka popatrzyli sobie na wode i pojechali i to była ich kontrol :???: (wtedy też stały tam samochody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby od strony betonówki nie można a co tam zajade to stoi pelno samochodów

Te samochody stoją zaraz przy drodze, na parkingu typu "klepisko" :-). Tam można stawać, nie widzę powodów żeby nie.

Nie można za to wjeżdzać dalej czyli przez mostek i dalej na wały. Tam już nigdy (prawie nigdy) nie ma aut.

Przy garbatym mostku wjeżdza się samochodem pod samą wodę, wielu tam zwykle jest, ale nie pamiętam czy tam jest jakiś zakaz... w ciemno powiedziałbym że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam posty z Topoli i zauważyłem jedną rzecz, mianowicie że ryba bierze od garbatego w strone betonówki i dalej nic. Po drugiej stronie zbiornika od drewnianego jest kicha straszna. Może to przez ten wal co sypia ? ryba nie przechodzi na drugą część zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2 Jedni łowią szczupaki a drudzy leszcze :wink: A tak na poważnie to na Topoli trzeba trafić jak rybka żeruje . Łowie dokładnie w tym samym miejscu co rok temu i powiem ,że zeszłego roku łowiłem więcej ale mniejszych ryb. W ogóle ten rok jakiś dziwny taki jest wędkarsko - przynajmniej dla mnie :???:

suhhar Co do brań to "prawie" jest tak jak mówisz . Za drewnianym miałem efekty jedynie na wiosnę - potem nieciekawie. Można połapać z tamtej strony ale bardziej w kierunku wsi Topola (trzeba przejść przez kanalik) . Nie wiem czym to spowodowane ,może tym ,że z tamtej strony głębiej(taśmy) albo tym ,że tam większość ludu jeździ i sypie rybkom non stop.

P.S. Dziś zauważyłem masę ryb spławiających się w odległości +50m i więcej całe setki.

P.S.2 Dwie sztuki złapałem na spławik max 15m od brzegu co było dla mnie wielkim zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tak trochę nieplanowanie i potwierdzam rybka dalej bierze. Z czwartku na piątek pojechałem na nockę na rzekę na Stary Paczków. Tam efekty takie sobie 4 jazie ale bez rewelacji max 34cm. Brania miałem do wieczora w nocy liczyłem na leszcza ale nic ani brania.Rano dołowiłem jeszcze 2 jazie i koło 7.30 pojechałem na Topole. Od 8 do 11 złapałem 8 leszczy 40-45cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie napisales ze bedziesz na topoli wczesniej bo jak wracalem z pilc to wlasnie zajechalem na topole na ujscie. Acha byłem na tym miejscu co mi kiedys pisales na tym parkingu po lewej. Siedział jakis koles ale nie mial nic w siatce. Z tego co widze to ładnie wał sypia wiec pewnie oddziela zbiornik i beda 2 rozne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie

Myślałem że rybki odpuszczę przez deszcze ale jednak udało się wyjechać koło 11.

Moim zdaniem warto jechać, leszcz bierze ładnie i regularnie i w dzień.

Ja dziś mniej wiecej 4 x 40 cm, jeden taki sam dodatkowo uciekł metr od brzegu i kilka pustych zacięć.

Jacyś koledzy z lewej podobnie, z prawej coś rzadziej.

Ja miałem białego i pinkę.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.