Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem znad wody. Coś tam się działo złapałem 8 leszczy takich 35-45cm i jednego okonia 26cm z gruntu na białe :wink: Byłem za taśmami, wiaterek lekki z płd-zach. ,ogólnie przyjemnie się siedziało.

Pilczyk Tego to Ci nie powiem bo ja wtedy pływam za zębatym ale z tego co pamiętam to raczej były pustki w tych miesiącach za taśmami.

ufo555 Generalnie musisz szukać górek i dołków jest ich niewiele ale są , dobry jest też stary nasyp po taśmociągu oraz okolice starego koryta. Proponuje zacząć pływanie od ostatniej największej wyspy i płynąć w stronę tamy. Jak masz echo to znajdziesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem panowie jak u was z wynikami, ale my od rana do poludnia bez brania, nawet stukniecie nie bylo. Mielismy tylko 2 obcięcia. Czekam na 1-wsze przymrozki to moze sie cos ruszy i zeby poziom wody znowu nie szalal to mysle ze za jakies 2 tyg bedzie mozna cos polapac.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 9 do 17 na łódeczce ze spinem. Ogólnie słabo, bardzo mało pływałem bo się nie dało fala jak na morzu. Głownie staliśmy schowani za wyspami. Szczupły chyba się jeszcze nie ruszył bo ani brania. Z powodu wiatru popłynęliśmy z powrotem za nasyp z taśmociągiem i kumpel wyciągnął sandaczyka z 20cm a ja na paprocha na troku leszcza 52cm zapięty normalnie za pysk!!! To by było na tyle. Gdyby nie było wiatru więcej by się popływało a tak lipa. Może na następny tydzień będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam ! mam pytanko takie do was koledzy chodzi mi o most garbaty a dokładnie wode górska :cool: czy można tam rzeczywiscie połowić ryby innego rybostanu jak w jeziorze nie wiem np miętusy brzany jazie klenie świnki prstągi ? chodzi mi tak od mostu do 300metrów w góre? czy trzeba pojęchac wyżej w góre rzeki? może łowiliscie tam albo wasi znajomi a moze słyszeliscie jak ktos złowił? bede wdzieczny za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Johny 476. Nawiązując do Twojego pytania. Świnke, płotke,karpiki,leszcze,szczupaczki,okoni i inne podstawowe rybki połowisz na tym odcinku. Brzana to raczej Bardo. Co do pstrąga i lipienia to zapomnij. To nie ta woda. Kraina pstrąga zaczyna się praktycznie od Nysy W Pilcach i idzie aż do źródeł. Powiem tak. Nysa na tym odcinku co pytasz wygląda obiecująco, ale radziłbym Ci omijać. Ryb tam za dużo nie złowisz, a zestawów porwiesz tysiące. Proponuję Nysę w Pomianowie..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

rolando22, cześć, też się nad tym zastanawiałem i ostatnio czytałem, że leszcze o tej porze roku i zimą oczywiście żerują, bo jak wiadomo tę rybę można łowić przez cały rok, lecz w tym okresie bieże bardzo delikatnie i należy mieć dość czuły zestaw, a na hak zakaładać, najwyżej jednego białego robaczka lub pinkę. Trzeba go raczaj szukać dalej od brzegu i na głębszych obszarach wody. Sam mam ochotę spróbować. Życzę Ci powodzenia i daj znać jak się zdecydujesz i powiadom o efektach, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zatrzymałem się przy garbatym moście, który tradycyjnie był oblężony przez wędkarzy. Brała świnka. To miejsce jest naturalną ostoją ryb, dlatego jest ciągle okupowane przez wędkarzy. Były przymiarki aby ten rejon wyłączyć z wędkowania ale na razie cisza w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, zgadzam się z Tobą, bo z tego co piszą wędkarze to miejsce to jest ciągle okupowane i poławiane są tam tony rub w ciągu sezonu. Rozumiałbym jeszcze, że większość z nich wypuzcza się, ale z tego co koledzy piszą to tam zasiadają zwykli mięsiarze , a nie wędkarze, a później po kilku latak będzie słychać narzekania, że ryb mało, że nie biorą, ot to dzika Polska, wstyd. Nie wspomnę już o zostawianiu śmieci nad wodą przez niedzielnych wędkarzy i pseudo wędkarzy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowiłem od 12 do 16 , na hak 2 biale + pinka, necilem- paczke czarnej zanety z trapera+ glina rozpraszajaca+ pinka, oczywisci atraktor o ktorym pisalem wczesniej, lowilem na feeder ok 30m od brzegu , wrzucilem ok1 kg zanety,mysle ze od rana efekty bylyby zecudowanie lepsze, lowilem na pierwszy m parkingu od tasm ,wiecej info na priv pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak krotką zasiadke wynik jest ok :) Jeśli chodzi o ilość brań to faktycznie na tym zbiorniku najlepsze sa na 2 godz przed wschodem i kilka godzin po.. Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze polecę połowic, w końcu daleko nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ludzie ludzie co nic nie piszecie byłem w niedziele zobaczyc jak tam sytuacja wygląda na garbatym wody malutko od mostu w strone jeziora ok 30m leża w wodzie 2 potężne drzewa i to po szerokosci robiac tym samym tame dla tego od mostu do drzew jest więcej wody a od drzew może z poł merta zimno było jak cholera pomimo to nie mogłem sie napatrzec i juz nie moge sie doczekac pierwszych cieplejszych dnia ahhhhhhhhhh :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.