Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

"Zalew" w Kraśniku


wojto

Rekomendowane odpowiedzi

zbiornik ten jest potocznie uznany za szambo ale tylko w niektorych miejscach woda jest brudna.

dzis widzialem jak mojego kolegi tata zlapal tu karpia ok 7kg

zdazaly sie rowniez wieksze okazy...

w zbiorniku wystepuja ryby:

-liny

-karasie zł i sr

-karpie

-szczupaki

-sumy

-jazie

-plocie

-wzdregi itd.

przy dobrej zanecie karp bierze jak szalony

wkrotce dorzuce zdjecia :)

zachecam do odwiedenia tego miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

teraz ciezko jest zlapac cos ciekawego na spinning.

okonie biora z gruntu na praktycznie wszystko widzialem 2 razy okon ok 30 cm wzial na kukurydze.

szczupaki braly jak glupie w maju a teraz juz sa przebrane i malo co zostalo.

ponoc najwiekszy wyjety tutaj szczupak mial ok 80cm wiec nie byl maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tego zbiornika nie wszedł - zasilany jest brudną Wyżnianką. Kraśnik zaczął inwestycje, że tak powiem nieładnie "od dupy strony". Najpierw trzeba było skanalizować wioski wzdłuż Wyżnianki - a przecież zbocza dolinki są dość strome i obsiane domostwami,

a dopiero później napełniać zbiornik. Wyżnianka w Kraśniku to nie jest czysty ciek, niestety....podziękujmy polskim "spryciarzom" za szamba bez dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

czesc ja jestem z krasnika i mam do was wielka prosbe orietujecie sie moze czy w zalewie krasnickim sa duze Liny Bo ja mam takie zapytanie bo kiedys chyba na wiosne bodajze zlapalem lina 46 cm. I nie wiem czy to jest duza ryba wzgledem rekordow polski .

Mam zdjecie ktore przedstawia tego lina ale niestety tyko z telefonu ktory nie robi najleprzych zdjec i nie wiem czy ja mógl bym dac to zdjecie na jakies inne strony i czy moj lin by mial jakies szanse w czolowych miejscach :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Zalew pływa cały byłem 2 h w piatek na testach wobków a tak przy okazji zapięty 1 szczupaczek do 50cm i okonek mały, wiało jak z Gubałówki nie dało sie łapac wędkujących nie widziałem :mrgreen: Moim zdaniem najlepiej na spina od stawów ale moge sie mylic BTW to z łodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

w sumie teraz muszę przyznać, że warto jest się tu wybrać na rybki :)

na proteiny mozna złapać ładne sztuki karpia :) z tego co wiem i co widzialem ( niestety jeszcze sam nie miałem przyjemności złowić ) karp do 10 kg to nie problem. Myślę, że i o większe rybki nie było by trudno :)

pozdrawiam

zachęcam do odwiedzenia:) naprawde warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jedziesz krasnickimi, wyskakujesz z lbna na krasnik. potem caly czas prosto, tak ok 45km. jak juz dojedziesz do krasnika to zjezdzasz z glownej drogi zaraz za shellem, ktorego bedziesz mial po lewej stronie. zjezdzasz w prawo. pozniej prosto to skrzyzowania ze swiatlami, tam skrecasz w prawo i cisniesz prosto jakies 5-6km - az do kolejnych swiatel, z ktorych juz widac zalew. tam skrecasz w lewo i za jakies 500m mozesz juz szukac miejsca do parkowania. zalew jest taki sobie, ja akurat jakos nie mam szczescia. w tym roku bylem juz kilka razy. ostatnio widzialem jak jeden pan wyciagnal 2 karpie. ten jeden to ok 8kg mial. ja sam wydarlem na wiosne lina ok 1,5kg. a tak to okon, ploc, jaz, szczupak, trafia sie tez sum. szczupak atakuje dosc czesto ale jest duzo tzw. pistoletow, niewymiarowych. trzeba uwazac na ZACZEPY, bo ich mozna miec sporo. przy spinningu ciagle sciaga sie jakies szuwary bo rosnie tego od groma. a o tej porze roku wyrasta juz ponad powierzchnie. zycze polamania kija;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakby ktoś chciał popisac na temat lowienia na spin nad zalewem tak zapraszam na GG.11203500.Z chęcia odpowiem na wszelkie pytania dotyczace spiningowania i ogólem charakteru dna, topografii zbiornika itp.Jestem przewodnikiem łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam wszystkich! Czy w tym roku już ktoś odniósł jakieś sukcesy na Zalewie Kraśnickim, ja jestem dopiero początkujący i prosiłbym o parę porad jeśli chodzi o Zalew Kraśnik ( czyli na co tam można liczyć i z czym się wybierać mam na myśli co na haka ). Będę też bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi coś poleci na lubelszczyźnie, mam nadzieję że mi pomożecie. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Witam,wybieram się pierwszy raz na rybki nad zalew Kraśnicki.czy mógł by mi ktoś udzielić jakieś info o tym zbiorniku.tzn gdzie można spokojnie się rozłożyć na nockę z kijami jakie jest tam dno itp.

z góry WIELKIE DZIĘKI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.