Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pstrągi 2009


patbaj

Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem 1 stycznia rusza sezon pstrągowy, ja w planach mam wypad 2 stycznia nad Nysę Kłodzką w poszukiwaniu mojego pierwszego kropka!

A Wy?

Czy ktoś przemierzać będzie zmrożone brzegi rzeczek w poszukiwaniu tej walecznej rybki?

Zapraszam do opisów wszystkiego co w sezonie 2009 związane jest z tą rybką.

Rekordowych pstrągów w 2009r czas zacząć!

Roman Gawlas, GrzesB, artech, Skrętek, KrystianŁobez, fario1969, bronek, wobler129, keri...

kto jeszcze dołączy do grona regularnych łowców tych rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja też dołączam :cool:

skompletowałem prawie cały sprzęt muchowy, książkę pana Sikory - wędkarstwo muchowe już przeczytałem ( bardzo polecam a zwłaszcza iż to jest jedna z nielicznych polskich książek o tej tematyce ), zaopatruję się także w sprzęt do produkcji much i zamierzam pokręcić coś :) ( oczywiście pochwalę się na forum moimi pseudo - muszkami).

Oczywiście na kropka ze spinningiem też się wybieram. Tamtego roku aż mi się 2 udało złowić powyżej 40 cm na Wisłoce co uważam dla siebie za wyczyn :)

P.S. U mnie sezon na kropka dopiero od 1 lutego ale dam im trochę więcej czasu na nabranie siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku miałem plany podobne do ubiegłorocznych, czyli początek sezonu pstrąga jak i w zeszłym roku spędzić w którymś sanatorium w Kotlinie Kłodzkiej, i wszystko wskazywało że moje plany nabierają realnej formy, aż tu przed świętami dostaje powiadomienie że jadę już 5 stycznia do Lądka Zdroju i 29 stycznia wracam do domu więc sezon rozpocznę krótkim wyjazdem na Nysę, nie tak jak przed rokiem gzie dwa tygodnie prawie co dzień byłem na pstrągach, ale nie zawsze musi być tak pięknie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje greenlfe to już masz czym się pochwalić, ładny kropek.

roman gawlas, ale w Lądku płynie Biała Lądecka to super rzeczka na pstrąga

Tak piękna rzeczka tylko że po pierwsze zarezerwowana dla muszkarzy, a drugie że sezon pstrągowy w tym rejonie zaczyna się od 1 lutego, i tak i tak lipa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pstrągowe podchody mam zamiar zacząć w marcu lub kwietniu. Chyba, że trotki na Inie wyjątkowo w tym roku nie dopiszą (rozpoczęcie sezonu było b. słabe) to może wcześniej poszukam kropek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kropkowców :) ja w tym sezonie początkowym tez nastawiam sie na kropka:) tylko chciałbym dowiedziec sie pare wiadomosci i mysle że mi pomożecie w tym? :wink: Pierwsza sprawa czy pstrąg ma już dobry zer w styczniu? i czy woblerek albo blaszka nadaje sie na ten okres?? czy pstragi w styczniu w lutym nie sa jeszcze jak by to narwac lekko jeszcze przymulone? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego mizernego doświadczenia wiem tyle że w lutym i jeszcze w marcu pstrągi są osłabione po tarle i wychodzą w spokojne miejsca w rzekach i tam łapią siły. W tamtym roku złowiłem 6 lutego bodajże pstrąga to strasznie wychudziały był, w marcu już sytuacja o wiele lepiej z nimi wygląda. Ja im odpuszczam przynajmniej do końca lutego, niech nabierze siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie o to mi chodziło czy jest sens nastawiać sie na pociągnięcia pstrąga ?? a w domu już nie moge wytrzymać

:wink: druga sprawa prawdopodobnie rzeka bedzie zamarznieta to i tak lipawo troszke ale w lutym mysle z epuści i czy sie nastawiać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nastawić. Brać na pewno będą bo głodne będą :wink: . Przynajmniej u mnie tak było

Mój strzał w ubiegłym roku to ten wobek

a293d1e640f2df6cm.jpg

kilka nawet 40 wyłapał - niestety zerwał się i zaginął w akcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak chce włąśnie zacząsc od lutego w styczniu jeszcze duże przymrozki takze nici i tak z wedkowania jak narazie. U mnie troche psrąga jest tylko trzeba wiedziec keidy jak jest czysta woda nawet nie skubnie a jak deszcz popada i jest lekko mętnawa pstrąg wtedy rusza na łowy wyłumaczy mi ktoś czemu tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już skręca aby udać się nad Kaczawę. Niestety... jeszcze nie skompletowałem sprzętu i nie opłaciłem składek... :oops: Ale myślę że do 20 tego stycznia, jakieś kropki będą już na moim koncie. Kilka ładnych zimowych wieczorów poświęciłem, jeśli chodzi o teorię, tej rybce i mam zamiar w tym sezonie nieco poprawić swoją skuteczność.

Jeśli tylko się wybiorę, na pewno zdam relację :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.