Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pstrągi 2009


patbaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do romana galwasa jestem z Nysy a chciałbym łapac na nysie kłodzkiej w okolicy Bystrzycy ,jakie opłaty muszę mieć, bo to okręg wałbrzyski a ja opłaty mam na opolskie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pierwszy w tym roku wypad na pstrąga był całkowitą porażką,
No Romanie aż tak mocnych słów bym nie użył ,po prostu po testowaliśmy sprzęt na ekstremalnej wodzie ,a że pogoda nie dopisała ,czy też ryby to nie wielka strata odrobimy sobie następnym razem. :wink:

cd8119acb956662bm.jpg

0b3e88821b9b4a15m.jpg

79c0a60f8537d4ecm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na jedną z małych pstrągowych rzeczek okazał się bardzo udany.

Mimo niemożliwego tłoku na brzegu udało mi się złowić 7 szt kropków a dodatkowo 4 spadły.

Z tych wyciągniętych 5 szt było poniżej wymiaru (tak na oko w przedziale 23 ~ 27cm ) ale udało mi się też wydłubać 36cm i 33cm, z tych które spadły jeden też miał ponad 30cm - wszystkie rybki wróciły oczywiście do wody, niech rosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy, pierwszy wymiarowy w tym sezonie - równe 35 cm:

3194d4cf66b633d6m.jpg

Były jeszcze dwa ale, niewymiarki w okolicach 30 cm, kilka brań i sporo wyjśc. Woda się już trochę oczyściła i opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xabretm, piękny widok, ten temat uwielbia zdjęcia a szczególnie z tak udanej wyprawy :wink:

Macie niedowiarki ;)

4l69t81zp6h4fstb2j0i.jpg

36cm

t1jhh0kc5ru01cu37d.jpg

33cm

Dopiero dziś udało mi się je zgrać, od kolegi przy okazji kolejnego wypadu. Ten niestety dla mnie okazał się bezowocny. Było kilka ataków, jednak nic nie udało mi się w porę zaciąć - pewnie przez zgrabiałe ręce, bo zimno i wiało strasznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w styczniu i lutym Pstrągi brały fantastycznie i nie były takie wychudzone ale za to osłabione.Złapałem kilka czterdziestek i sporo małych kapsli,jak dla mnie to fajna zabawa.Teraz w marcu też nie narzekam Pstrągi są waleczniejsze ale już bardziej trzeba dobierać przynętę.Jak na razie to od początku sezonu złapałem największego 45cm.ale mam nadzieje że trawię większy okaz.Pozdrawiam i życzę udanych połowów.Ps. wszystkie pstrągi trafiły do wody. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja bylem na Kaczawie, odcinek Kozlow-Zlotoryja dokladnie w niedziele 15.03 jak Roman Gawlas i Maniek - szkoda ze sie nie spotkalismy :)

Z kolega troszke sie pomeczylismy, ale udalo mi sie w tym nurcie wyholowac 1 kropka, a drugi niestety sie spial :mrgreen: Zlowiony mial troche ponizej wymiaru.

Ponadto mocno irytowali mnie ludzie, ktorzy przyjezdzali sobie tam nad rzeke auta myc itp ...

[ Komentarz dodany przez: artech: 30-03-09, 22:43 ]

zdjęcie sprzeczne z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pstrągi tresowałem na okolicznej rzeczce.. w efekcie lądowałem 2 maluszki (ok 25cm)

Na okrasę znalazłem powieszonego na gałęzi horneta.. no i przygarnąłem go do rodziny z pudełka :cool:

A komary już zaczynają się dawać we znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gratulacje panowie.

U mnie dzisiaj 2 sztuki 71cm i 55 cm. Obydwa z wody stojącej.

Jeden jeszcze większy odpiął się chwilę po zacięciu.

Twoje się nie liczą bo nie złowione w polsce :P He he Bardzo ładne rybki :) Ja takie głowacice widywałem w mojej rzece :D Pstrąg raczej maks 50 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikie z wartkich rzek?

Oj walczą, walczą. A dzikością na pewno nie ustępują rybom z rzek, a może nawet je przewyższają.

Jezioro na którym były złowione nie jest zarybiane pstrągiem, (jedno z 13 takich jezior w całej Europie, naturalnych ostoi pstrągów),

wszystkie ryby pochodzą z naturalnego tarła- w przeciwieństwie do większości Polskich rzek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wczoraj nad jedną z rzeczek trafiłem "Dzień Pstrąga" :lol: Prawie co rzut to miałem kontakt. 7 wyjąłem ( od 25-30 cm oczywiście wróciły do wody) kilka się spieło a i sporo brań zrypałem :oops: ( brak wprawy). Ale wrażenia super a do tego widoczki pierwsza klasa. Życze wam i sobie więcej takich dni i może tylko żeby pstrążki były większe. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

I Panie :mrgreen:

Wczoraj nad jedną z rzeczek trafiłem "Dzień Pstrąga" :lol: Prawie co rzut to miałem kontakt.

Gratuluję, tylko pozazdrościć, cóż to za woda?

Ale wrażenia super a do tego widoczki pierwsza klasa

Najważniejsze, w końcu wędkarstwo to przede wszystkim kontakt a naturą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.