Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Działy i kategorie - pomysły i uwagi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomniał, doświadczenie jego przemawia, że działy w moim rozumieniu "misz/ masz" mogą dłużej tętnić wymianą doświadczeń niż bardzo sprecyzowane i monotematyczne
Ja ,mam nie wielkie doświadczenie w moderowaniu ,zaledwie kilkuletnie :wink: ale wiem jak to wyglądało na początku rozwoju tego forum .Tematy misz /masz z czasem zostały zapomniane ,choć na początku fakt było zainteresowanie.

Jak to działa można obserwować na tematach wielo stronicowych ,kto czyta temat od deski do deski jak jest 100 stron ,a taki temat o wszystkim bardzo szybko sie zapełnia i nie ma chętnych do szukania w którym miejscu było jak zrobić ciasto z ziemniaka lub jak oliwić kołowrotek.Dlatego powstały tematy ściśle tematyczne np. o wędziskach ,kołowrotkach ,itp.

Fakt ze ostatnio moderacja siadła ,ale idzie okres zimowy i da sie nadrobić w tej materii. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja ,mam nie wielkie doświadczenie w moderowaniu ,zaledwie kilkuletnie :wink:

Już nie bądź taki skromny ;).

Dział ogólnie moim zdaniem, mógłby mieć powodzenie. Na pewno wielu z was używa z powodzeniem rzeczy własnej roboty. Muchy, blachy, woblery... Jest tego bardzo dużo. Kwestia ludzi i ich chęci co do pokazania ich, jak je robią itd. Masz rację, zbliża się zima, więc sezon wędkarskiego majsterkowicza czas zacząć ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili według mnie - niewiele. Jedynie z różnych wątków (aczkolwiek dość często) Można wybrać fragment tekstu, mówiący o stosowaniu przynęt własnego autorstwa. Będę się upierał przy swoim, że ten dział zachęciłby ludzi do zamieszczania ich produkcji ;).

Może mała ankieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się upierał przy swoim, że ten dział zachęciłby ludzi do zamieszczania ich produkcji ;) .

A upieraj się :wink: może coś z tego wyjdzie ,na początku źle cię zrozumiałem ,myślałem ze chodzi o temat ,a ty proponujesz cały dział ,no no.Pomysł nie głupi ,tylko czy będzie ktoś chętny go wypełnić tego nie wiem .

Ludzie sorki userzy ,proponują różne rzeczy ale to jeszcze nie oznacza że myślą o własnej pracy dla forum :wink: raczej by chcieli w takim dziale coś ciekawego poczytać. Ale podyskutować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no.Pomysł nie głupi ,tylko czy będzie ktoś chętny go wypełnić tego nie wiem .
kuźnia rękodzielnictwa :wink: jest tutaj http://haczyk.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=45&Itemid=95

oprócz tego mamy jeden temat na forum http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=663

Tłoku tam nie ma, ale...może jakby to było wyeksponowane jako dział to była by to jakaś zachęta dla majsterkowiczów z forum by czasem błysnąć jakimś "patentem" :roll:

Owszem można do tego działu na 'dzień dobry' przenieść istniejące już tematy o domowej produkcji woblerów, kogutów.. itp, ale co dalej?, ja raczej na eksplozje pomysłów bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dział raczej by forum nie zaśmiecił, a gdyby ktoś miał ochotę się podzielić, miałby do tego wyodrębnione miejsce. Już nie mówiąc o wiedzy, którą mogliby przyswoić inni wędkarze, niekoniecznie niedoświadczeni, lecz nawet Ci łowiący do tej pory na sklepowe rzeczy.

Pomysł pozostawiam Wam do przedyskutowania, szanowna moderacjo, administracjo oraz czynni członkowie forum ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

maniek, Dlaczego myślisz sposobem "Coś się nie udało, to ten pomysł też się nie powiedzie"? Ok, ja dałem tylko sugestię, ilość moich postów i czas pobytu na forum dyskwalifikuje mnie od większego wpływu na wasze zdanie :) Aczkolwiek, dziękuję za zauważenie mojej propozycji i krótką debatę w tym temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parish, Wież mi ,wiek ,ilości postów czy czaso okres bycia na forum Nie ma wpływu na moje osobiste zdanie ,a tylko takowe wyraziłem.Mam prawo się mylić jak każdy z was ,a le z doświadczenia wiem że po odgrzaniu "starych kotletów" temat ucichnie.

Sam pomysł ,idea jest słuszna ,stworzenia działu ZRÓB TO SAM ,forum pęcznieje od postów ,nie kiedy mało wartościowymi ,a fajne pomysły zostają zasypywane ,odnalezienie czegoś co by mnie interesowało zajmie sporo czasu ,forumowa szukajka jest hym delikatnie mówiąc do 4liter [sprawdzałem] .Co do ankiety to 99% będzie za i to wiadomo dlaczego wiec sens ankiety nie widzę.Rola leży po stronie admina ,ja się na tym nie znam .Idzie zima będzie więcej czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pare pytań do działu "publicystyka"

Po pierwsze - czy dział jest moderowany? Tj. czy jeśli coś skrobnę będzię oczekiwało na akceptację czy np od razu się wyświetli (wolałbym opcję pierwszą).

Po drugie, nie za bardzo zrozumiałem zakres publicystyki. Czy np "Mój sposób na szczupaka w maju" jest odpowiednim tematem, pod warunkiem, że zostanie godnie opisany? Nie jest to ani felieton, ani relacja, ani wspomnienie - po prostu sposób, czyli opis dotychczasowych doświadczeń.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jest taka propozycja aby najpopularniejsze tematy między innymi w kategoriach sprzętowych zapoczątkować od nowa, np :

Jaki wybrać spinning - rok 2011 ?

Pewne zmiany jednak następują. I jeżeli temat był zapoczątkowany 5 - 4 lata temu a na rynku w tym czasie mogło się wiele zmienić w tym wiele modeli w nim polecanych odpadło a może ich już nie ma. A jego przeszukiwanie a przede wszystkim wzorowanie się na opiniach z przed lat będzie nieaktualne.

To warto by być i dyskutować na bieżąco.

Stąd jeżeli uważacie, że warto założyć taki temat to proszę bardzo, jedynie zakładając taki temat, proszę dać odnośnik do poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie tak wlasnie myslalem ze czegos mi tu na forum brakuje,a mianowice przydal by sie dział przedstawiajacy,atlas Ryb Polskich do tego wiadomo zdjecia opisy morfologia zachowanie,jak zlapac,gdzie zlapac,napewno by to duzo pomoglo,co o tym sadzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.