Skocz do zawartości
tokarex pontony

Działy i kategorie - pomysły i uwagi


Rekomendowane odpowiedzi

Na portalu nie rozwinie się dyskusja pod danym tematem śledze troche relacje róznego typu tam zamieszczane i w 90% komentarzy jest zero. Na forum łatwiej poprowadzic dyskusje. Nie wiem czemu nogami i rękami bronicie sie przed nowym tematem :?: Moim zdaniem wypasione relacje pełne zdjęć i treści zasługują na nowy temat oczywiście mogą być zamieszczone również na portalu ale czemu nie na forum :?:

dokładnie, czyli co? gdzie taki temat zakładać? bo na razie wynika z tego, że jedynie można dopisywać posty w "jak było na rybach"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na portalu nie rozwinie się dyskusja pod danym tematem śledze troche relacje róznego typu tam zamieszczane i w 90% komentarzy jest zero
I to błąd ,trzeba to zmienić ,nie wiem czy nie pamiętasz nie dawnej dyskusji ,wojny o portal ,jednym z argumentów było umieszczanie opisów z wypraw między innymi .Portal powstał ogromnym wysiłkiem i co świeci pustkami . :???:
Nie wiem czemu nogami i rękami bronicie sie przed nowym tematem
Nikt się nie broni ,tylko po co tworzyć kolejne narzędzie skoro innych mamy dość i nie są wykorzystywane.Abym był dobrze zrozumiany nie nie mam nic przeciwko takiemu działowi jeśli będziecie podchodzić rzetelnie , tylko jestem przeciwko dublowaniu tematów ,dublowaniu postów ,a z tym coraz gorzej nie chce tu wypominać jak sie "wali" ten sam post w trzech rożnych tematach nie zmieniając nawet kropki ,a w regulaminie jasno stoi powielanie postów jest zabronione. :wink:

Dlaczego o tym piszę ,chyba nie muszę dodawać że na forum robi sie totalny bajzel.a to prowadzi do anarchii i chaosu. :lol::wink:

czyli co? gdzie taki temat zakładać?

Masz trzy wyjścia ,wysłać adminowi na skrzynkę pocztową ,możesz umieścić taki art w odpowiednim miejscu na dziale Społeczność ,jak kilku juz tak zrobiło ,lub w łowiskach jesli to dotyczy wody konkretnej.

Nie widzę przeszkód abyś mógł pisać w tym temacie

Materiały do nowego portalu haczyk.pl a każdy art mógł trafiać i na portal i można było komentować ,ale niech wypowie sie admin .

Damian twoją relacje i tak miałem przesunąć w inne miejsce [lepsze] tylko mi sie zapomniało. :oops: wiec nie czepiaj sie szczegółów . :razz: dział ogólny jest najgorszym działem tam tematy szybko przepadają.

Chłopaki nie szukajcie dziury w całym tylko pisać ,a jeśli ktoś coś nie wie to pytać modów a wyjście się znajdzie ,no chyba ze to juz czas wędkarskiej nudy nadszedł i piszecie tak z chęci pisania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie szukajcie dziury w całym tylko pisać ,a jeśli ktoś coś nie wie to pytać modów a wyjście się znajdzie ,no chyba ze to juz czas wędkarskiej nudy nadszedł i piszecie tak z chęci pisania .

Nie maniek miejmy nadzieje że sezon będzie się dopiero rozkręcał :mrgreen:

Materiały do nowego portalu haczyk.pl

Umieszczać w tym temacie relacje to jest myśl a najlepsze z nich na portal takie wyjscie mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczać w tym temacie relacje to jest myśl a najlepsze z nich na portal takie wyjscie mi pasuje.
Myślę ze z "błogosławieństwem" admina też nie powinno być problemów :wink: .Można tu umieszczać co ciekawsze posty nawet z jak było na rybach, lub relacje z zawodów ,lub spotkani .Trochę to i nasza wina ,przyznaje sie . :oops::cry:

Niestety w dalszym ciągu brakuje mi na forum działu o biologi ryb ,lub biologi ogólnej.A poziom wiedzy o rybach jest bardzo niski na naszym forum [bez urazy] .Moze w zimowym czasie da sie coś stworzyć i uprosić admina na taki dział. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dalszym ciągu brakuje mi na forum działu o biologi ryb ,lub biologi ogólnej.A poziom wiedzy o rybach jest bardzo niski na naszym forum [bez urazy] .Moze w zimowym czasie da sie coś stworzyć i uprosić admina na taki dział. :cool:
Dobry pomysł. Jestem jak najbardziej za.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczać w tym temacie relacje to jest myśl a najlepsze z nich na portal takie wyjscie mi pasuje.

I o to chodzi. Dyskusja pod artykułem na portalu nigdy nie będzie tak żywa jak na forum, poza tym taki temat mógłby być czymś takim jak "przedsionkiem", "poczekalnią" przed umieszczeniem tematu na portalu.

W ogóle byłoby fajnie, gdyby np był to cały osobny dział, a opis każdej z wypraw byłby nowym tematem, przykładowo "zasiadka karpiowa", "pierwszy sum" itp. Pozwalałoby to na żywą i długą dyskusję na określony temat, a poza tym nowym użytkownikom forum pozwalałoby na zapoznanie się z opisami wspaniałych wypraw, pooglądanie fajnych zdjęć, i w ogóle lepsze poznanie innych użytkowników forum, ich sukcesy itp

W tej chwili te wspaniałe opisy i zdjęcia giną gdzieś w tematach "jak było na rybach" i są już w zasadzie stracone na zawsze, nikt nie będzie odkopywał i przeglądał tych kilkadziesiąt tematów z ostatnich lat - a to przecież wielki dorobek i bogactwo tego Forum

Co Wy na to? Proszę o opinię, no i oczywiście wypowiedzi adminów :)

Niestety w dalszym ciągu brakuje mi na forum działu o biologi ryb ,lub biologi ogólnej.A poziom wiedzy o rybach jest bardzo niski na naszym forum [bez urazy] .Moze w zimowym czasie da sie coś stworzyć i uprosić admina na taki dział. :cool:

Popieram w 100%. Widzę zresztą ten dział nieco szerzej, nie tylko biologia ryb, ale i różne tematy związane z wiedzą na temat przyrody, pogody, spraw związanych z rzekami itp. Nie czekajmy do zimy, dopiero się jesień zaczęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zresztą ten dział nieco szerzej, nie tylko biologia ryb, ale i różne tematy związane z wiedzą na temat przyrody, pogody, spraw związanych z rzekami itp. Nie czekajmy do zimy, dopiero się jesień zaczęła ;)

A co nie tak jest z działem "Ekologia" http://haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=26

Przecież to od nas zależy czy będą tam poważne dyskusje czy pierdoły typu "co najdziwniejszego złowiłeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, juz za późno na edycje powyższego postu, a jeszcze mi się coś nasunęło odnośnie potencjalnego nowego działu.

Mogłyby być tam umieszczone nie tylko informacje na temat aktualnych wypraw, ale także wcześniejszych, dawnych, takie "wspominki", najlepiej tez okraszone jakimiś fotografiami. Mamy przecież na forum wędkarzy z długim już stażem, doświadczeniem, chętnie poczytałbym o ich przygodach, a teraz w zasadzie nie ma sensownego miejsca na takie rzeczy.

Kolejna rzecz - może mamy kogoś, kto chciałby napisać opowiadanie wędkarskie, to też mogłoby być dobre do tego miejsce

Być może taki dział byłby dodatkowym "generatorem" materiałów na portal, zachęcając niektórych członków naszej społeczności do tworzenia obszerniejszych, bardziej atrakcyjnych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili te wspaniałe opisy i zdjęcia giną gdzieś
a to przecież wielki dorobek i bogactwo tego Forum

I to bogactwo przydałoby się wyłuskiwać i prezentować w takim dziale.

Nie musi to być poziom National Geographic, ale taki dział może stać się poczytną lekturą. Do niektórych województw i tematów wcale nie zaglądam, a może tam są ciekawe materiały? Czas i chęci zweryfikują czy temat chwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

chętnie poczytałbym o ich przygodach, a teraz w zasadzie nie ma sensownego miejsca na takie rzeczy.

...

odbiegliście od tematu ("wyprawy wędkarskie"), ale Jacek ma rację !

no właśnie taki dział dla wypraw, opisy + ładne zdjęcia, dlaczego nie?

sam mam smykałkę do ciekawych opisów i chętnie każdą moją wyprawę (nawet jeśli nie będzie medalowego trofeum :razz: ) bym udokumentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie taki dział dla wypraw, opisy + ładne zdjęcia, dlaczego nie? sam mam smykałkę do ciekawych opisów i chętnie każdą moją wyprawę (nawet jeśli nie będzie medalowego trofeum ) bym udokumentował.
Mogłyby być tam umieszczone nie tylko informacje na temat aktualnych wypraw, ale także wcześniejszych, dawnych, takie "wspominki", najlepiej tez okraszone jakimiś fotografiami
Pomysł dobry i ciekawy
Niestety w dalszym ciągu brakuje mi na forum działu o biologi ryb ,lub biologi ogólnej
śmiały i bardzo ambitny pomysł :wink:

Jestem za i popieram oba wnioski bo uważam, że takie działy są konieczne :wink: , takie tematy (wyprawy czy biologia ) i tak bedą się przewijać i lepiej dla wszystkich by miały swoje oddzielne dobrze opisane szufladki/ działy na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i widzę ,że wielu forumowiczów chce nowy dział nazwijmy go roboczo np. 'Wyprawy i przygody wędkarskie" gdzie od razu proponuje wydzielić podkategorie 'Jak dziś było na rybach' i przenieść tam wszystkie tematy historyczne (od dłuższego czasu dzielone na kawałki/miesiące) [bo teraz luzem sobie leża w tematach ogólnych przeplatane innymi wątkami], i do tego momentu jest ok i wiekszość się z tym zgodzi ale... :wink: ...natomiast pozostaje kwestia Portalu który to odwiedzają inni wędkarze niekoniecznie związani z forum.

Dobrym wyjściem by było gdyby forum i portal pochodziły z jednej 'stajni' czyli w jakiś tam stopniu były zintegrowane ; typu zamieszczasz fajny opis/temat na forum..admin przeczytał i przy poście/temacie wcisnął magiczny przycisk [opublikuj na portalu] :wink: i pojawiła by się automatycznie kopia tego postu wraz z zdjęciami w postaci nowego artykułu na portalu :cool: ale póki co nie mamy takiej możliwości technicznej...i póki co jest to chyba kopiowane ręcznie przez Naszego admina ..który to z mozołem wyłuskuje w wolnych chwilach co bardziej tłuste kawałki i wrzuca na portal.

Dlatego też w tym temacie 'Wyprawy i przygody wędkarskie", proponuje by każdy kto chce by jego przygoda znalazła się również na portalu ...podczas tworzenia nowego tematu na forum załączał by ankietę pt. 'Czy uważasz że ta przygoda/wyprawa powinna być opublikowana na portalu' i dwie opcje Tak i Nie. (niech użytkownicy forum wyrażą swoja opinie co do wartości samego tematu jak i tego czy powinien być eksponowany na 'zewnątrz' czyt. Portalu )

Minuta pracy więcej a temat/wyprawa już może być oceniona przez czytelników i jeśli zdobędzie {powiedzmy przez te kilka pierwszych dni) 80% na TAK wtedy jest to sygnał dla admina, by przenieść ową wyprawę również na Portal.

Ps. mam nadzieję ,że nikt nie zasnął na klawiaturze podczas czytania tej mętnej rozkminy, ja tak mam zwłaszcza w piątek :roll: ....to tylko zarys luźnej propozycji, która być może jest całkowicie do bani :mrgreen: , ale może przy okazji coś się Wam nasunie na myśl o wiele lepszego.

...podobno sam 'wniosek to punkt w którym nie masz siły by już dalej myśleć' :roll: moze ktoś zabrnie odrobinę dalej...i wniosek będzie dużo lepszy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co do propozycji "wyprawy wędkarskie"

W kategorii: Aktualności, wydarzenia, informacje wędkarskie tuż pod Ekologią - został stary dział - forum ogłoszeniowe (obecnie ukryty) - można to wykorzystać na podobną kategorię.

Rozumiem, że były by to materiały obszerniejsze, ze zdjęciami w formie reportaży, opisów waszych przygód, wypraw, felietony, opowiadania... taka wasza publicystyka wędkarska... ok podoba mi się.

Dział będzie dobrze widoczny i może to też zachęci większe grono użytkowników do tego typu publikacji.

Moje zastrzeżenia :

1 Trzeba by było jednak przyjąć od razu jakieś standardy i kryteria - regulamin kategorii, żeby nie było tak, że będą tam publikowane materiały typu 1 zdjęcie i pięć zdań.

2. "Felietony, reportaże, opowiadania"" będą prezentowane po kolei według czasu napisania tematu a nie postu - tak aby "nie skakały" i nie przesuwały się po dodaniu komentarza.

3. Wybrane i najciekawsze będą przenoszone i publikowane na stronach portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dalszym ciągu brakuje mi na forum działu o biologi ryb ,lub biologi ogólnej.A poziom wiedzy o rybach jest bardzo niski na naszym forum [bez urazy] .Moze w zimowym czasie da sie coś stworzyć i uprosić admina na taki dział. :cool:
Dobry pomysł. Jestem jak najbardziej za.

Co do tej propozycji to musicie mi (czytaj. "niedzielnemu wędkarzowi") ją bardziej "naświetlić"

czyli czego miałaby dotyczyć, jakie tematy mogłyby się pojawić w jej obrębie i dlaczego miałaby by być oddzielna kategoria...?

... chociaż może i coś mi tam się już wydaje i świta... i w kategorii "Sposób na rybę" pod Łososiowate można by dać forum "Ichtologia i biologia ryb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej propozycji to musicie mi (czytaj. "niedzielnemu wędkarzowi") ją bardziej "naświetlić"

czyli czego miałaby dotyczyć, jakie tematy mogłyby się pojawić w jej obrębie i dlaczego miałaby by być oddzielna kategoria...?

To raczej miałby być taki dział, gdzie wędkarz znajdzie bez trudu info na temat np. tarła ryb, zachowań, warunków decydujących o przeżywalności populacji, hybrydach międzygatunkowych itd itp

Ichtologia i biologia ryb"

o dobrze kombinujesz :wink: ładnie brzmi tylko, że w pojęciu ichtologia również zawiera się biologia ryb :wink: może rozbudować nazwę działu do "Ichtiologia i Botanika" i w tym momencie załatwiamy ryby i wszelakie zielsko wodne i nawodne, jak ktoś doda pytanie o np. biologie płaza/gada czy nawet ptaka nadwodnego to umówmy się że też nie będzie to faux pas :wink:

No chyba, że chcecie ograniczyć to do ścisłego działu "Ichtiologia"... :???: też super tylko co wtedy z w/w tematami pobocznymi? trzymamy je dalej po trochu w eko i ogólnych i udajemy ze jest git?

Co do umiejscowienia samego działu to wg mnie powinien on znajdować się gdzieś w sąsiedztwie "Ekologia"

Ps. może lepiej by było gdyby to jednak inicjator pomysłu czyli kolega maniek wypowiedział się jaki kształt ma przyjąć ów dział :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji "wyprawy wędkarskie"
w takim dziale wyłączyłbym komentowanie albo raczej byłbym za tym żeby każdy artykuł trafiał do moderatora i przez niego był wstawiany. Czytając działy chcąc czegoś się dowiedzieć jest masakra związana z milionem zbędnych komentarzy i gratulacji i tak np. temat szczupaki 2010 zmieściłby się na max 2 stronach i czytalibyśmy same konkrety a gratulacje można zawsze wysłać na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji "wyprawy wędkarskie"
w takim dziale wyłączyłbym komentowanie albo raczej byłbym za tym żeby każdy artykuł trafiał do moderatora i przez niego był wstawiany. Czytając działy chcąc czegoś się dowiedzieć jest masakra związana z milionem zbędnych komentarzy i gratulacji i tak np. temat szczupaki 2010 zmieściłby się na max 2 stronach i czytalibyśmy same konkrety a gratulacje można zawsze wysłać na priva.

Dlatego ma to być dział, a każdy wyprawa to osobny temat. Czytasz opis, a następujących dalej komentarzy nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie.

Tak sobie przeglądam forum, szukałem działu o wszystkim co własnoręcznie zrobione i... Nie znalazłem ;) . Jestem moderatorem na innym forum, posiadającym ponad 900 000 zarejestrowanych użytkowników, więc trochę doświadczenia w porządkowaniu forów mam, stąd moja propozycja: Czy nie warto by było stworzyć działu "DIY"? Czyli miejsca, gdzie wędkarze umieszczaliby przynęty, ciasta, wędziska itd, swojej własnej konstrukcji? Widzę, że tematy tego typu są porozrzucane po forum. Myślę, że ten dział miałby powodzenie, krok po kroku pokazane co kto jak robi i w jaki sposób, oczywiście z dokumentacją zdjęciową.

Pozdrawiam, Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.