Skocz do zawartości
tokarex pontony

Działy i kategorie - pomysły i uwagi


Rekomendowane odpowiedzi

karpiowanie to nie tylko metoda włosowa, to również sprzęt i akcesoria, przecież zwykła gruntówka nie jest karpiówką, są specjalne podbieraki, worki i maty karpiowe, i wiele innych ważnych rzeczy

I o to właśnie się "walczyło" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Należało by już na tym poziomie ,ustalić czy taka kategoria powinna mieć "wszystko " czyli wędziska -kołowrotki itp, czy zostawiamy to w innych tematycznych działach .Tak samo zanęty -przynęty itp,logiczne było to co proponował Keri ,ale jak się nie da to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by już na tym poziomie ,ustalić czy taka kategoria powinna mieć "wszystko " czyli wędziska -kołowrotki itp

No i tu jest problem, bo skoro karpiowanie czy tam karpiarstwo będzie zawierać "wszystko" to wypadałoby również w ten sam sposób posegregować pozostałe metody.

ale jak się nie da to trudno.

Może i by się dało, ale cóż możemy skoro:

A w przypadku takich zmian w głównych Kategoriach obawiam się że nieźle byśmy sobie namieszali w wyszukiwarkach i przeglądarkach. A tego bym niechciał.

Stąd proponuję rozbudowę istniejących kategorii niż ich zmiany.

Zostaje nam się chyba pogodzić z takim rozwiązaniem :wink:

No chyba, że petycja stworzenia w taki sposób tego jednego działu będzie podpisana przez większość użytkowników :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by już na tym poziomie ,ustalić czy taka kategoria powinna mieć "wszystko " czyli wędziska -kołowrotki itp
No i tu jest problem, bo skoro karpiowanie czy tam karpiarstwo będzie zawierać "wszystko" to wypadałoby również w ten sam sposób posegregować pozostałe metody.

Czyli dochodzicie pomału do tego co na początku proponowałem :wink: ale brak głosów poparcia zmienił plan.

Jedno i drugie rozwiązanie wg mnie daje i tak większą czytelność\przejrzystość forum.

Proponuję jeszcze zlikwidować HydePark bo to taki śmietnik zupełnie nic nie wnoszący w wartość forum :cool::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się bardziej Karpirstwo podoba, niemniej w samej sobie o wszystkim nie będziemy pisać

Zostaje nam się chyba pogodzić z takim rozwiązaniem

No chyba, że petycja stworzenia w taki sposób tego jednego działu będzie podpisana przez większość użytkowników

Czyli dochodzicie pomału do tego co na początku proponowałem ale brak głosów poparcia zmienił plan.

Nie musimy tego na "szybcika" wprowadzać, dlatego drąże temat i pytam

W propozycji Kerego jest też wiele zalet a i tak najważniejsze właśnie, żeby:

Jedno i drugie rozwiązanie wg mnie daje i tak większą czytelność\przejrzystość forum.
HydePark jest potrzebny. Chciażby po to żeby np.....skomentować mecz.

Spokojnie, Hyde Park będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Hyde Park będzie :wink:
:wink: fajnie by było aby tematy wędkarskie miały takie powodzenie jak to miejsce do pisania o niczym.

Na tą chwilę Hyde Park 5600 postów

Wędki, wędziska 3860 postów :sad::sad:

Grunt 1315 :sad::sad:

a Sport 446 :sad::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było aby tematy wędkarskie miały takie powodzenie jak to miejsce do pisania o niczym.

To chyba dlatego że na Hyde Park-u nie dostaniesz ostrzeżenia, bo można pisac o wszystkim, a jak np. w temacie "kołowrotki" zejdziemy do żyłek i plecionek to dostaniemy ostrzeżenie :roll: Bo często tak bywa :shock:

P.S To tylko mi sie tak wydaje.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyde Park musi być z racji wygadania się, poklepania na temat lub też i nie; tym samym jest to miejsce gdzie można się bardziej poznać, może nie dosłownie, ale pewnym sensie poznać zwyczaje, zainteresowania i przekonania co do różnych spraw.... troszkę się ludzi tu jednak poznaje, nieprawdaż? No ale szczegółowe tematy mają dotyczyć konkretnego zagadnienia bez żadnych tam odjazdów na lewo czy prawo :wink:

Spokojnie, Hyde Park będzie :wink:
:wink: fajnie by było aby tematy wędkarskie miały takie powodzenie jak to miejsce do pisania o niczym.

Na tą chwilę Hyde Park 5600 postów

Wędki, wędziska 3860 postów :sad::sad:

Grunt 1315 :sad::sad:

a Sport 446 :sad::sad:

A bardziej gorąco będzie zimą, jak co roku z resztą.

Myslę jednak, że jest to pozytyw; pomimo wspólnej pasji możemy pogadać na różne tematy mniej lub bardziej poważne dzięki czemu stajemy się społecznością haczyka bardziej zintegrowaną, przyjaźnie do siebie nastawioną :wink:

To chyba dlatego że na Hyde Park-u nie dostaniesz ostrzeżenia
Jest całkiem możliwe również otrzymać ostrzałkę w HydeParku, regulamin się liczy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądałem ostatnio sobie subforum pt Łowiska Ogólnodostępne. Z cala pewnoscia jest to miejsce do ktorego zaglada sie bardzo czesto, czesto jednak nie znajdujac tam nic konstruktywnego. Tematy w stylu "Co plywa w Wisle?" koncza sie słusznym kwitkiem w postaci "WSZYSTKO".

Kazdy z nas ma jakies swoje ulubione lowisko (niekoniecznie jedno), zna jego glebokosc, charakter, ryby na ktore warto sie tam nastawic. Wie kto jest wlascicielem/dzierzawca wody i wie ile trzeba zaplacic za przyjemnosc w postaci wedkowania.

Czemu wiec nie zrobic wewnatrz tego forum malego katalogu lowisk. Katalog ten rzadzilby sie nieco innymi prawami niz forum podstawowe. W podstawowym bowiem ktos zaklada temat "Co slychac na poraju?" Na co dostaje co jakis czas krotkie i malo opisujace lowisko odpowiedzi. Duzo przyjemniej czyta mi sie opisy lowisk na innych witrynach, gdzie jest w zasadzie jeden autor ktory dokladnie i ladnie opisuje od poczatku do konca cala wode, a do opisu dolaczone sa maksymalnie krotkie komentarze innych osob.

Tak jak mowilem kazdy z forumowiczow moglby w takim katalogu umiescic swoje ulubione lub po prostu dobrze znane lowisko, opisujac jak najwiecej szczegolow - od wlasciciela i skladek po uksztaltowanie dna i glebokosc na poszczegolnych miejscowkach i na zdjęciach wody kończąc. Kategoria ta potrzeboalaby moderacji, bo chodzi o to zeby opisy byly ladne i przejrzyste, nie byly belkotem ze "plywaja tu sumy i szczupaki a tu macie zdjęcie!". Zeby czytalo sie je gladko i przyjemnie. Powstala kategoria ktora jest haczykowym atlasem ryb. Czemuby wiec nie zrobic haczykowego atlasu łowisk. Okresliloby sie wspolnie zasady jakie trzeba spelnic przy redagowaniu opisu, punkty ktorych trzebaby sie trzymac i mysle ze moznaby bardzo uatrakcyjnic forum nie tylko dla nas ale i dla osob ktore nigdy wczesniej na forum nie byly. Wiadomo ze nie da sie opisac Odry mieszkajac w szczecinie. Da sie za to ladnie opisac odre na kilkukilometrowym odcinku w okolicach szczecina.

co o takim rozwiazaniu myslicie?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku, wraz z obecnie większą ilością czasu wprowadzam te zmiany. Przynęty podzielone. Czas na wędziska. W kategorii tej został wprowadzony podział na rodzje wędzisk. W najblizszych dniach tematy zostaną przesunięte do odpowiednich podkategorii.

Ale już obecnie zakładając nowy temat dotyczący jakiegoś wędziska, umieszczamy go już bezpośrednio w odpowiedniej podkategorii według właśnie rodzaju wędziska.

Na głównym forum "Wędki i wędziska" - pozostają tematy ogólne ich dotyczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotki zostały wyszczególnione,
z kołowrotkami będziemy mieli problem. Duża cześć kołowrotków szczególnie tych z niższej i średniej polki nie ma jako takiego wyszczególnionego zastosowania.

np. modny kołowrotek Shimano Catana; widziałem je i przy spinningach, przy gruntówkach i typowych splawikowkach.

Producent tez nie sprecyzował "specjalizacji" tego kołowrotka.

Co dalej? będziemy rozmawiać o jednym modelu w 4 kategoriach?

Jak to planujesz rozwiązać? Bo chyba nie ostrzeżeniami :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że ostrzeżenie w tej sytuacji to zamało, myślę, ze odrazu ban
A mnie sie wydaje ze ważniejsza jest rozmowa o rozwiązaniu sprawy czytelności w kołowrotkach niz o banach.

Przemyśl propozycje artecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, więc nie roztaczaj odrazu ponurych wizji, że będę rozwiązywał takie sprawy ostrzeżeniami bo sam będę odpowiadał "sympatyczną złośliwością" :wink:

Ta kategoria uniwersalna wzieła mi się nagle z tego, że w Plebiscycie na produkt 2006 własnietaka była (Keri sam proponowałeś w niej kołowrotek)

Ponadto właśnie:

Duża cześć kołowrotków szczególnie tych z niższej i średniej polki nie ma jako takiego wyszczególnionego zastosowania.

to fakt, więc moze dlatego w razie co, wartą ją mieć a czy

będziemy rozmawiać o jednym modelu w 4 kategoriach?

to się okaże, może tak być właśnie dlatego, zę wiele kołowrotków samych w sobie nie jest z konkretnym przeznaczeniem i przyich zakupie pierwszorzędna rolę odgrywa cena a dopiero jak się we wszystkim sprawdzi próbuję się go samemu polecać do wszystkiego.

Tak więc niewiem, zobaczmy jak to wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Mam sugestie co do dzialow testow sprzetu, mianowicie zeby mozna bylo kontynuowac watek danego sprzetu aby kolejna osoba mogla rowniez umiescic swoj test tego samego sprzetu w tym samym temacie, bylo by to wygodne, przejrzyste i dalo mozliwosc konfrontacji z perspektywy roznych uzytkownikow.

Przyklad: kupilem team dragona 2.75/3-12 poki co niewiele moge obiektywnie na jego temat napisac, aczkolwiek test juz moge zamiescic, a kij ma na forum sporo osob wiec by mogli kontynuowac watek, bez zbednego spamu, tylko kolejny test tego samego sprzetu.

Nie mowiac juz o braku opcji edycji czy tez nawet usuniecia posta w tym dziale.

Chociaz dzialy testow sprzetu sa dosc biedne, jakby ludzie mieli go malo lub nie chcieli ich poprostu pisac, a odciazylo by to troche inne dzialy bo ludzie by mieli na tacy gotowy opis/opinie duzej ilosci sprzetu dostepnego na rynku a nie pytali ciagle o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.