Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okonie 2009


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś 18cm, kolejny by był ale niestety za szybko wyjąłem błystkę z wody:) Idzie mi coraz lepiej, jestem bardzo zadowolony z tego, ze w końcu widzę postępy :wink: oczywiście okonek trafił do wody.

7dca2980f5dff542med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak pi razy oko zrobiony też spławik, mogę spróbować choć raczej wole spinning. Ale jak znajdę trochę więcej czasu to myślę, ze pobawię się w połów okonków w ten sposób :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie mały okonek 28cm z przedwczoraj, skusił się na białe kopyto Relaxa.

Fotka rozmyta bo mi się ręka zatrzęsła :mad:

6dda488b.jpg

Lecę zaraz dalej powalczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

świetne pasiaki panowie :) tylko pozazdrościć!

Migdał, soko Tobie idzie, nie chce pouczac bo sam nie jestem az tak obeznany, ale jak by Ci to pomoglo to przy mierzeniu ryby kładź ją głową na lewo i miarke tak jak miałeś :) gdzies to wyczytałem w gazecie wętkarskiej,

Hmm czy jak bede wstawial zdj okonikow po 7-6 cm to bedzie uznane za spam ? Bo ostatnio sie bawilem w wodzie po kolana malutkim twisterkiem 2 cm :):)

oraz jeszcze jedno pytanko :) czy wędzisko o dł. 225cm wystarczy na okonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek_g

Ja mam w tym roku wyjatkowy slaby sezon w tym roku... Ani jednego pasiaka wiekszego jak 30cm... nawet sie nie zblizylem do tej granicy... :sad:

post-7015-14544972173924_thumb.jpg

post-7015-14544972174439_thumb.jpg

post-7015-14544972174701_thumb.jpg

post-7015-14544972175205_thumb.jpg

post-7015-14544972175918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okoń z j.pakoskiego ok 35cm. Po raz kolejny żółty riper z czarnym grzbietem okazał się świetną przynętą na garbuska

73f3296953d328e0med.jpg

a tu z sierpniowej wyprawy ojciec z okonkiem grubo powyżej 30cm (dokładne wymiaru nie podam bo niestety zapomnieliśmy zabrać ze sobą miarki)

4e9b323601bd86e2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero "wywołałem" zdjęcia, więc zamieszczam je z ostatniej wyprawy na okonie (5 września). Chyba zaczął się sezon na nie, gdyż złowiłem 10 w 2 ratach, a największy miał 34 cm i ważył 0,24 kg.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8fddcbc9dd35548.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28fcb7828b763f7f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/72bb3c1f2db0e312.html

W tą sobotę wybieram się ponownie, w swoje ulubione miejsce czyli pod mostek.

Ps. Jeszcze przyplątał się szczupak siedemdziesiak

Ps. Mierzyłem ryby napiętym centymetrem, a nie jak jest na zdjęciu.

Ps. Nie jestem widoczny na zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale swoje pomiary zawyżyłeś o jakieś 5-8%;] na pofalowanej miarce ani okon nie ma 34 ani szczupak 70! po wyrpostowaniu i dobrym pomiarze troszke mniej:)

Co nie zmienia faktu ze połów udany!:)

gratz

Jutro, albo po kolejnych polowach podam ci dokladne dane zlowionych ryb. Pomiary podalem z pamieci i wydawaly mi sie prawidlowe. Akurat wedke, sprzet i zapiski mam poza domem, wiec chwilowo nie mam do nich dostepu. Ale prowadze dokladne zapisy (data, godzina, rodzaj ryby, wielkosc, waga, miejsce polowu, rodzaj przynety) i sa to prawdziwe zapiski, robione tylko dla mnie. Nie zamierzam nikogo oszukiwac, a tym bardziej samego siebie.

A co do oczu ryb to nie zwrocilem na to uwagi. Moze macie racje. Akurat lowie w Finlandii i moze roznia sie one od naszych.

dziekuje za uznanie dla coreczki, ale to ... synek :mrgreen: Ze wzgledu na urode i dlugie wlosy wielu go uwqza za dziewczynke. Ale beda z niego ludzie, czytaj wedkarz. Nawet udalo mu sie zlowic 2 okonie, ale jednego wypuscilismy, bo byl maly. Wytrzymal w sobote kilka godzin na rybach. W nagrode zabralem go na ponton i jeszcze ze 4 godziny poplywalismy, ale nic nie zlowilismy. W sobote znowu chce jechac na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podaję wymiary złowionych ryb: szczupak 68 c i 2,11 kg, największy okoń 34 cm i 0,37 kg, drugi 29 cm i 0,19 kg. W drugiej turze złowiłem m.in. okonia 28 cm i ważył 0,24 kg. I to tyle.

Heathen jak nie wierzysz to weź centymetr i przeprowadź eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak 68 c i 2,11 kg, największy okoń 34 cm i 0,37 kg
i to jest na 100% pewne.

Finczyk, no i git ;) nikt niczego nie kwestionuje, p oprostu waga pasiaka Ci się pomyliła bo ze zdjęcia widać że nie taki chudy, szczupak do fotki leżał na gęstej trawie i miara niesztywna, stąd lekkie zmylenie, Heathen trochę przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.