Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okonie 2009


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć, a ja z takim pytaniem ,tak wiem sezon sie jeszcze nie skończył ale jak do tej pory jest to najgorszy rok jeżeli chodzi o okonia ,zbiornik Pilichowice ,rz.odra parę razy i okolice Jeleniej góry.Czy to mi i kolegom nie szło czy straciłem formę JAK to jest w waszym przypadku ??w porównaniu do lat ubiegłych.łapie w wiekszości na spławik robal,mały zywiec,czasami spin.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu w swoim ulubionym miejscu zlowilem 10 okoni. 2 tygodnie temu i tydzien temu nie zlowilem zadnego okonia. Zlowilem szczupaki, ale okoni nie. Czyzby to byl koniec sezonu na okoni czy tez jest za zimno. A moze nie mialem szczescia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby to byl koniec sezonu na okoni czy tez jest za zimno. A może nie mialem szczescia?
Mozę zeszły troszkę głębiej albo przeniosły się żerować gdzieś indziej :wink: U mnie cały tydzień pięknie żerowały okonie w jednym miejscu przez cały tydzień złowiłem około 80 sztuk ale ile się spięło to nie pytaj :wink: A tu nagle 2 dni chochołu wiatr i zrobiło się zimniej i nagle 2 dni mnie nie było przez aurę na rybach przyszedłem dzisiaj i tylko z jednego okonia złowiłem wiec to pogoda może być przyczyną :wink: Przynajmniej u mnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 8 zameldowałem się nad wodą. Montując zestaw, przekładając żyłkę przez przelotki już kątem oka zerkałem na skoki uklei na mojej miejscówce, dawało to nadzieję. Brania były bardzo delikatne, można było wyczuć naprawdę bardzo dużo pstryknięć nie do zacięcia, okonie prawdopodobnie za ogonki gum ciągły. Złowiłem 8 okoni, i chyba więcej od wyciągniętych spadało mi tuż przy brzegu, zdążyłem je zobaczyć.

Po raz kolejny miałem kilka przypadków, brań, tuż pod nogami, można było zaobserować okonia płynącego za przynętą, chwytał dopiero przy brzegu.

Generalnie jestem zadowolony Kilka zdjęć niektórych z okonków.

45614473.png

70298850.png

82288117juirbulq.png

56583044.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bartim wybrałem się na pakoskie. :mrgreen:

Dzień uważam za jak najbardziej udany ;) Złapałem dwa okonki pod mostem, gdy poszedł przeniosłem się w upatrzone miejsce, pachniało mi tam szczupakiem, Brania tam były tylko na pewną obrotówkę imitującą ukleje, Brały okonki od 16 do 25cm aż w końcu czuje większy opór, Już miałem nadzieje,że to szczupaczek a to był ładny okoń 29cm. Urwałem szczęśliwą przynętę i brania się skończyły i pojechałem do domu..

d81ea506daf6446c.jpg

a to miejsce

a3c87942b2a64aaf.jpg

Pozdro

[ Komentarz dodany przez: artech: 10-10-09, 17:03 ]

Fajnie, że połowiłeś. Ale nie wstawiaj, proszę, więcej zdjęć takiego pokotu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi, gratuluje "maluszka" (swoją drogą, może dałbyś się namówić na szybki kurs dla początkującego spiningisty?) :-)

Damian 21, zdradź proszę gdzie Ty łowisz te piękne okonie?

U mnie w sobotę, Tresna i tylko leszczyki w przedziale 35 - 45 cm, jedno branie sandacza, lecz niezacięte.

Gratuluję tym co połowili.

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Supersobi, nabial,

mafusa, w Jaworznie, dokładniejszych informacji nie będzie :smile:

swoją drogą nieźle połowiłeś, bo u mnie białoryb już od dłuższego czasu nie współpracuje. w tym roku sezon raczej zakończony, choć możliwe że się jeszcze nieco ociepli to wyskoczę ze spinem.

edit: nie wiem czy wypada się powtarzać, podtrzymam temat :P

1610ad503ef201bem.jpg e52d2264c20cec6cm.jpg 708e43054ac0fd4bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo dobrze biora okonie na Poraju,podczas łapania sandaczy trafiają się jako przyłów sztuki ok 30 cm.My złapaliśmy 4 ładne i grube okonie właśnie w przdziale 30-35cm.

Ps.2 dni temu widziałem jak gościu wyciągnął pare sztuk po 38cm. Mniejsze sztuki trudno złapać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.