Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okonie 2009


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

mianowicie okonka ok 40cm. :grin:
ładny pasiak, tylko grubo przesadziłeś z długością, z grubsza +/- 35cm(porównanie do kciuka który zakładam nie jest grubszy od mojego - 2cm) jak chcesz to Ci jutro zrobię dokładne pomiary :twisted: .

tego wyższego nie chce mi się dokładnie sprawdzać ale też 30cm jakoś tam nie widzę :roll: to są proste kalkulacje z obecną stałą w postaci grubości palca. widać koledzy uukają fotek z miarą żeby móc podawać takie wyniki z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
jak chcesz to Ci jutro zrobię dokładne pomiary

nie ma potrzeby :wink:

widać koledzy uukają fotek z miarą żeby móc podawać takie wyniki z kosmosu.

Z reguły nie mam ze soba miarki, bo i tak wszystkie ryby wypuszczam. Dlugosc podalem na oko, jezeli mowisz ze byl mniejszy pelna zgoda mi te 2 cm zycia nie rujnuja :wink: Ale jezeli myslisz ze celowo zawyzam, chcac "zaistniec"? to jestes w duzym bledzie. Nie szukam poklasku. Jezdzie na ryby by odpoczac, to czy zlowie okonia 36 czy 37cm nie ma dla mnie znaczenia. Nie musze sie dowartosciowywac na forum wedkaskim :twisted: A jezeli ty to musisz robic to szczerze Ci wspolczuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jezeli myslisz ze celowo zawyzam, chcac "zaistniec"? to jestes w duzym bledzie.
wędkarze mają to do siebie że jak nie zmierzą to zawyżają. 3-4cm. w przypadku okonia to jest dużo. to tak jak byś zgłośił gdzieś 80cm szczupaka podczas gdy on rzeczywiście ma 72-74cm.
ze byl mniejszy pelna zgoda mi te 2 cm zycia nie rujnuja :wink: Ale jezeli myslisz ze celowo zawyzam, chcac "zaistniec"? to jestes w duzym bledzie. Nie szukam poklasku. Jezdzie na ryby by odpoczac, to czy zlowie okonia 36 czy 37cm nie ma dla mnie znaczenia. Nie musze sie dowartosciowywac na forum wedkaskim :twisted: A jezeli ty to musisz robic to szczerze Ci wspolczuje :lol:
widać powietrze uchodzi i ryba traci impet w obrębie jednego posta :smile:

więc po co pisać bajki i wprowadzać innych w błąd ? o ile pamiętam to rejestracja i pisanie tutaj nie było pod przymusem, jeżeli decydujesz się tu pisać to o czymś to świadczy. i nie wyjeżdżaj tutaj z dowartościowywaniem, bo jeżeli już ktoś to robi to właśnie Ty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21 co ty tak atakujesz sandacza :?: To nie jest zgłoszenie do konkursu, w którym masz podać dokładną miarę. Napisał "około" więc wg mnie jest ok. Rozumiem, możesz grzecznie zwrócić uwagę że okoń ma rzeczywiście, nie wiem, np. 35cm, ale bez przesady. Nie mam tego talentu określania dokładnej miary i wagi w oczach, ale ty jako posiadacz takowego mam nadzieję, że uwzględniłeś "lewoskręt" tylnej części tułowia tego okonia wraz z ogonem.

PS Jeszcze raz gratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że uwzględniłeś "lewoskręt" tylnej części tułowia tego okonia wraz z ogonem.
oczywiście że tak(i zapewniam Cię że nie wymaga to żadnego talentu), nikogo nie atakuję tylko zwracam uwagę. mnie to osobiście razi jeżeli ktoś "sprzedaje" fotkę jako czterdziestaka a tak na prawdę tyle nie ma - nic więcej.

bo swoją drogą i tak okoń jest na prawdę ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie żenada-wypowiedzi chłopców a nie mężczyzn w stylu "kto ma dłuższego".

Okoń ładny, może sie podobac. Kwestia wymiaru-kwestia uczciwości lub braku miary.

Poza tym zdjęcia innych oglądam tylko, a co pisza to...(nie było mnie nad woda)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat uwazam za zamkniety.

Aha ale co do tematu, to dzis postanowilem odpuscic szczupakom i pobawic sie troche z okoniami. Niestety braly raczej male sztuki, jedynie dwa byly godne fotki 36 i 35 cm.

Pozdrawiam

73f9020891c2ecfdmed.jpg

7ac70aef85425e18med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po polodniu 2 godzinki ze spinem na stawie w Augustowie....pierwsze pol godzinki bez kontaktu z ryba....pozniej 1 szczupaczek "sledzik" taki kolo 40 cm....na paproszka...

Zmiana przynety na duzy twister na 8 gr glowce, pierwszy rzut ladne uderzenie z opadu nie zaciate , kolejne rzuty przyniosly kilka ladnych garbusow, z jedego miejsca, dwa najwieksze uwiecznione na zdjeciu - kolejno 31,8 cm i 32 cm......

aa12ab7fbaedd925med.jpg

d70ffd0d3e18f60b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - piękne okonie. Ja celowo na okonie wybrałem się w tym roku tylko kilka razy i nałowiłem na [dropszota] oraz boczny trok takich różnych - niektóre zbliżały się do 30cm, zatem ładne.

Jednego natomiast mam naprawdę ładnego: 41.5cm, 0.84kg, który trafił się jako przyłów, gdy polowałem na szczupaka. Wziął z opadu, wpół głębokiej wody - jest tam z 8-10 metrów - na kopyto 5 z główką 15g, hak 7/0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.