Skocz do zawartości
tokarex pontony

Liwiec


Andrzej G.

Rekomendowane odpowiedzi

jak wam tak wygodniej to już nie moja sprawa

Oczywiście że nam tak nie wygodniej, ale jak dojdziesz prawdy? Trzeba by było mieć własne labolatorium, pobrać próbki, wykonać badania, może i zatrudnić jakiegoś ichtiologa żeby stwierdził przyczynę zgonu ryb, ale na to potrzebne są środki i to dość spore :sad:

A jeżeli twierdzisz że zostały się rybne miejsca w Liwcu to uchyl rąbka tajemnicy i zdradź gdzie :?: za cztery dni będę w okolicy tej rzeczki i miałem sobie na niej połowić, a tu taka masakra :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ale jak dojdziesz prawdy?
To proste ,gospodarz [PZW]wody powinien dać do zbadania śnięte ryby i zbadać wodę ,zaraz po wystąpieniu śniecią ryb ,nie trzeba mieć własnego laboratorium ,można to zlecić innej firmie ,tylko trzeba chcieć .Wyszukać sprawce zatrucia nie jest łatwo ,ale nie nie możliwe ,tylko trzeba chcieć .

Tylko w tym kraju nikomu się nic nie chce robić dla ogółu ,lepiej popisać na forum jak to jest źle i ogólnie ponarzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym kraju nikomu się nic nie chce robić dla ogółu
Jednostka może przypominać tylko Donkichota, każdy ma ją gdzieś. Ci co powinni się tym zajmować, w końcu od czegoś są te władze PZW, myślą tylko o własnych stołkach. Jeżeli chce się coś robić to powinno się zacząć od wymiany ekipy na Twardej a może i nie tylko ale jak to zrobić?
lepiej popisać na forum jak to jest źle i ogólnie ponarzekać
A co Ty robisz? Kiedyś chciałem zorganizować grupę (propozycja była na innym forum), która by miała jakieś prawo głosu chciała coś zmienić (oferowałem że będę ganiał z papierkami) i nikt nie odpowiedział. W tej chwili jedyną szansę na zmiany widzę w połączeniu sił z pracownikami pewnego czasopisma, których częściowo znam i uważam że zależy im na naszych wodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co powinni się tym zajmować, w końcu od czegoś są te władze PZW, myślą tylko o własnych stołkach.
Za naszą aprobata ,nie uczestnictwo w życiu związku z niczego nas nie zwalnia ,mimochodem czy tego chcemy czy nie aprobujemy postawę władz.Wiem że to brzmi sloganowo ,gorzej z realiami ,ale juz tak jest ,dobro zdobyte w trudzie lepiej smakuje.
A co Ty robisz?
Przyznaje wciąż za mało.

Ale przypominam tematem jest rzeka Liwiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za naszą aprobata ,nie uczestnictwo w życiu związku z niczego nas nie zwalnia
Tylko pytanie na czym polega to życie związku? Najczęściej na ustalaniu ile można wsypać zanęty na zawodach lub na samych zawodach - obym się mylił. Wiem że to zależy od każdego, też i ode mnie. Znając życie w końcu zacznę się mocniej udzielać. Skończy się tym że będę wrogiem w związku ale no cóż takie życie :) Takie rzeczy nie pierwszy raz... Niestety masz rację że tylko zmiana naszej postawy może coś zmienić co polecam wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja wrócę do tematu. Wiem skąd się ten cały syf bierze. Za Siedlcami są takie dwie małe rzeczki. Od momentu w którym wpadają one do Liwca rzeka przypomina syf. Rzeki te nazywają się Kostrzyń i muchawka. Oto link Sami poczytajcie http://www.tvn24.pl/28385,1608366,0,1,katastrofa-ekologiczna-na-bugu-w-wodzie-sniete-ryby,kontakt_detal.html Dodam jeszcze że cała ta fala dotarła już do ZZ. Sanepid zamknął wszystkie kompieliska prewencyjnie i będzie rozpatrywana możliwość zamknięcia kąpielisk na stałe. Z ZZ wyłowiono już kilka ton śniętych ryb. Chyba wędkarstwo na mazowszu ma się ku końcowi. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać jeszcze to:

http://www.tvn24.pl/28385,1608952,0,1,tony-snietych-ryb-i-wielka-plama-zamykaja-zalew,kontakt_detal.html

Cytuję fragment:

"do zalewu wpłynęło już kilka ton martwych ryb. – Z tymi rybami płynie jakaś plama substancji – dodaje. [...] Służby na razie nie mają pojęcia, jakie właściwości ma owa substancja. – Kąpieliska zostają zamknięte prewencyjne. "

I jeszcze komentarze:

http://www.tvn24.pl/1,251,8,58412402,156149735,6892417,0,forum.html

w których ktoś pisze (cytuję):

"w Liwcu np. w sierpniu 2006 kajakowaliśmy nawet po łąkach, ponieważ woda była tak wysoka, że wylewała się z koryta rzeki. Wtedy też było gorąco"

Od setek lat woda wylewa też latem i nigdy nie było to powodem przyduchy a teraz jest? Może ktoś to wytłumaczyć?

Chyba wędkarstwo na mazowszu ma się ku końcowi. :cry:
Do tej pory się chyliło a co teraz będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co straszne to płynie ta plama, ryby padają i nikt nie wie co to jest - nikt tej plamy nie bada albo nie podaje wyników do publicznej wiadomości. Przecież już dawno powinny być wyniki. A gdyby to była jakaś substancja bardzo szkodliwa.

Dodano:

Sorry nie wiedziałem że posty na tym forum się nie sklejają, gdybym wiedział to bym edytował poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Liwcu woda już nie śmierdzi. Ciągle jest lekko taka "mułowata i gęsta" lecz ma normalną barwę i nic od niej nie czuć. W ZZ można się już kąpać. dodam że w Liwcu przetrwał narybek. Jest go duuuuużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, mam nadzieję, że w sobote będe mógł koło Urli łowić wielkie klenie bo będe w okolicy i nieomieszkam wpaść z wędką albo dwiema. Jak nic nie bedzie to rowerkiem na jeziora koło jadowa śmiegne wie ktoś czy tam są jeszcze jakieś ryby?:> bo łowisko dosyć mało znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

ja pamiętam jak 2 lata temu nad Liwcem w Urlach złapałam za ogon sporego miętusa.

a w tym roku latem jak to coś śmierdzącego było nad rzeką to spotkałam strażaka i razem z nim wyławiałam z Liwca na podbierak uklejki. a nawet raz nad brzegiem złapałam szczupaka w agonii, a jak go wrzuciłam do czystej wody w wiaderku to od razu odżył. tego feralnego dnia byłam nad Liwcem do 21 i wyłowiłam całe wiadro uklejek które pływały po powierzchni wody i pyszczkami łapały powietrze. wrzuciłam je potem do swojego oczka i prawie wszystkie przeżyły. wiem że uklejki to ryby rzeczne i gdy tylko to coś spłynęło to wpuściłam je do Liwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Odświeżę temat rzeki Liwiec tzn. mamy nowy rok wiosna więc pytanko do osób zamieszkujących w okolicach Liwca bądź nad samym Liwcem czy widać jakieś oznaki życia w tej rzece tzn pływający narybek przy brzegach czy widać co kolwiek związane z rybami ??????

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

witam serdecznie,

byłem nad Liwcem w okolicach Ił (wieś koło Urli) w ostatnią sobotę.

Niestety zszedłem o kiju. Próbowałem spiningowac z myślą o kleniu, okoniu, szczupaku.

Niestety komarów było znacznie więcej niż ryb ;)

Woda baaardzo wysoka i w tym też upatruję mojego niepowodzenia. Co prawda ostatni raz na Liwcu łowiłem ok 15-20 lat temu więc może od tego czasu sporo się zmieniło.

Chętnie wysłucham wędkarzy którzy maja większe doświadczenia z ta rzeką. Jeżeli chcecie zdradzić swoje miejscówki to obiecuje że nikomu nie powiem ;):):)

Pozdrawiam serdecznie i liczę na większa aktywność w wątku.

fuchs7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

byłem na Liwcu w okolicach Urli w niedziele i poniedziałek. Gównie spiningowałem - bez rezultatów. Rzeczka piękna, choć przyznam szczerze, że wydaje się trochę martwa - prócz narybku pod brzegiem, w rzece nie widziałem żadnej ryby - ba nawet spławu płoteczki :) Nie mniej teren na tyle urokliwy, że wrócę tam na pewno nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na Liwcu w okolicach Urli w niedziele i poniedziałek. Gównie spiningowałem - bez rezultatów.

Od zawsze te tereny nie były zbyt łowne.Teraz stan wody jest wysoki,a co za tym idzie jeżeli było tam trochę ryby to i tak "rozpłynęła się" po Liwcu.Z tego co pamiętam najlepsze wynika zawsze były tuż przed śluzą w Kalinowcu,oraz na głębokiej wodzie od Kalinowca do Paplina.Miejscowi łowili szczupaki zazwyczaj na żywca,a najlepsze wyniki można było uzyskać na spławik na przepływankę z przytrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam,

ktoś może wie jak nowy sezon nad Liwcem?

Ja dzisiaj byłem nad rzeką Kostrzyń (dopływ Liwca) i otworzyłem sezon wymiarowym szczupłym.

W lipcu, sierpniu i wrześniu planuję obławiania Liwca. Mam nadzieję że w tej rzece coś jeszcze pływa...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem nad Liwcem 08.05.2012 w m.Mokobody. Łowiłem spiningiem polując na szczupaka. 5 godz.biczowania wody z kiepskim wynikiem w postaci 1 szczupaka. Nie mierzyłem, na oko ok. 45-50cm. Rybka szybko wróciła do wody. W maju kilkakrotnie byłem nad tą piękną rzeką, ale to był mój pierwszy szczupak w tym sezonie. Łowiłem jeszcze w m.Urle, Barchów,ale bez rezultatów. Nie wiem gdzie się podziały

ryby :sad: bo w zeszłym roku tylko we wrześniu złowiłem 27 szczupaków. Nie były to może okazy (max.55cm.), ale nie o wielkość ryby nad Liwcem chodzi a o urok tej rzeki. (wszystkie rybki oczywiście wróciły do wody). Mam nadzieje, że kolejne miesiące będą łowniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam wszystkich w nowym sezonie ;)

ktoś już coś próbował w tym roku nad Liwcem łapać?.

Byłem w miejscowości Iły k.Urli na majówce, ale roboty budowlane na działce nie pozwoliły jeszcze na wedkowanie ;(

Woda jeszcze zimna i wysoka.

W tym roku planuję obławianie systematyczne obławianie Liwca także jestem otwarty na wszystkie informacje od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze cos na ten temat wrzuce...

Otoz bylem ze swoja druga polowka w miejscowosci Branszczyk liczac,ze cos polowie,ale niestety...Woda strasznie wysoka,Bug robi wrazenie,przypomina rozlana Amazonke,hehe.Postanowilismy wiec zobaczyc jak wyglada sytuacja na Liwcu w wiejscowosci Kamienczyk oraz Lazy.Widzialem kilku spiningistow,ale rzeka niesamowicie wylala z koryta.Moim skromnym zdaniem nie ma sensu z nia wojowac,tzreba czekac.Generalnie troszke i na Liwcu i na Bugu pobiegalem ze spiningiem za Jaziem i Kleniem.Efent,zero bran na Bugu i Liwcu.To samo na feedera.Mam wrazenie,ze Liwiec znowu sie podnosi,to obserwacja z 4 dni.Ciezko sie gdziekolwiek dostac,takze kolego chyba mozesz pomarzyc o wedkowaniu,chyba,ze Cie bardzo ciagnie:)Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwi zostaną nagrodzeni ;)

Sezon dopiero się zaczyna-przynajmniej dla mnie. Ma ktoś jakieś wyniki na wibrujacy ogonek? Na co biorą klenie w Liwcu? A chrabaszcze przydają się w skrzynce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.