Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wpływ pogody na żerowanie ryb


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zgadza się, ustają niemal całkowicie, szczególnie gdy mocno leje a ja stoję pod jakimś drzewem lub innym parasolem

Według mnie lekka mrzawka to idealny czas na karpia (wiele razy sprawdzone) sandacz też nieźle bierze podczas deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...W deszczu dzieci się nudzą..." jak mówi piosenka i z moich obserwacji wynika że wędkarze też. Ostatnio odwiedziliśmy zbiornik Prężyce. Nad wodą byliśmy od 4 rano a od 5:30 do 8:30 padało. Brań ZERO. W tym roku zaliczyliśmy jeszcze o ile dobrze pamiętam dwa albo trzy wypady w deszczu i za każdym razem to samo. CISZA W WODZIE.

Podobno dobrze biorą przed deszczem i po deszczu ale ja tego nie doświadczyłem.

Doświadczyłem za to żony, która nigdy się nie może nadziwić że w taką brzydką pogodę wybieram się na ryby. "Po co wy w taką brzydką pogodę jedziecie nad wodę??!!!" zwykła mówić.

Ale od jakiegoś czasu powtarzam jej zdanie które gdzieś podsłyszałem albo przeczytałem a które mi się bardzo spodobało:

KOCHANIE ZAPAMIETAJ SOBIE żE POGODA NA RYBY JEST ALBO DOBRA, ALBO BARDZO DOBRA. INNEJ OPCJI NIE MA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwacje są takie ża jak pada to brania ustają.

Zgadza się, ustają niemal całkowicie, szczególnie gdy mocno leje a ja stoję pod jakimś drzewem lub innym parasolem :mrgreen:

Jeśli chodzi o sandacza, jak następuje pogorszenie pogody, zaczyna wiać, i lać, fala jak na morzu ... wypływam :mrgreen: I właśnie w taka pogode jest szansa na pojedyncze brania, ale naprawdę duuuużych sztuk. Moze wynika to z tego, ze małe siedzą w korzeniach ;)

To samo dotyczy niemiłosiernego skwaru, w samo południe, czyli ... dwie skrajności :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z deszczem

Mój kolega mawiał tak :Leszcze lubią deszcze ,ale mnie się to nie sprawdziło,natomiast

co do deszczu to powiem zależy kiedy i tak jak latem to Schogun ma racje mi też w czasie deszczu brały sandacze jak wściekłe ,ale białoryb niebrał prawie żaden ,a to przez spadek ciśnienia atm. natomiast jesienią przy opadach nawet trzydniowych ryba potrafi dobrze żerować i jest to związane ze spadkiem tem. wody co ryba wyczówa nadchodzącą zime i nawet deszcz czy spadek ciśnienia jej nie przeszkadza.

Teraz niemam za wiele czasu do opisu jak jaka ryba reaguje na jakie ciśnienie, ale zimową porą wróce do tego tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcze lubią deszcze ,ale mnie się to nie sprawdziło
No właśnei - przeważające opinie są takie że w deszcz nie ma brań białorybu. I podobnie nawet jak ktoś słyszał coś takiego to mówi "mnie się to nie sprawdza". Mnie też nie. Jak ostatnio byłem na rybach lało jak z cebra i żadnych brań - jak tylko przestało zaraz znalazł się niewielki leszczyk :) Nie wiem czy to przypadek czy nie i co było by dalej bo zrobiła się 7:00 i musiałem spadać do roboty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu szczupak zrobił w bambuko. Tym razem na spławik- zerwał płotkę i to z kotwicy! Dość duża była bo niestety coraz trudniej o żywca. Łatwiej złowić zębacza niż rybkę na żywca :shock:

Ale szczupaki żerują mocno. Znowu widziałem trzy ataki w tym jeden pokazał mi swój ogon. Piękny był :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu szczupak zrobił w bambuko. Tym razem na spławik- zerwał płotkę i to z kotwicy! Dość duża była bo niestety coraz trudniej o żywca. Łatwiej złowić zębacza niż rybkę na żywca :shock:

Ale szczupaki żerują mocno. Znowu widziałem trzy ataki w tym jeden pokazał mi swój ogon. Piękny był :o

To chyba miało trafić do tematu "Jak było dzisiaj na rybach"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga ja JUZ OD DWOCH TYGODNI jezdze na ryby dzien w dzien i nic...a niby jest piekne sloneczko, wiatr zachodni i te inne rzeczy ale ryba brac nie chce, nie wiem dlaczego.A najgorsze jest to ze na moim najblizszym jeziorze widac ewidentnie jak ryby a w szczegolnosci okonie zeruja. A tak poza tym to w moim rejonie jest pelno jezior na wyciagniecie reki, mniej wiecej co 5 km jest jezioro. Na wszystkich z akwenach bylem w ten sam dzien i nic na zadnym ani skubniecia :shock::shock::shock: co sie dzieje z tymi rybami :?::?::!::!: nawet wyborni wedkarze zawodowcy nic nie moga zlowic.... W sobote przygladalem sie wedkarzom na zawodach, bo u mnie sa dwa jeziora konkursowe i TEZ NIC :!::!: wszyscy wychodzili z pustymi rekoma a jak juz cos bylo to malutkie leszczyki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej stale bo juz przez 4 dni swieci pieknie sloneczko i jest nawet 25 stopni na dworze....a jeszcze pare dni temu lalo jak scebra, chyba sami nawet wiecie :wink::wink: ...ale jak narazie to cisnienie wydaje sie byc w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest wysokie czy niskie

Tomaszek ciśnienie jest wprost idealne [1012] ,ale wyż który donas zawitał idzie z ze wschodu ,a jak wieje ze wschodu to ryba chodu ,tak brzmi wędkarskie przysłowie i wczoraj nie wytrzymałem taka piękna pogoda i na rybach niebyć to grzech ,więc z rana na ryby i co ,kicha pare brani na otarcie łez i na grzybki sobie po poszłem .

Pogoda wręcz wymarzona ale te fronty ze wschodu mnie dobijają ,czekam na zmiany atmosferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wieje od Rusów, to nawet ryba nie bierze :lol:

Słyszałem też takie powiedzonko ... "wiatr od szweda ryby nie da", ale moje doświadczenia są wręcz przeciwne :cool:

Co do ciśnienia czy tez innych, pozostałych składowych ... przypuszczam, że będzie kicha z ryb w najbliższym czasie, aż do załamania się pogody. Pożyjecie, sprawdzicie, przekonacie się :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie kicha z ryb w najbliższym czasie, aż do załamania się pogody

Już jest! Wczoraj porzucałem z wieczora- kogut i wobler na przemian- i echo :cry: A jeszcze trzy dni temu szczupaki wariowały a i sandacz się trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na mojej "weekendówce" -

Sobota wiatr był nie za mocny zachodni - szczupaki szalały - Leszczy 20 sztuk ponad padło.

Niedziela - wiatr zmienił sie na północno - wschodni - może z 7 leszce (przy zwiekszeniu liczby wedek z 2 na 3)(łowiliśmy we 2 :) zeby nikt o klusownictwo mnie nei posadzał :) )

I drapieżnik już tak jak poprzedniego dnia nmie szalał.

A i w tym dniu zmieniał się poziom wody ( wachania 10cm ) - bo zbiornik połączony z Odrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W tym tygodniu przerabiałem chyba wszystkie możliwe pogody, był śnieg, był deszcz, było słońce, ciśnienie niskie i wysokie, wiatr słaby i porywisty z wschodu i z południa :!:

A ryby i tak nie brały :???::cool: Jedyne co wzieło to katar. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.