Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wpływ pogody na żerowanie ryb


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj było książkowo a sandacz nie zabrał. :roll:

Brał ale słabo. Skubał ładnie. Tylko tyle. Bo te skubnięcia do zacięcia nie były :cry: Dziś patrzę i przymroziło i za chwilkę jadę na sandacze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ak wyglada sprawa z cisnieniem atmosferycznym, czy skok cisnienia/wahania o np 5 hPa wplywa duzo na zerowanie ryb?jest to juz duzy skok odczuwalny przez ryby?bo ciezko w tych czasach na pogode stala gdzie cisnienie waha sie w przedziale np 2 hPa... :???::???: u mnie wiecznie sa spore skoki...od 5 do 10 hPa :/ ciezko trafic na stala pogode,jest to ostatnio wrecz niemozliwe :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy skok ciśnienia jest odczuwalny przy braniach ryb, Nieraz nawet bardzo niskie albo bardzo wysokie ciśnienie ale stabilne przez kilka dni nie jest złe dla żerowania jak częste skoki w ciągu doby. Równie złe są skoki poziomu wód na przykład przy śluzach i wtedy trzeba wiedzieć gdzie szybko szukać ryb na przykład na zawodach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

mam pytanie odnosnie por lowienia bialorybu, czy zawsze (w lato) regula jest wstawanie przed switem z nadzieja na jakis tam polow? co sadzicie o porze przedwieczornej, od godziny 18stej wzwyz, mozna sie czegos spodziewac od tych godzin to tej 22 ? oczywiscie w stala pogode. I jak to jest waszym zdaniem z polnocnym wiatrem :> taki jaki mamy np. teraz... czy pn wiatr zawsze przesadza o nieudanym polowie :> ?? czy warto w ogole zalozmy przy takiej pogodzie jaka mamy, w porach popoludniowych wybierac sie na ryby? chodzi mi o WASZE spostrzezenia a nie odp. jedz i sam sie przekonaj. Oraz czy w miare wiarygodne sa kalendarze bran, np wedkarkie http://www.pogoda.sklepikwedkarski.pl/?kalendarz-bra%F1,32 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie jeszcze nie wędkowałem w bezwietrzną pogodę-ciągle wieje :P

A moje spostrzeżenia co do ryb są takie-jeśli temp. w południe osiąga 25 stp. C, jest bezchmurnie to ryby aktywnie żerują właśnie w godzinach bardzo rannych, a ok. 9 zamiast karpi można się już przestawiać na drobnicę. W niektórych zbiornikach(wg. moich obserwacji) jest całkiem odwrotnie-ryby aktywnie biorą po południu w pełnym słońcu. Więc jest to różnie, zależy od łowiska, ale chyba nikt głupi nie wymyślił żeby na ryby jeździć rano :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak heh :D tyle ile ja sam wiem o moim jeziorze, to 1/10 wypadow po poludniu byl dobry, 90% wyjazdow po poludniu konczyly sie fiaskiem, no chyba ze lowilem do tej 21 :) brania jak juz byly to mniej wiecej od godziny 19. Czekam na dalsze opinie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy bo ja do tej pory wstaje w srodku nocy i ide na Odre przed świtem a wyniki mizerne :smile:

Może faktycznie lepiej będzie jak wieczorem siąde na rybkach,a do tej pory mi sie to nie zdarzało :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto sie tez slyszy, bynajmniej u mnie ze wiatr ze wschodu tez nic dobrego nie przynosi. Jak narazie wiem po sobie ze z PN jak jest wiatr to nic nie bierze, nawet ukleja czasem :mrgreen: Jak to w koncu jest, barometr pokazuje stale cisnienie wahajace sie maks o 2 hPa, pogoda bardzo ciepla, bezchmurna no ale z kolei ten PN wiatr...i nic nie bierze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy bo ja do tej pory wstaje w srodku nocy i ide na Odre przed świtem a wyniki mizerne
no tak zanim dojdziesz rozłożysz i postawisz zestawy to jest przed poludniem.. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
ja mam pytanie do was o co konkretnie chodzi w fazach księżyca?? jak to wszystko wygląda i wpływa na żerowanie ryb??
Temat jest tak obszerny i ma tyle samo przeciwników co zwolenników ze wymaga "swojego" tematu jeśli nie ma nic na forum to zakładaj nowy temat lub sam założę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

mam pytanie-jeśli z nocy na noc, temp. odczuwalna ma dość znacznie spaść, bo aż o 10*C to warto marznąć-jechać na ryby, czy dać sobie spokój? Mam na myśli połów płoci :) I jeszcze, zastanawiam się czy płocie w rzece na wodzie 50cm-100cm powinny lepiej brać ciut świt, czy może w pełnym słońcu? Miejscówka to zacienione zastoisko za konarem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam!

Zachęcam do dyskusji na ten ciekawy temat... i może ja zaczne od pierwszego pytanka.

Zakladajac ze o tej porze roku jest kilka cieplych, slonecznych dni i nastepuje ochlodzenie i zachmurzenie to jak to sie przeklada na aktywnosc ryb w tymze dniu ???

P.S Jezeli taki temat juz jest to prosze o przeniesienie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jest silny wiatr i deszcz pada.

Jak to ustanie to jak z rybami?

Nie jak ustanie, tylko jak to się dzieje :mrgreen: Deszcz (nie za duży) i falka to zawsze ciekawa zmiana dla żerowania ryb i to nie tylko drapieżników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

jako dosc poczatkujacy wedkarz mam prosbe o udzielenie mi rad i wskazowk dotyczacych zwiazkow miedzy warunkami atmosferycznymi a aktywnoscia ryb. duzo sie o tym mowi i slyszy ale brak jakichs usystematyzowanych pogladow w tym wzgledzie. z gory dziekuje za wszelka pomoc od bardziej doswiadczonych kolegow.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.