Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC -spiningu


slawek256

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość jarek 307h
Spining to losowanie albo trafisz brania albo nic nie tyknie tu nie da sie czarować tak jak na gruncie ze będziesz rzucał nęcil i indianskie tance odprawial.

Juri i po co mówisz rzeczy o których nawet pojęcia nie masz wiara w przynęt może zdziałać cuda nie raz i nie 2 na zawodach jak startowałem była lipa po 2 rybi inni nic a nie którzy po całe wiadro wędkarz jak jest dobry i zwraca uwagę na przynajmniej 2 najważniejsze czynniki a mianowicie przejrzystość wody i kolor dna jest w stanie wydusić z przynęt brania ile razy było że było bez rybie w danym momencie do czasu jak zmieniłem tok prowadzenia przynęty i siedzi rybka tak że wszystko zależy od wszystkiego spin to nie tylko chodzenia wzdłuż czy w okół zbiornika ryba wymaga :lol: poświęcenia nawet ta mała jak i duża powtarzam wędkarz ma sam być konstruktorem !!!!!!!!!!!!

pozdrawiam i zachęcam do samodzielnego myślenia :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1-sze po kropce piszemy z dużej litery.

A po 2-gie czy sądzisz że jesteś tak dobry że gdzie nie pójdziesz to będziesz ryby łapał,nawet najlepszym zdarza się z wody zejść o kiju.

Nigdy nie uważam że ryba nie bierze,po prostu wędkarz nie zawszę potrafi ja do brania sprowokować,możesz zmieniać i tysiące przynęt prowadzić na różne sposoby i nic,a po tobie przyjdzie ktoś inny i będzie łapał.Na tym właśnie polega cały czar wędkarstwa...nigdy nie wiesz czy coś złapiesz... a i szczęścia tez trzeba troszkę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Jako początkujący spinningista zapoznawałem się z różnymi metodami prowadzenia przynęt natomiast cały czas mam problem z wyczuciem brań więc mam prośbę może mi ktoś wytłumaczyć jak wyczuwać brania na co zwracać uwagę czy branie np szczupaka różni się od brania okonia lub sandacza...... aha czy zawsze mam patrzeć na szczytówkę itd czy raczej wyczuje branie w ręce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę do doświadczonych spinningistów, ale z premierowymi braniami dwudziestocentymetrowych okoni (przed siedmioma laty) nie miałem większych kłopotów. Piszę o łowieniu na błystkę, ryba praktycznie sama się zacina, a Ty poczujesz opór skundlony z nierównomiernym szarpaniem i takim też uginaniem się szczytówki, sam podniesiesz kij, czym tylko kotwiczka (jeśli nie łowisz gumami) głębiej ugrzęźnie, lecz uwaga, okoń ma kruche wargi.

Ze szczupakami (te zacząłem poławiać w tamtym roku po sześcioletnim rozbracie z wędkarstwem) jest podobnie, tylko uderzenie silniejsze i nogi się uginają (za pierwszym razem :razz: ).

Wtedy służył mi kij sheakespeare cw 5-25, krótki - 2,1cm, typowo szczupakowy. Od tego roku mam miękką i super szybką daiwę 3-18, typową do zastosowania gum, małych błystek. I z tego, co wynoszę póki co - to wędzisko świetnie przenosi informacje o tym, co się dzieje na końcu haczyka - liście, patyki, pewnie i ryby, wszystko zaznacza swoją obecność na szczytówce, a dalej na prawej ręce, tutaj jestem jeszcze kompletnie zielony, na trok, gumę nic jeszcze nie złowiłem, nie wiem, czy wypada ciąć, czy sama się zatnie etc. - Ale dopieroż mam za sobą pięć wypadów (w zupełnie zimowej scenerii), więc może w piątek?

Sam bardzo jestem ciekaw wypowiedzi doświadczonych Kolegów, jak to z tymi braniami, a zwłaszcza samym zacinaniem wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pytanie banalne jednak odpowiedzieć na nie, nie jest tak prosto :roll: Tak na sucho to nawet trudno sobie przypomnieć jak to jest z tymi braniami :shock: Na szczytówkę patrzę tylko jak łowię sandacze z opadu - najczęściej branie to delikatne pstryknięcie ale może być też nagłe zluzowanie linki. Z okoniami to dopiero skomplikowana sprawa to różnorodność brań jest ogromna, od delikatnego zassania przynęty do prawie boleniowego kopnięcia. Ogólnie co ryba to inne branie.

Najłatwiej będzie kwitować zacięciem każde nienaturalne zachowanie przynęty, zakłócenie jej pracy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast cały czas mam problem z wyczuciem brań
Na początku miałem to samo ni w ząb nie moglem zrozumieć jak to wyczuć ,poszedłem do "starego wisielca"[ksywa] aby mi wytłumaczył a ten skubaniec mi kotwiczki po wypinał wabika i mówi teraz "synek "sypaj" [zarzucaj] do wody ,o tam pod to wywrócone drzewo i ściągaj ale po woli ,no parę razy dostałem po uchu ,bo na początku ścigacz robiłem z przynęty :wink: ale po którymś razie czuje jak coś mi wali w blaszkę ,lekko podkręcam i znowu, i tak się nauczyłem kiedy czuć brania ,dziś nie potrzebuje patrzeć na szczytówkę bo wszystko podpowiada ci wędka.traker, Jak masz możliwość to udaj się gdzieś na komercjak ,usuń kotwice w wabikach i potrenuj wystarczy jeden dzień,bardzo szybko się nauczysz wyczuwać brania :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedź :) mam nadziej że nie tylko mi to trochę pomogło ale jeśli jest jeszcze ktoś kto może podzielić się wiedzą to proszę o pozostawienie kilku słów na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiele nie spiningowałem, ale kilkanaście ryb złowiłem i jako amator zaobserwowałem, że warto patrzeć na szczytówkę, ale kluczem jest ręka w której trzymasz wędzisko, ja praktycznie każde brania od jazia przez okonia po szczupaka czułem na ręce. Okonie czułem jak puknięcie, natomiast jak szczupły uderzył to chociażbyś był najmniej wyczulonym wędkarzem to zauważysz, że masz branie :mrgreen: Także powiem tak jeśli tylko ryby są w zbiorniku i będą brać to nie obawiaj się, że nie zauważysz brań... Na pewno z początku wszystkich ryb nie zatniesz, ale z czasem dojdziesz do wprawy i będziesz mógł spiningować z zamkniętymi oczami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie kwitować zacięciem każde nienaturalne zachowanie przynęty, zakłócenie jej pracy itp
tak będzie najlepiej. Z czasem nauczysz się odróżniać branie od zahaczenia przynętą o dno lub podwodną przeszkodę. Zacinaj każde zgaszenie pracy woblera, obrotówki lub wahadła. W przypadku łowienia na żelki zacinaj każde pstryknięcię, ruch żyłki,jej zluzowanie, nienaturalny ruch szczytówki lub gdy poczujesz tępy opór.
aha czy zawsze mam patrzeć na szczytówkę itd czy raczej wyczuje branie w ręce???
Sporo zależy też o wędki. Blanki wykonane z wysoko modułowych grafitów są bardziej czułe i więcej drgań dociera do rękojeści. Druga sprawa czy łowisz na plecionkę czy żyłkę.Plecionka ze względu na brak rozciągliwości przenosi o wiele więcej informacji o tym co się dzieje z przynętą. Ja osobiście wolę polegać na rękach i zamiast wpatrywać się w szczytówkę i żyłkę podziwiam otaczającą przyrodę. : :razz:

Kolejna sprawa. Im dalej od Ciebie znajduje się przynęta tym bardziej energiczne i zamaszyste powinno być zacięcie.Ryby które wezmą w niewielkiej odległości najczęściej zapinają się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Robert. Jestem nowy w świecie spinningu i nie mam zielonego pojęcia o łowieniu na gumę i jak mówię zielony tzn. zielony, bo nigdy jeszcze nic na gumę nie złowiłem. Oczywiście czytałem sporo ale to nie to samo co zobaczyć mistrza w akcji..;)

I tutaj prośba zna ktoś może jakąś stronę lub tytuł filmu i adres gdzie go można kupić, na którym widać techniki połowu. Co do wybranego obiektu polowania to szczególnie interesuje mnie szczupak i jego rodzina znaczy następny szczupak. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wspominałem w temacie powitalnym wędkuję niecały rok. Nie udało mi się jeszcze przechytrzyć żadnej ryby, nowy szczupakowy sezon tuż tuż a ja w tym roku zamierzam w końcu coś złapać. Z tej okazji przygotowałem kilka pytań, dzięki ewentualnym odpowiedziom poprawie swoją technikę i rozwieję wątpliwości. Wiem , że na kilka z tych pytań znajdę odpowiedzi na forum jednak myślę , że przyda się zgromadzenie wszystkiego w jednym miejscu. Zatem do dzieła, ostrzegam , że niektóre pytania mogą być zaskakujące :roll:

1. Posiadam wędkę o sile wyrzutu 10-40 g czy to oznacza , że przynęty powinny posiadać ciężar od 10 do 40 G ?

2. Co jest lepsze na spinning żyłka czy plecionka ? wiem że zdania są podzielone jednak proszę o wady i zalety.

3. Czy wystarczy montować przypon wolframowy lub metalowy ? Czy poza tym trzeba wiązać na żyłce lub plecionce jakieś dodatkowe "bajery" ? :P

4. Jakim węzłem łączyć żyłkę lub plecionkę z przyponem ?

5. Jak wykonywać dalekie rzuty lekkim woblerem ? Czy można go w jakiś sposób dociążyć nie wpływając przy tym negatywnie na jego pracę ?

6. Czy są jakieś tajemnicze sposoby na wyciąganie haków z rybich pysków ?

7. Wiem, że należy wypuszczać złowione ryby jednak nie zawsze jest to możliwe. W jaki sposób szybko i humanitarnie uśmiercić rybę ?

8. Trzymanie za skrzela na zdjęciach wygląda prosto i łatwo, jak to robić aby nie zrobić rybie krzywdy ? Czy można tak trzymać żywe zwierze ?

9. Czy szczupak nie odgryzie mi palca gdy będę próbował wyjąć mu hak z pyska ? :P

10. Jak reagować w przypadku zaczepu ? Kręcić kołowrotkiem na "chama" ? machać i wyginać kij ? zastanawiając się nad tym pomyślałem , że można by nawinąć trochę żyłki na drewniany lub metalowy kilkucentymetrowy kołek i siłą własnych mięśni (bez używania kołowrotka i nadwyrężania kija) ciągnąć aż się przerwie lub puści hak....czy to zadziała ?

11. Kołowrotek kupiłem nowy, chodzi jak marzenie jednak mam wrażenie , że dostał się do środka piach...czy można go bez obaw rozkręcić ?

Więcej pytań nie pamiętam serdecznie za nie żałuje i bardzo proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posiadam wędkę o sile wyrzutu 10-40 g czy to oznacza , że przynęty powinny posiadać ciężar od 10 do 40 G ?

Tak. To oznacza, że przynęty nie powinny przekraczać 40 g.

2. Co jest lepsze na spinning żyłka czy plecionka ? wiem że zdania są podzielone jednak proszę o wady i zalety.

Według mnie na spina najlepsza jest plecionka (szczupak i sandacz) . Jest mało rozciągliwa i dobrze widać na niej brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Posiadam wędkę o sile wyrzutu 10-40 g czy to oznacza , że przynęty powinny posiadać ciężar od 10 do 40 G ?

nie do końca - spinning o takiej gramaturze wyrzutu poradzi sobie równie dobrze z 5 gramowym twisterem jak i z wachadłówką o masie 45 g - ważne abyś mógł "czuć" wędzisko... szkoda że nie napisałeś jakiej jest firmy...

2. Co jest lepsze na spinning żyłka czy plecionka ? wiem że zdania są podzielone jednak proszę o wady i zalety.

tutaj zdania są podzielone i chyba opinii jest tyle co wędkarzy... odpowiem w ten sposób: kiedy wybieram się na wisłę w Warszawie z zamiarem poszukania wieczornych sandaczy na szpuli mam zwykle plecionkę power pro - dzięki tem kilka złotych zostaje w kieszeni bo można skuteczniue odstrzelić z zaczepu woblera, kiedy natomiast łowię rekraacyjnie na Mazurach lub innym miejscu okonie na boczny trok wtedy staram się mieć żyłkę 0,12

3. Czy wystarczy montować przypon wolframowy lub metalowy ? Czy poza tym trzeba wiązać na żyłce lub plecionce jakieś dodatkowe "bajery" ? :P

nie rozumiem o jakie inne bajery ci chodzi... poza tym przypon wolframowy jest metalowy :)

4. Jakim węzłem łączyć żyłkę lub plecionkę z przyponem ?

odpowiedź na to pytanie możesz sobie zgooglować :)

5. Jak wykonywać dalekie rzuty lekkim woblerem ? Czy można go w jakiś sposób dociążyć nie wpływając przy tym negatywnie na jego pracę ?

możesz stosować cienką żyłkę lub plecionkę, możesz umieścić na żyłce kilka śrucin (w odległości około 50 cm), metod i sposobów jest wiele...

6. Czy są jakieś tajemnicze sposoby na wyciąganie haków z rybich pysków ?

???

7. Wiem, że należy wypuszczać złowione ryby jednak nie zawsze jest to możliwe. W jaki sposób szybko i humanitarnie uśmiercić rybę ?

zwylke najszybsza śmierć następuje poprzez przerwanie rdzenia kręgowego ale jako "nowicjusz" i miłośnik przyrody powinieneś każdorazowo dokładać starań aby rybcie wracały do wody w jak najlepszej kondycji

8. Trzymanie za skrzela na zdjęciach wygląda prosto i łatwo, jak to robić aby nie zrobić rybie krzywdy ? Czy można tak trzymać żywe zwierze ?

nie mam pojęcia ale chyba byś nie był zadowolony gdyby ktoś ci włożył palce do buzi i w ten sosób podniósł do góry... unikaj tego sposobu...

9. Czy szczupak nie odgryzie mi palca gdy będę próbował wyjąć mu hak z pyska ? :P

nie odgryzie a co najwyżej pokaleczysz sobie palce jeśli sam mu włożysz do pyska... zobacz ile jest urządzeń do odhaczania złowionych ryb choćby na allegro

10. Jak reagować w przypadku zaczepu ? Kręcić kołowrotkiem na "chama" ? machać i wyginać kij ? zastanawiając się nad tym pomyślałem , że można by nawinąć trochę żyłki na drewniany lub metalowy kilkucentymetrowy kołek i siłą własnych mięśni (bez używania kołowrotka i nadwyrężania kija) ciągnąć aż się przerwie lub puści hak....czy to zadziała ?

nie zadziała chyba że będziesz używał miękkich kotwiczek lub bardzo mocnej plecionki... niestety tam gdzie patyki tam wyniki a utrata przynęt to spiningowa rzeczywistość... możesz spróbować w ten sposób:

napnij z wyczuciem żyłkę na kołowrotku i przekręć kabłąk... czasami pomaga a sposób nazywa się odstrzeliwaniem.

11. Kołowrotek kupiłem nowy, chodzi jak marzenie jednak mam wrażenie , że dostał się do środka piach...czy można go bez obaw rozkręcić ?

skoro chodzi jak marzenie to skąd takie wrażenie... :) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posiadam wędkę o sile wyrzutu 10-40 g czy to oznacza , że przynęty powinny posiadać ciężar od 10 do 40 G ?

jest to optymalny cieżar przynet jakimi powinieneś rzucać, nic sie nie stanie jesli rzucisz mniejszymi ale z wiekszymi juz moze byc problem.......

2. Co jest lepsze na spinning żyłka czy plecionka ? wiem że zdania są podzielone jednak proszę o wady i zalety.

a więc tak było dużo tego na forum wieć nie bede sie rozpisywał, plecionka pomoze zachowac ci wiele przynet i nie stracic wielu ryb jednak zylka np. przy lowieniu kleni czy jazi sprawdza sie o wiele bardzie chodzi o widoczność..

3. Czy wystarczy montować przypon wolframowy lub metalowy ? Czy poza tym trzeba wiązać na żyłce lub plecionce jakieś dodatkowe "bajery" ? :P

nie musisz jest jednak wiele technik np. metada boczny trok gdzie dowiązujesz np. ciezarek

4. Jakim węzłem łączyć żyłkę lub plecionkę z przyponem ?

ja wiąże wezłem plecionke w sposób jaki jest zaprezentowany w ksiazeczce która dostałem razem z plecioną Power Pro

5. Jak wykonywać dalekie rzuty lekkim woblerem ? Czy można go w jakiś sposób dociążyć nie wpływając przy tym negatywnie na jego pracę ?

oczywiscie ze moze wplynac zle alle nie zawsze poprobuj z bocznym trokiem lub z takim dociazeniem jaki dodaja do blach meppsa, ogolnie zeby rzucac dalej trzeba sprawic sobie ultra lekkie lub lekkie wedzisko.......

6. Czy są jakieś tajemnicze sposoby na wyciąganie haków z rybich pysków ?

haha zapytaj w wedkarski jest wiele pomocnych gadzetów

7. Wiem, że należy wypuszczać złowione ryby jednak nie zawsze jest to możliwe. W jaki sposób szybko i humanitarnie uśmiercić rybę ?

nie zabijam ryb więc tu co niestety nie pomoge

9. Czy szczupak nie odgryzie mi palca gdy będę próbował wyjąć mu hak z pyska ? :P

odryzć moze nie :lol: ale moze niezle poharatac dlatego jest specjalne urzadzenie które wkladasz szczuplemu w pysk dokladnej nazwy nie znam

10. Jak reagować w przypadku zaczepu ? Kręcić kołowrotkiem na "chama" ? machać i wyginać kij ? zastanawiając się nad tym pomyślałem , że można by nawinąć trochę żyłki na drewniany lub metalowy kilkucentymetrowy kołek i siłą własnych mięśni (bez używania kołowrotka i nadwyrężania kija) ciągnąć aż się przerwie lub puści hak....czy to zadziała ?

próbować ciągnąc z przeciwnej strony z jakiej sie ten zaczep trafił wiem ze nie jest to mozliwe zawsze dlatego nie ma 100% recepty na odczepienie przynety, sa jakies "swietne wynalazki" jednak ja tego nie probowalem

nie chcialem sie rozpisywac praktycznie wszystkie pytanie zostaly omowione juz na forum wiec mozesz szukac jesli chcesz konkretnej szczegolowej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie napisałeś jakiej jest firmy...

Cormoran Carb-O-Star X długość 2,40 m

skoro chodzi jak marzenie to skąd takie wrażenie...

Swojego czasu wpadł mi w piach i chwile chrobotał, a czy przypadkiem co jakiś czas nie trzeba go smarować czymś w środku ? Dodam , że kołowrotek to również Cormoran Rodeo 3-FS 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy montuje się na główkach jigowych i jiguje nimi. Czyli skacze w toni (może byc po dnie, ale niekoniecznie - jigować w pół wody też można).

sciągać jednostajnie przynętę gumową także można, ale efekty sa dużo gorsze przy takim lowieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciągać jednostajnie przynętę gumową także można, ale efekty sa dużo gorsze przy takim lowieniu.

Zambo to zależy gdzie wędkujesz :wink: Na jednym łowisku ten sposób prowadzenia gumy nie podpasuje drapieżnikom a na innym może być wręcz przeciwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Prosze was drodzy wędkarze o rade jakie sa najlepsze gumy i blachy na szczupaka i okonia o jakiej gramaturze i jak mam go prowadzic i w jakich miejschach nad rzeką i nad rzeką na zakolach go szukać i jakich barw używać i rozmiarów gum i blach ;) z góry wielkie thx i połamania życzę dla wszystkich wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michcio015 - może sam jestem początkujący ale mogę podzielić się wiedzą którą nabyłem :wink:

Na szczupaka jeszcze nigdy nie zawiodły mnie blachy obrotowe - wielkość 2-3 najczęściej firmy Dragon(meppsy za drogie a dragon obraca się równie dobrze) kolory to najczęściej biały/srebrny z czerwonymi bądź czarnymi elementami. Równie dobre są gumy - kopytka, białe z czarnymi grzbietami, i tez te z czerwonymi elementami. Ostatnio w sklepie podczas rozmowy z innymi wędkarzami usłyszałem, ze również żółte twistery są łowne. Do tego oczywiscie musisz dobrać dobry ciężar główki, ale to już zależny jak głęboko jest tam gdzie łowisz:)

Jeśli chodzi o okonie, to tu jestem nogą. Oczywiście raz na jakiś czas przypadkiem wpadł. Ostatnio miałem brania czegoś co wygalało jak okoń(nie wyciągnąłem niestety, zawsze łapało i puszczało) na małego dragona nr. "1" kupionego zresztą właśnie w celu połowów tej ryby(Chce sie przerzucić na lekki spinning ostatnio).

Drapiezników szukaj tam gdzie mogą sie one schować - podstawa, ale żadna zasada. Czasem wyciągałem szczupaka ze środka rzeki, czasem z trzcin wyleciał, czasem siedział pod korzeniami. Przynęte staraj sie prowadzić raczej powoli, kombinuj. Czasem ją puszczaj na chwile - niech opadnie. Najczesciej jednak wystarczy powoli prowadzić ją przy miejscu gdzie ryba moze siedziec.

To tyle.. nie jestem wytrawnym łowca i ryb łapie mało ale - to co wiem tym sie dziele:)

POZDRAWIAM

PS: co łowisko to inne kolory sie sprawdzają. To tez trzeba brać pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Prosze was drodzy wędkarze o rade jakie sa najlepsze gumy i blachy na szczupaka i okonia o jakiej gramaturze i jak mam go prowadzic i w jakich miejschach nad rzeką i nad rzeką na zakolach go szukać i jakich barw używać i rozmiarów gum i blach

Przeczytaj wszystkie posty a znajdziesz odpowiedzi :razz:

Zadałeś pytanie, które obejmuje całą wiedzę wędkarską i wszystkie tajniki spinningu. Ja uczę się tego od 25 lat. I nadal ryby potrafią mnie kolosalnie zaskoczyć. I to jest najpiękniejsze w wędkarstwie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.