Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupaki 2009


_barti_

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj od rana z muchą i jeden maluszek ok. 40cm. Znajomy był nad kanałem wpadającym do pewnego jeziora, każdy kto był miał po rybie większość ~60cm, kilka 70+, jakaś metrówka też się trafiła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i zresztą większość okolicznych wędkarzy niestety nie mieliśmy dziś dobrych rezultatów :cry: 1maj, ale brania nie było, choć siedziałem nad wodą od wczesnego poranka do teraz... gratuluje reszcie dobrych wyników :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie pochwale

Dzisiejsza wyprawa otwierająca sezon szczupakowy okazała się nadzwyczaj udana.Nad woda zameldowaliśmy się z kolego już przed 5 rano szybkie wodowanie łodzi i ogień na wodę. Od samego rana na jeziorze było pełno łodzi z wędkarzami. Większość nie znała wody i tylko pływała w tą i z powrotem. My jako stare wygi tego jeziora pływaliśmy po sprawdzonych sobie miejscówkach.

i o to wyniki :

Mamuśka 86,5 cm :D mój nowy osobisty rekord !!

piękny szeroki szczupaczek o dziwnie żółtym kolorze ;]

dd1ea8bebd05f717m.jpg

z innej pozycji

9eecde10353de5bbm.jpg

pokazuje ząbki

52eea830cfe54bdcm.jpg

strzelił na agresywnie prowadzonego tonącego jerka Dorado Drunk 10 cm

ec60bd6f6bab49d4m.jpg

Tobiasz nie został dłużny oto jego wspaniale ubarwiony 73 cm-owy szczupak, który strzelił na średnia Sandrę w kolorze białym

f51bdab338c5f556m.jpg

Ogólnie brania były chociaż nie tak dużo jak byśmy chcieli :D

oprócz tego wyjąłem jeszcze szczupaczka 57 cm na srebrną Alge nr 2

Podsumowując jakiś zadziwiających wyników u innych nie zauważyliśmy, drobne szczupaczki zero okonia.

Mam nadziej ze nie będę musiał długo czekać na poprawienie swojego rekordu tego życzę sobie i forumowiczom

Połamania kija Wojciech ;]

Ps. sory za jakość fotek ale nie było aparatu, a trzeba było uwiecznić tą chwile chociaż zdjęciem z telefonu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To i ja się pochwale . Otóż tak naprawde ze spiningiem zaczełem przygode w tym roku i kupiłem sobie troszkę lepszy spining i kołowrotek niz miałem dotychczas bo łowiłem na spinning tele bardzo sporadycznie. Więc 1 maja z rodzinaką wybrałem się na wypoczynek do gospodarstwa agroturystycznego nad jeziorem Firley. Ponieważ wiałbardzo mocny wiatr i nie chciało nam się siedizeć w domku zabrałem dzieci żóne i szwagra z rodzina nad jezioro żeby zrobić rekonensans bo nigdy nie byłem nad Firley gdzie by sobie jutro postawić gruntówki . Zabraliśmy spiningi i poszliśmy . Efekt jak poniżej.W sumie już napisałem w innym działe ale zapytam i tu bo dzis sprawdziłem w interenecie że ryba jest medalowa jak i gdzie się to zgłasza ?

Wedka - Cormoran Black Bull S 2,7 m 5-21

Żyłka - Trabucco okoń 0,20

Kołowrotek - Mistrall Amudsen 1000

Przynęta - biały twister okolo 5 cm na 5 g głowce

8,4kg

109 cm

74df95c5800018a5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

Dziś ruszyłem na szczupaki (02.05.2009), o godzinie 4 byłem nad wodą gotowy do wypłynięcia .

Wybrałem się na J.Strykowo, pogoda bezwietrzna, ciśnienie 1005hPa,temperatura powietrza

+13*C i ocieplało się z godziny na godzinę.

Byłem przygotowany na cały dzień by spędzić na łodzi, wszystko zapięte na ostatni guzik.

6e2efa7f59607ef5m.jpg

2d72b77867a75518m.jpg

Widok pracy echosondy:

-panel z zasięgiem satelit, nawet był zasięg z satelity nadającej EGNOS/WAS

cc59830dcf88d451m.jpg

- panel nawigacji

488c40df92708ab3m.jpg

-panel mapy:

4670279266935085m.jpg

-panel sonaru:

73e4ffbe7f9afc9dm.jpg

Do godziny 14.00 buszowałem po miejscówkach w których by się wydawało że szczupaki siedzą i czekają na mnie, a tu nic, ani myślą brać.

Zaprezentowałem wszystko, co miałem z przynęt, od gum po obroty MEPS przez wobki.

Na echosondzie nie było widać ani ławic uklei ani okoni, bezrybie na jeziorze.

W pewnym momencie cały czas płynąc zobaczyłem WIELKĄ RYBĘ pod powierzchnią była to tołpyga około 1m.Płyneła równolegle z moją łodzią jakieś 2m i dała nura.

Nawrotka łodzią, echo włączone i?

Jest ich trochę!!!!!!!! Woda w tym miejscu miała około 18*C,zatoka około 5,5m głębokości.

007c49173ec17b1am.jpg

e885b128ba04193em.jpg

0af16040a99925aam.jpg

Biczowałem wodę z 2 h dryfując w tym miejscu, nie opuszczałem kotwic, bo wiem, że to płochliwa ryba.

Ani brania jak do tej pory od rana, wyrzuciłem gumę za łódź z 20m, wsadziłem wędzisko do uchwytu, nalałem sobie herbatkę do picia, i zaczynam opóźnione śniadanie.

Po około 10 minutach, lodź się zatrzymała, wędzisko wygięło, bezpiecznik terkocze delikatnie. Mówię sobie, znowu k…a zaczep, nawet śniadania nie da rady zjeść spokojnie.

Nie ruszam tyłka przez 5minut, wsteczny w maszynowni, cały czas jadę do tyłu na zaczep, a kołowrotek terkocze, dobra wstaje, odwracam się w stronę zaczepu, wyciągam wędzisko z uchwytu i czuje, że to nie zaczep.

Patrzę na szpule TWIN POWERA „25” dużo to tam tej plecionki nie zostało!!!!

Lekko docinam, i zaczynam zwijać.

Efekt taki jak bym wyciągał pusty worek plastikowy po nawozie 25kg z dna.

W końcu pojawił się w odległości 10m od łodzi przy powierzchni ten worek, to była tołpyga, twist wystawał z pyska, hak wbity w dolną warge.

Zaczerpnęła powietrza i poszła do dna pod łódź, zwijka, nic nasilę. Łódź się ładnie obróciła, dookoła własnej osi.

Jeszcze raz się pojawiła z 5 m od łodzi zaczerpnęła powietrza, wyciągnęła z 40 m i ……luz na plecionce 0,15.

Zwijam, nie wierze, poszła plecionka na węźle.

Taka przygoda, nikt nie uwierzy. Pierwszy raz miałem tołpygę na wędzisku. Powiem tak,

byłem zaskoczony, wystraszony i bez radny w starciu z tą rybą, jej siła (masa) podczas pływania jest ogromna.

Praktycznie, nie idzie jej zatrzymać, ona robi, co chce w wodzie, ale bez nerwowych odjazdów po 50m, wszystko dostojnie.

Stosowałem gumy, w odcieniach zieleni z brokatem z hakiem 1.0, główką 5g., wędzisko Shimano Technikum 2,7m C.W 5-20,kołowrotek Twin Power 25.

Zostałem pokonany.

Około 15.00 znalazłem następną odpowiednią miejscówkę nieco płytszą, szczupakową.

W miedzy czasie przezbroiłem sprzęt na: plecionkę Dragon 0,20 INVISIBLE, fluocarbon do 20kg+ X RAP 10 srebrna ukleja z czerwonym brzuchem i zacząłem przetrzepywać w/w miejscówkę.

Widok miejsca z perspektywy z łodzi:

837503ecd4325b00m.jpg

fdcb89e4ef66a030m.jpg

fff4e6f02c6d26d0m.jpg

Widok dna na echo:

750ece230411eaa3m.jpg

1662b9a506da556fm.jpg

Miałem nawet widza, kto go dostrzeże na zdjęciu? Jest na brzegu

f044c939ee00a84bm.jpg

Oto efekt: szczupaki 2 szt po 70cm

068581428c9e8e77m.jpg

Zdjęcia zrobione są w siatce dlatego, że samemu jest trudno zrobić sobie zdjęcie.

Reszta zdjęć z wyprawy;

http://pitpower.fotosik.pl/albumy/627710.html

Ogólnie wyjazd udany, z dużym niedosytem, i ogromem wrażeń.

Pozdrawiam wszystkich

PIT

P.S

Zostanę okrzyknięty mordercą, że nie wypuściłem szczupaków. Ale mam zasadę, że pierwszy, drugi i trzeci maja mają pecha, reszta złowionych do końca sezonu mają darowane życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitpower, Graty za rybki ,fajna relacja taka bardziej szczegółowa .

Taka przygoda, nikt nie uwierzy.
Jestem w stanie uwierzyć tym bardziej ,ze moje kilery na Tolpyge to to co podałeś ,tołpyga na rzece robi kapitalne odjazdy ,gdybym nie miał na szpuli 300m linki to bym nie wytargał ani jednej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak łowisko praktycznie bez zaczepów no i woda stojąca - dodam od siebie że przynęta była przez przyponu , ja nie miałem podbieraka żyłka troche nie na takiego szczupaka ale popusciłem hamulec i chodziła sobie jakiś czas ale sie jakoś udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, maxx, gratuluję i zazdroszczę otwarcia sezonu pięknymi rybami. Ja 1 maja złowiłem 5 sztuk, ale tylko dwa wymiarowe - 52 i 55 cm. Ale frajdę i tak miałem :razz:

48de620cd44c6a43med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się pochwalę :mrgreen: Od 1 maja na koncie już 27 szczupaczków. Najmniejszy ok kilograma, a największy (jak na razie) złapany wczoraj 86 cm i 4,5 kg. Wszystkie złowione na spinning. Dopiero w tym roku zacząłem łowić na spina i widzę, że to niezła zabawa. Do tej pory był tylko żywiec.

Pozdrawiam wszystkich i życzę połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, chłopaki jak Wy to robicie? Ja tyle razy już bylem nad wodą i nie złowilem nic... łowiłem na wahadłówki, na blachy, na kopytka, nie wędkowałem tylko na trupka i żywca... No ale Wy widze spin wiekszość i takie okazy ;) Jakoś nie jest mi dane chyba złowić szczupaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Faktycznie jest OK, choć czepia się sporo drobiazgu

Jacuś , chciałbym chociaż na moim haku ten drobiazg bo na chwile obecną widziałem 2 szczupaki z czego jeden martwy. nie wspomne o okoniach, może u nas w krakowie poprostu jeszcze nie przyszła na nie pora? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.