Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Do Twoich kryteriów pasuje kijek o CW rzędu 5-20g, lub 5-25g, długość dobierz do potrzeb łowiska, na duże rzeki polecam kije 2,70 a nawet 3m, a jeśli chodzi o konkretne modele to obczaj Dragon Millenium Super Fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam. Dopiero zaczynam zabawę z spiningiem i chciałem prosić o pomoc w doborze sprzętu. Będę łowił głównie na jeziorach mazurskich. Mogę przeznaczyć na sprzęt 800pln. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cris, myślę że w tym wypadku tylko jakiś "rzeczny uniwersał" chociaż okoni komfortowo nim nie połowisz. Myślę że poszukaj czegoś w ofercie dragona, seria Milenium HD lub trochę tańsza Tythan a będziesz zadowolony. Myślę że c/w 10-35g będzie najlepsze. A do trolla warto kupić inny kijek, nawet jakiś bazarowy tylko aby był krótki, sztywny i mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję spina do 250zl,ma on być używany do połowu szczupaków,sandaczy,okoni,bolków.Woda stojąca i rzeki,metoda:trolling i rzut

cris, nie istnieje taka wędka, którą komfortowo dało by się łowić wszystkie wymienione przez Ciebie ryby i do tego jeszcze rzeka, jezioro i trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie spining głównie na okonie rzadziej na sandacze i nieraz na szczupaka z brzegu na jeziorze, Co sądzicie o tym zestawie :

Competition Sensitive SS Spin 270cm masa 150g wyrzut<23g

z kołowrotkiem Corcast 8PiF Spinn 1500 Ilość łożysk: 7 ; Przełożenie: 5,1:1 ; Pojemność szpuli: 140m/0,25mm ; Waga: 260g ; ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilerpulawy

Łowiłem na ten kijek okonie i pstrągi. Sprawdzał się znakomicie, teraz leży i się kurzy mam zamiar go sprzedać jak byś był chętny to się odezwij, z ceną byśmy się dogadali. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę. Swoją przygodę ze spinningiem rozpocząłem 2 lata temu więc jestem jeszcze zielony. Ostatnio postanowiłem kupić solidną wędkę na duże szczupaki, jednak jak na studenta przystało mój budżet jest dość ograniczony +/-200zł. Łowić mam zamiar rzadziej z brzegu, a głównie z łódki na jeziorze na woblery 20-40 gram oraz duże gumy. Poczytałem na forach i zainteresowałem się następującymi kijami-

#Dragon Team Dragon Silver Edition Spin 260/21-50g

#Dragon Team Dragon Silver Edition Spin 260/14-35g

#Dragon Millenium HD Pike 270/10-35g

#Daiwa Exceler Spinning 2,70m/10-40g

Bardzo proszę doświadczonych kolegów o radę, który z tych kijów zasługuje na to żeby go nabyć i dlaczego. Jakie ewentualnie inne wędki polecacie. Nie wiem również jaką długość kija wybrać- myślę o przedziale 240-270cm, oraz jaka akcja kija będzie odpowiednia dla moich jeszcze dość słabych umiejętności. Proszę o rady i z góry za nie dziękuję!

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem również jaką długość kija wybrać- myślę o przedziale 240-270cm
Jeżeli głównie nastawiasz się na łódkę to szukaj raczej wędki z przedziału 2 - 2,4 m. Wędka dłuższa niż 2,4 m na łódce jest strasznie nie poręczna.

Ciekawą i niedrogą serię kijków jest Dragon Millenium, a wśród nich jest taki kijek:

DRAGON MILLENIUM ZANDER 2,25m 18-42g http://allegro.pl/item1172362000_dragon_millenium_zander_2_25m_18_42g_gwar_w_wa.html

Mam podobny, tylko krótszy - 2,05 m, spokojnie obsługuje jerki ze Sliderem 10 s włącznie.

Jest jaszcze mocniejsza z tej serii ale krótsza Dragon Millenium HD Fatso Jerk 195 http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=2805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Jest jaszcze mocniejsza z tej serii ale krótsza Dragon Millenium HD Fatso Jerk 195 http://www.okonek.com.pl/...roducts_id=2805

mam ten kij akurat w dlugosci 1.8 m. recka napisana link tutaj http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=172446#172446

czeka na foty. do bardzo ciezkiego jiga z glowkami 35 i 50g srednio sie nadaje. ogolnie polecam go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam za zadanie dobrać kij na spinnning do kołowrotka dla mojego małego kuzyna. Ogólnie dostał ostatnio na urodziny sam kołowrotek ( bo ponoć wędka nie dotarla )

Jego kołowrotek to: Lineaeffe VIGOR SHIVER LINE RD 40

Pierwszy od góry w pliku PDF TUTAJ

images?q=tbn:ANd9GcRbkpIVjGwzCJIffhmnpZfWgI2CuFmCEgCir-j-H5G_NIotIzw&t=1&usg=__tCecSPgooVLoHTA8U6Stynk4ElM=

Zdaje sobie sprawę, że nie jest tam za wiele napisane na jego temat, jednak on tez nie dostal zadnej ksiazeczki do tego...

Nie znam się sam dokładnie na dobieraniu kija, sam zawsze korzystałem z pomocy innych wędkarzy. Kij ~ 3m, cena do 150zl, reszta parametrow zostawiam do przedyskutowania.

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

kreciol kreciolem ale do jakiego rodzaju spiningu ma byc kij? jig, delikatny, uniwersalny itd. to jest bardziej miarodajne kryterium :roll:

z tego co widze to nie jest zbyt duzy kreciolek wiec raczej ciezsze przynety go szybko zajezdza

uniwersalny Dragon Mystery XT Impulse Spin 2,7m do 25g

jig Dragon Mystery XT Contact Jig 2,7m 3-20g

dokladacz pare pln i masz Dragona Millenium SuperFast 2.9 mam 2.7 i recze za swoja kopie

mozesz popatrzec model z Cormorana

jig Cormoran BLACK BULL HC Jigger 2,70m

uniwersalny Cormoran Black Bull HC Light Spinn 2,70m 7-28g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo się nie znam, ale chyba jak na poczatkującego wedkarza będzie dobry kij uniwersalny.

Wkońcu trzeba najpierw popróbować tego i owego, żeby móc zadecydować :)

Zaraz przegladne w/w propozycje.

Dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. A pomijając już długość co sądzicie o Dragon Team Dragon Silver Edition Spin 260/21-50g i jak ten kijek ma się do Daiwa Exceler Spinning 2,70(bądź 40)m/10-40g? Warty jest któryś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupić kijek spinningowy 270 10-40 chce nim łowić bolenie szczupaki sandacze większe okonie trocie i pstrągi .Chce się zapytać czy dam rade wyciągnąć większą troć ?

Czy ten kij da sobie rade w dużej rzece (na trociach)? Czy na tym kiju będę mógł łowić średnie pstrągi?Czy będzie wyczuwalne branie pstrąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
czy kijem 30-70 da sie łowić sandacze

za ciezki kaliber predzej glowatki, duze szczupaki czy sumy

chce kupić kijek spinningowy 270 10-40

wszystko da rade ja swoim kijem do 25 gram wyholowalem 2 sumy 80 i 109 cm. kwestia doboru calego zestawu (kolowrotek, linka, agrafka itd), techniki sciagania i warunkow na lowisku

Czy ten kij da sobie rade w dużej rzece (na trociach)? Czy na tym kiju będę mógł łowić średnie pstrągi?Czy będzie wyczuwalne branie pstrąga?

musisz sie zdecydowac czy chcesz lowic delikatnie przebiegle ryby na male przynety czy targac duze i silne. kompromisy tworza kolizje a kija nie kupujesz na sezon

jaką firmę wybrać ? mikado, abu ,jaxon lub konger

predzej ABU, Dragon, Cormoran

bolenie szczupaki sandacze większe okonie trocie i pstrągi

na bolenia, szczupaka i glowatke to jeden kij. drugi delikatniejszy na sandacza, okonia, pstraga. wez pod uwage sposoby na jakie sie te ryby lowi, jakich przynet sie uzywa i przede wszystkim jak biora. o ile bolen, szczupak czy glowatka biora zdecydowanie (w wiekszosci przypadkow) i sa duzo silniejsze, waleczniejsze i przede wszystkim wieksze to kij musi byc mocniejszy. o tyle sandacze czy okonie sa mniejsze i zwlaszcza sandacze biora delikatnie to z silna pala nie poszalejesz. do tego przy okoniu sztywnym, mocnym kijem o ile go zatniesz to mozesz wyrwac przynete z pyska.

zastanow sie nad doborem 2 kijkow tak jak wyzej napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulas napisał/a:

jaką firmę wybrać ? mikado, abu ,jaxon lub konger

predzej ABU, Dragon, Cormoran

:roll:

A ja napiszę, że Dragon, Konger i Mikado

Koś inny poda jeszcze inne zestawienie :???: Na Twoje pytania, na prawdę trudno odpowiedzieć :roll: Jedyne co mi przychodzi do głowy to.... Nie da się :!::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
A ja napiszę, że Dragon, Konger i Mikado

kazdy ma swoje za i przeciw. ja pisze na podstawie tego co mialem w reku i czym mialem okazje lowic. Mikado jakos nigdy mi nie lezaly. kwestia gustu jeden woli wodke drugi zakaske. kwestia kasy jaka kolega dysponuje. prawda jest taka ze do 150 pln szalu nie ma czy to bedzie ta czy tamta firma. no chyba ze ktos kupi tak jak moj brat pare lat temu kijek Yada warty kilkaset plnow za 150 zl :lol: wyszlo tak dlatego ze gosc nie lubil spina a tego dostal i irytowal go wyrzut 2-10g :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

cormoran tr 4 spinn cw 6-28 g ktoś to posiada chciałbym sie coś o nim dowiedziec o walorach urzytkowych ale od kolegów po kiju ????!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.