Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
artech myslisz że team dragon będzie dobrym wyborem na rzeczne bolenie?

dziara, nie wiem, ja tylko podpowiedziałem, że jeżeli zdecydujesz się na Dragona, to jest model bardziej uniwersalny, moim zdaniem.

CD XLS też potrafią pękać :wink: A ja ostatnio połamałem Millenium do 50 g :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam kija w miare uniwersalnego do łowienia opad.wobler spiningiem łowie od jesieni doświadczenie i efekty mizerne.łowić będę głównie na stawach,gliniankach,zbiornik poraj sporadycznie odra.jeden zakup nie udany już zrobiłem.szukam kija w miare sztywnego.cena ok 250.zastanawiam się na WORLD CHAMPION IRI STAKLER 245 _ 15-40g Konger World Champion Kobalt 275 9-28g KONGER MAXIM KILLER 285 10-45 WKLEJANKA TEAM DRAGON 2,70m 10-25g ten jest lekko śmigany jeszcze na gwarancji lub inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger World Champion Kobalt 275 9-28g
mam go od marca ale więcej mogę o nim napisać po 1 maja czyli po pierwszych testach nad wodą :) na razie powiem, że ładnie i starannie wykonany ... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam kija w miare uniwersalnego do łowienia opad.(...) KONGER MAXIM KILLER 285 10-45 (...)

Mam już MAXIM KILLERA 285H 10-45 i muszę powiedzieć, że wygląda na solidne wędzisko. Akcja szczytowa, szczytówka wygląda na dobrze sygnalizującą brania. Jeszcze przed testami nad wodą - pójdzie dopiero na majowe szczupaki, a potem sandałki. Jestem mile zaskoczony jakością wykonania tego wędziska. Staranne wykończenie w czarnym macie robi wrażenie. Kij raczej pod ciężkie przynęty, chociaż widać, że do większych woblerów też się nada. Po testach nad wodą i mam nadzieję holu jakiejś konkretnej sztuki napiszę więcej.

Koniuch kijek na szczupaczki może być, ja łowiłem podobnym kalibrem i nie miałem większych problemów. Mocniejszą wędkę kupiłem głównie z myślą sandaczowym pukaniu 30g głowkami w dużej rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę łowił głównie z brzegu.cw tak myślałem do 30-40 mam cormorana 3-25 jest mięki przy główce 8g brak czucia przynęty.nie łowiłem innymi spiningami więc nie mam porównania może team dragon 10-25 by wystarczył.dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych.wydaje mi się że bardziej mi będzie odpowiadało sztywniejsza wędka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szukam bardzo specyficznego wędziska i być może ktoś z Was podpowie, jakim konkretnym modelom, powinienem się przyjrzeć.

Wędka musi mieć 2.4 metra długości. CW maksymalnie do 20 gram, średnią akcje. Kijek ma służyć do połowu dużych szczupaków i sandaczy z brzegu, na bardzo płytkim łowisku. Cena do 300 złotych. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Beastmaster BX Spinning 240 ML (7-21g) to powinno spełniać wszystkie wymienione przez Ciebie kryteria, cenowo jak poszukasz za około 300 zł kupisz.Aspekty techniczne i walory użytkowe blanku mogę powiedzieć, że w tej serii masz niewiarygodny stosunek jakości do ceny... na + oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CW maksymalnie do 20 gram, średnią akcje. Kijek ma służyć do połowu dużych szczupaków i sandaczy z brzegu

Kijek do 20 gram na duże szczupaki i sandacze w dodatku 2.40 z brzegu na płytkiej wodzie :?: Rzeczywiście bardzo specyficzny sprzęt :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CW maksymalnie do 20 gram, średnią akcje. Kijek ma służyć do połowu dużych szczupaków i sandaczy z brzegu

Kijek do 20 gram na duże szczupaki i sandacze w dodatku 2.40 z brzegu na płytkiej wodzie :?: Rzeczywiście bardzo specyficzny sprzęt :???:

Z racji niewielkiej głębokości łowiska, w grę wchodzi łowienie przynętami maksymalnie do 10 gram. Wędka musi być na tyle mocna by wytrzymać hole naprawdę dużych ryb.

Szczupaków metrówek i większych złowiłem już całkiem sporo, więc wiem czego muszę oczekiwać od sprzętu.

kelul - Bardzo dziękuję za konkretną wskazówkę, obejrzę tego beastmastera. Jedyne co mnie martwi to czy stopka kołowrotka zmieści się do mocowania na wędce (bolączka Pennów)

Zabiorę kręciołek do sklepu i o ile mają na stanie taką wędeczkę przymierzę go do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech czego ja na tej wodzie już nie próbowałem :) Skuteczne są gumy, obrotówki i niewielkie płytko schodzące woblery. Dlatego nie mam wyboru. Do tej pory łowiłem na Daiwę 2.44 7-21 ale już nie mam serca zabierać staruszki nad wodę, w styczniu kijek będzie pełnoletni i płakałbym gdyby uległ uszkodzeniu :P

Muszę dorwać godnego następce, a Beastmaster o ile zmieści się do niego Penn prezentuje się ciekawie. Zaprzyjaźniony sklep wędkarski ma mi toto ściągnąć w przyszłym tygodniu. Z zastrzeżeniem, że gdyby nie pasował kołowrotek czy z innych względów wędka nie spełniła moich oczekiwań będę mógł ją zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji niewielkiej głębokości łowiska, w grę wchodzi łowienie przynętami maksymalnie do 10 gram. Wędka musi być na tyle mocna by wytrzymać hole naprawdę dużych ryb.

I tu właśnie jest problem. Kijek do 20 gram który ma zatrzymać naprawdę duże ryby? No chyba że masz na kołowrotku 200 metrów dobrej plecionki i hol będzie trwał pół godziny. Fajna zabawa tylko szkoda ryby.

Szczupaków metrówek i większych złowiłem już całkiem sporo, więc wiem czego muszę oczekiwać od sprzętu.

Gratuluje :!: Przy tak dużym doświadczeniu powinieneś wiedzieć że niektóre kije z opisem nawet do 45 gram obsłużą przynęty w przedziale 5-10g. Kolejna sprawa to długość wędki. Płytka woda, łowienie z brzegu - aż się prosi o 2.70 - 3.00m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie jest problem. Kijek do 20 gram który ma zatrzymać naprawdę duże ryby? No chyba że masz na kołowrotku 200 metrów dobrej plecionki i hol będzie trwał pół godziny. Fajna zabawa tylko szkoda ryby.

Jeśli chodzi o podanie przynęty wędka do 20gr OK ale co potem? Zgadzam się w 100% że to odrobina za mało. Pewnie odezwa się teraz osoby które doholowały na Equosie Tango do 8gr spore szczupłe i pewnie miały przy tym sporo zabawy. Sam preferuje lżejsze/bardziej finezyjne zestawy ale jeśli to ma być kijek na naprawdę duże ryby to polecam coś do 40-45gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.