Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś może do czynienia z Lamiglasem CErtified Pro M lub MJ długości 9,6?

"Szukajcie a znajdziecie" też szukałem info na temat tego kijka i jedynie na tackle tour widziałem jakieś info na temat. Jednak był to kijek nieco krótszy i inny miał cw itd więc nie będę się rozpisywała za wiele. Trochę info widziałem na jakimś forum gdzie ludzie pisali że za tą cenę spodziewali się czegoś innego i dalej w tym stylu. Dużo więcej ludzi kupuje same blanki i daje do uzbrojenia niż kupują gotowe kije. Wiadomo jednemu się podoba jak grają cyganie a niektórzy wolą jak śmierdzą mu stopy... Więc jeśli nie wydasz 1000zł to się nie przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Fabrycznego Lamiglasa napewno nie kupie, chodziło mi o kijek na tym blanku z pracowni a konkretnie na XSH1142M. W podanym linku nie ma nic na temat tego blaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was się orientuje , czy dostane gdzieś jeszcze kijek Robinsona Diplomat Power jig o dlugosci 240cm ? wszędzie juz szukałem i są ale tylko dłuższe.

Te kijki wyszły w wersji 2.70 i 2.95. Nie znalazłeś bo nie wypuszczono takich na rynek, chyba że jakieś podróby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pihonek, a nie chodzi Tobie przypadkiem o serię Dynamic ?? Mam jeszcze takiego Robinsonka. Już chyba z 8 czy 9 latek ma :razz: Dokładnie to Robinson Dynamic Jig Ultra Power 2,4 m i 8 - 30 g cw. Całkiem fany kijek i jest to wklejanka. Super na sandacza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech Dynamica to już chyba nigdzie nie dostanie, a kiedyś takowy miałem i dobrze mi leżał, szukam czegoś podobnego i zastanawiałem się czy ta seria Diplomat to nie jest cos podobnego. Tylko nigdzie nie ma 240 cm w katalogu niby mają a wszędzie gdzie nie pytam i przeglądam stronki to nie ma a sezon w pełni :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada ktoś może lub widział na oczy shimano vengeance shad

chodzi mi konkretnie o dolnik czy on ma dzielona rekojesć ???? bo kazde zdjecie od przedstawiciela shimano jest zawsze niepełne ... :???:

Ma dzieloną na 100%, nie widać całego dolnika ale to co widać mi wystarcza

http://www.delta-peche.com/canne-lancer-spinning-/9071-canne-lancer-shimano-vengeance-spinning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nadeszła chwila której w życiu bym się nie spodziewał. Mianowicie jako zatwardziały gruntowiec z dekadą praktyki postanowiłem o zakupie wędki spinningowej (za namową taty :P ) Doskonale sobie zdaję sprawę, że jest tutaj masa doświadczonych spinningistów, więc prosiłbym Was o kilka praktycznych porad ;-) Przyszły sezon spędzę głównie nad Wisłą, planuję także wybrać się na łódkę nad okoliczny zbiornik zaporowy. Interesuje mnie tylko połów szczupaka i suma. Prosiłbym o kompletne informacje dot. wędziska dopasowane do moich preferencji :P

1. długość

2. ciężar wyrzutu

3. polecaną żyłkę

4. kołowrotek

5. ewentualnie marki kijka i kołowrotka

Budżet niestety studencki, natomiast zakup planuję na wiosnę więc sobie odłożę :P Chociaż konkretnie na wędkę wolałbym przeznaczyć do 150 zł, kołowrotek do 100.

Dzięki, i pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedke za male pieniadze ktora moge z czystym sumieniem polecic to daiwa exceler. Na dobrych przelotkach, uchwyt fujii!! Super akcja i niewiele kosztuje. Ja mam takie kije dwa. Jeden nowy nie przetestowany i drugi dwa sezony sprawdzony. Teraz sa dobre promocje na te kije i za 180 idzie wyrwac. Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MattZ, jeżeli masz zamiar łowić z łódki tak jak pisałeś to wybrał bym krótki kij ponieważ takim jest łatwiej operować, natomiast do połowu suma i szczupaka brałbym coś o wyrzucie powyżej 50g ponieważ za sumem zazwyczaj rzuca się ciężkimi przynętami no i musi to być mocny kij. Kwestia jest tego typu czy będziesz więcej łowił z łódki czy z brzegu bo niestety nie da się połączyć kija do łapania z brzegu i z łódki teoretycznie oczywiście bo niektórzy łapią na łódkach kijami które są bardziej przystosowane do łapania z brzegu (czyt. dłuższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić gdzie będę łowił częściej. Jadąc na 3 dniowe zasiadki nad Wisłę będę łowił z gruntu, a spinning będzie dodatkiem w ciągu dnia oraz nocą. Z łódki zaś będę robił jednodniowe wypady (konkretnie spinningowe) nad zbiornik zaporowy, natomiast trudno mi narazie określić częstotliwość tych wypadów. Dlatego myślałem o jakichś uśrednionych parametrach. Jeśli chodzi też o sumy to na jakieś olbrzymy się nie nastawiam, więc nie chcę kupować nie wiadomo jakiego kija.

Byłbym wdzięczny, gdybyś przybliżył mi na czym polegają główne problemy przy połowie dłuższym wędziskiem z łodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziara poleca bardzo fajny kijek jednak musisz dołożyć kilka złotówek bo z pewnością będzie kosztował około 200 zł - nastawiając się na szczupaki i niewielkie sumy po samym CW mogę zasugerować ten 270 20-60 g, kołowrotek nie będę oryginalny bo w takim przedziale cenowym polecam zawsze Spro Passion (jak największy) ale i tu kilka zł trzeba dokombinować.Osobiście ''poprawnie politycznie'' byłoby mieć na szczupaki model 10-40 a na suma 40-80 g lub 50-100 z akcentem na tego drugiego jeśli myślisz o konkretniejszych sztukach a masz słabe nerwy i ewentualna porażka bardzo by Cię zdenerwowała...

Co do łowienia z łódki to 270 da się jednak chodzi o komfort - trudniej się zarzuca pod drzewami, przeszkadza kolega z drugim kijem itp.

Żyłki HM 80 mogę polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MattZ, dłuższa wędka na łódkę po prostu jest mniej wygodna i w zasadzie nie potrzebna ponieważ nie musisz rzucać daleko tak jak z brzegu ponieważ podpływasz sobie w miejsce połowu. Jeżeli chcesz już uśredniać to moim typem byłby kij ok. 2,4-2.6m takim w zasadzie uniwersalnym powiedzmy....., moim zdaniem 2.6m było by odpowiednie ponieważ z tego co piszesz wynika że częściej będziesz łapał z brzegu przy zasiadkach gruntowych tak więc ja bym brał kij dłuższy, takim kijem również bez problemowo będziesz mógł łowić z łódki.

Co do żyłki ja bym kupił jakiś monofil np. Dragona HM80 dobra i sprawdzona żyłka, lecz biorąc pod uwagę ze będziesz łapał na Wiśle wiec istnieje prawdopodobieństwo złapania suma to nie wiem czy nie zdecydował bym się na plecionkę ale to już większy wydatek i wydaje mi się że na początek żyłka będzie ok po kilku sezonach sam zdecydujesz.

Kolejną rzeczą której nadal nie powiedziałeś to jakimi przynętami masz zamiar operować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za porady :) Co do przynęt to woblery, koguty i gumy. Czasem jakieś błystki od ojca pożyczę ;-)

Jeśli o długość chodzi to myślałem właśnie o 2.4 metra, jednak cały czas nie daje mi spokoju ciężar wyrzutu. Do "porażek" podchodzę spokojnie, bez większych emocji ;-) Jak nie tym razem to następnym :P

A jaką proponujecie grubość żyłki do tego rodzaju połowu? Jakieś specjalne agrafki, stalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MattZ, żyłka myślę ze w okolicach 0.22 - 0.25. A co do ciężaru wyrzutu to kwestia jak ciężkie będą te woblery, koguty i gumy :P (napisz nam jakąś gramaturę przynęt będzie łatwiej określić czym chcesz rzucać i wtedy podpowiemy c.w)

Przepony stalowe oczywiście są potrzebne przy połowie szczupaka ponieważ lubi on sobie pogryźć żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.