Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wszystkim gratuluje połowionych rybek.U mnie jak zwykle nic...przybrało wody i do tego te pogody!!! Cieszcie sie że macie takie wody w których mozecie połowić bo u mnie raczej nie ma tak fajnych gatunków ryb.

pozdrawiam

Spoko nie stresuj się przyjdzie i na nas pora !!!! :grin::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może CHELEK być może...;/ ale jak można sie nie ze złościć jak 1 na 10 wypadów zakończony jakąś ładną rybka.. a tu koledzy piszą 33 sztuki w 3 godziny-hehe bravo,normalnie sie uśmiałem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z lekkim opóźnieniem, wczoraj byłem potresować Bolki nowym nabytkiem, mianowicie Salmo Thrillem (7cm). Miałem 3 wyjścia do woblerka łowiłem nim jakieś 40minut, jedno wyście było zaraz gdy wpadł do wody, 2 nastąpiło pod samymi nogami i 3 gdy pozwoliłem przynęcie zejść głębiej. Ryby nie złowiłem, pewnie dlatego że dopiero raczkuje jeśli chodzi o łowienie boleni woblerami. Ogólnie jestem miło zaskoczony tą przynętą, daleko lata, o akcji nic złego nie mogę powiedzieć, cud miód.

Dzisiaj jak znajdę chwilę to postaram się znowu wyskoczyć nad wodę i jeśli tym razem uda mi się coś złowić to nieomieszkam zamieścić zdjęcia :wink:

ps. Chyba jestem kolejnym przypadkiem chorego na nieuleczalną Boleniozę :roll:

To samo miałem rok temu salmo sprawdza się na Bolka super, szczególnie na cegielince :mrgreen:

Ja dopiero ruszę w tym roku z bolkami jeszcze w niedzielę za szczupakiem poganiam na Wełtyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8:00-15:30

Dziś męczyłem starorzecze Prosny w Piwonicach, męcząc się przy tym okrutnie, rwiąc, plącząć etc. Poczatkowo każdy rzut kończył się tańcem spławika za sprawą wzdręgi, wszakże do pierwszego deszczu, dalej brały tylko w przerwach pomiędzy opadami i były to głownie uklejki. Celem był lin, jeden się spiął, innego nie zaciąłem w porę [dziwne branie, spławik szedł do góry w miejscu bąblowania, stąd mniemam, że lin], także dość dużych rozmiarów wzdręga [25-30 cm] nie pozwoliła się wyholować.

Ostateczny rezultat: 27 [spławik - grunt 26:1]

19 wzdręg [3 sztuki miały 22-23cm], 7 uklejek, jelec [drugi w życiu].

p6240548.th.jpg

p6240549.th.jpg

Mokro, ale udanie, zwłaszcza, że widziałem pierwszy raz zimorodka. Następne wielkie ryby [wielkie eskapady] dopiro w sierpniu. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni tez nie połowili.

Dziś np. nad Odrą byłem tylko z kuzynem.

Wczoraj był spinningowiec, nic nie złowił, gdy byłem w tamtym tygodniu u babci to było tylko 3 stałych wędkarzy na emeryturze dla relaxu nad wodą, wiem, bo z nimi rozmawiałem, jeden tylko złowił raz 2 liny.

Teraz drugie pytanie.

Od początku roku znajomi wędkarze i po 50'tce jak i młodzi twierdzą, że ten rok jest tragiczny jeśli chodzi o ryby. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba skaczące ciśnienie ma taki wpływ.Posłuchaj pogody jak pójdziesz na ryby tylko nie czy będzie wiatr czy przelotne opady czy też słońce tylko słuchaj co mówią o skokach ciśnień sam zauważysz że jeżeli cisnienie jest wysokie i stabilne to brania będą ok. a jak zacznie się zmieniać ustaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, marcel zawiódł? :twisted:

Zanęta może być najwyższych lotów, a będzie złej konsystencji (nie będzie pasować rybom) i wyrzucisz pieniądze do wody. Ja mam narazie przerwę, z jednego prozaicznego powodu: poziom wisły jest bardzo wysoki i nie ma możliwości łapania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wakacyjne łowy rozpoczęte, chociaż pogoda wcale nie wakacyjna. Od 16:00 do 20:00 nad Stawem Górnym, niestety tylko jedno branie, i do tego niezacięte. :roll:

Chociaż jedna dobra strona tej wyprawy :?: Pierwsza kontrola w tym roku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akcja powódź na wszystkich frontach :???: Przez ostatnie 24 godzi poczułem na własnej skórze siłę żywiołu. :roll: Jak teraz czytam- w 3 godziny spadło u nas 78 mm deszczu na m2 czyli tyle co w ciągu całego maja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabombałem 1,5kg w 3 godziny z 8letnim bratem- koleś 1 raz na rybach a wymiótł mnie 6:3.

Na dzieńdobry bombka ostro w górę zacinam siedzi leszcz 37 cm 0,5kg chyba z pasożytem zobaczcie :?:

fe4587cdd546a853m.jpg

Potem młody wyciągnął leszczyka 22cm na bata na żyłkę 0,08 na przyponie bez szwanku

013ebcc5cd795b5fm.jpg

Gdy go odhaczałem braciszek zobaczył że bombka poszła w góre tnie i wytargał leszczyka podobnej wielkości. Razem złowiliśmy 3 leszcze po ok 20cm, 1x 37cm i 5 okoni, które brały jak zwariowane na czerwonego.

I ta przestraszona mina :mrgreen:

05944d7dca5ff72am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiajszy dzień zapowiadał się mało ciekawie, parno, pochmurnie jakby szła burza. Wieczorem jednak zobaczyłem pięęęęęęękne słoneczko chowające się za chmurki więc chwyciłem za kij i nad wodę. Byłem nad wodą jakoś po 21, stwierdziłem że uskuteczniam łowienie Salmo Thrillem. Nie było praktycznie widać żerowania bolków, jedynie pojedyńcze uderzenia poza moim zasięgiem. Koło godziny 22:20 jakieś 30metrów od brzegu uderzył w thrilla! nagle usłyszałem jak pojechał mi z hamulca. Szybki hol, uprzejmy mężczyzna przyszedł z podbierakiem i go podebrał... tak... ładny, najedzony "łosoś wód śródlądowych" czyli boleń, nie wiem czemu ale strasznie trzęsły mi się ręce. Szybki odhaczenie, pamiątkowe foto i do wody z tym zbójem.

090625221743modified.th.jpg

Nie jest to okaz ale po kilku nieudanych wyprawach bardzo cieszy :mrgreen:

ps. sorry za jakość zdjęcia ale robiłem je na szybko żeby ryba wróciła w dobrej kondycji do wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszcz 37 cm 0,5kg chyba z pasożytem zobaczcie

jak dla mnie to posocznica....nic niezwykłego,pasożyt to raczej tasiemiec albo podobne diabelstwo

Ja byłem kolegę odwieżć do Rowów koło Słupska,łowiliśmy na gruntówki w kanale wchodzącym do Bałtyku.

Przynętą były rosówki i czerwone robaki.

Efektem były babki,malutkie flądry,sandaczyki i jazgarze.

Do tego wszystkiego doszły 3 leszcze-morskie:)

a582fd4c9c7d515am.jpg

ale za to jakie fale były.....ho ho ho:

70ab089acd68e242m.jpg

mój pierworodny z kijkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie troche za mokra

Zależy, czy woda płynąca czy stojąca, jak stojąca to zdecydowanie za mocno zbita.

U mnie akcja powódź na wszystkich frontach

Ja z niepokojem obserwuje Wisłę, Iłownicę, i pogodę, która nie napawa optymizmem.

Na rybki zdecydowanie nie pora. teraz jest pora na to żeby trochę w domu posiedzieć i nadrobić te wszystkie godziny spędzone nad wodą :wink:

Gratuluję Wszystkim którzy połowili w takich warunkach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem miło zaskoczony tą przynętą, daleko lata, o akcji nic złego nie mogę powiedzieć, cud miód.

Deuuu odrzuc thrilla w kąt to najagorszy wobler boleniowy jakiego miałem...... wszystko cud miód tylko nie mów ze jedna kotwiczka nie plącze sie o drugą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przeprosiłem sie ze starorzecaami na ktorych nie byłem już kilka lat...efekt szczupak około 60 cm , drugi podobny spadł z woblera a taki osiemdziesiątak nie trafil w skinera salmo :neutral: i 30 kilometrow na rowerku...dla zdrowia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.