Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko cud miód tylko nie mów ze jedna kotwiczka nie plącze się o drugą?

Nigdy mi się to nie zdarzyło w tym woblerze, aż sprawdziłem przed chwilą - fizycznie nie ma takiej możliwości, chyba że wymieniłeś kotwiczki na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sesja zakończona, czas na wędkowanie.

w niedziele 21.06 zawody o Puchar Burmistrza Ćmielowa, klapa zakończyłem zawody po raz kolejny niewymiarową rybką, jedynym miłym aspektem był fakt, że siedziałem koło wybitnych wędkarzy i oni również nie połapali, druga strona zbiornika natomiast branie za braniem. No nic pech drugi raz beznadziejnie mi poszło do trzech razy sztuka.

Dziś o 20 byłem nad rzeką kamienną postanowiłem spróbować szczęścia w nocy. Brania były, kilkanaście fajnych, przycięcie, pusty haczyk ( niejednokrotnie 3-4 czerwone robaki ściągnięte ). Złowiłem świnke czy coś takiego około 20 cm i to tyle w przeciągu 5h.

Najfajniejsza była wydra/ czy tam bóbr, irytowało mnie to zwierze niemiłosiernie, co trochę się spławiało, świeciłem łobuzowi po oczch i nic z tego sobie nie robił.

Reasumując: Żeby cos połapac należy:

1 odstraczyc zwierzaka

2 zastosowac inną przynęte

3 ponęcić kilka dni kukurydzą/pęczakiem

Pozzzzdrawiam Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek_g

Najfajniejsza była wydra/ czy tam bóbr, irytowało mnie to zwierze niemiłosiernie, co trochę się spławiało, świeciłem łobuzowi po oczch i nic z tego sobie nie robił.

HAHAHAHAHAHA!! moj kumpel drastycznie podszedl raz do tego jak mu kaczki wplynely w zanete dla linow i zarzucil wedke z rosowka a pazernosc kaczek nie zna granic wiec jedna wpieprzyla mu ta rosowke ten myslac ze ma duzego lina zaciol z calych sil a tu zooonk zylka zamiast w wode do gory leci... nalezalo sie jej :lol: xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHAHA!! moj kumpel drastycznie podszedl raz do tego jak mu kaczki wplynely w zanete dla linow i zarzucil wedke z rosowka a pazernosc kaczek nie zna granic wiec jedna wpieprzyla mu ta rosowke ten myslac ze ma duzego lina zaciol z calych sil a tu zooonk zylka zamiast w wode do gory leci... nalezalo sie jej :lol: xD
Aż ręce opadają.. Męczyć biedne zwierzę tylko dlatego że chciało napełnić swój żołądek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka - niestety 1:0 dla karpi :)

Miałem ciężkie stanowisko bo łowiłem wdłuż swojego brzegu. Niestety moja stała miejscówka zajęta :/

Dopiero nad ranem miałem branie - nie było mnie przy kiju i troszke zdążył już widać chodzić w łowisku zanim go zaciąłem, bo praktycznie zaraz po był w zaczepie no i rozwiązał się haczyk :) Musiał być ładny :(

Szkoda tym bardziej ze juz od 3 nocek nie miałem ryby na macie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bylem z rana... wynik to jeden lin i pare leszczy... bez rewelacji ale powoli cos już zaczyna skubać... mam nadzieje ze ta pogoda sie ustabilizuje bo praktycznie caly czerwiec byl fatalny u mnie :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID napisał/a:

wszystko cud miód tylko nie mów ze jedna kotwiczka nie plącze się o drugą?

Nigdy mi się to nie zdarzyło w tym woblerze, aż sprawdziłem przed chwilą - fizycznie nie ma takiej możliwości, chyba że wymieniłeś kotwiczki na większe.

zaszła pomyłka co 3 rzut w thrillu tylna kotwiczka zaczepia sie o zylke lub plecione i nie mowcie mi ze wam sie to nie zdazylo...

ale wracajac do tematu jak było na rybach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się można zgodzić, jest to dość częste (próbuje ograniczać to przytrzymując żyłkę tuż przed dotknięciem przynęty z wodą - nie raz pomaga)

O skuteczności jej niestety nie mogę nic powiedzieć, bo miałem tylko jedno wyjście bolka niestety zakończone niepowodzeniem :/ (ale raczej to nie wina przynęty tylko mojego doświadczenia z nimi)

Dzisiejszy rekonesans nad pobliską rzeczką (bez kijka), woda zaczyna opadać spadła o około 1m :D , jeszcze tylko 2m i można będzie się wybrać nad odrę potrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas 3, 3 wędki na grunt, 1 bat wyniki:

5 leszczyków max 30cm, 1 mój spięty a miał grubo ponad 30cm. Razem 9 brań zjeb..... Na bata 2 okonki jak palce.

Ekipa:

db3e9b2a4c061f8am.jpg

Od lewej mój brat, ja i "lukassek"

C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszła pomyłka co 3 rzut w thrillu tylna kotwiczka zaczepia sie o zylke lub plecione i nie mowcie mi ze wam sie to nie zdazylo...

Bardzo często sie tak dzieje. To powoduje że łowienie tym woblerem nie należy do przyjemności. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszła pomyłka co 3 rzut w thrillu tylna kotwiczka zaczepia sie o zylke lub plecione i nie mowcie mi ze wam sie to nie zdazylo...

Dawid, z wieloma przynętami jest tak, że trzeba się nimi nauczyć rzucać, bo maja swój "charakter lotu" - i wtedy się nie plączą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, z wieloma przynętami jest tak, że trzeba się nimi nauczyć rzucać, bo maja swój "charakter lotu" - i wtedy się nie plączą..

Dokładnie! sam bym tego lepiej nie napisał. Dawid, spróbuj rzucać Thrillem "na pałe" tj. z całej siły a później przyhamuj tak by delikatnie siadł na wodzie, gwarantuję że tak rzucony, nigdy się nie zaplącze.

Może dyskusję na temat Thrilla przenieśmy do odpowiedniego tematu, bo już taki widziałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja wczoraj byłem na łowisku komercyjnym.. karpia tyle że masakra, siedziało 10 chłopa ani jeden nic nie złowił !!!!! od 10 do 16 nad wodą ja, ani jednego brania przez tyle czasu, kolega na kulkę proteinowa trzepnął karpie kilowego, powrócił w dobrej kondycji do wody, ale takiej małej ilości brań nigdy nie widziałem... Ostatnio gdy tam byłem złowiłem kilka karpi, lina i pare leszczy, brania za braniem... Porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja dzis rowniez odwiedzilem lowisko specjalne. Poszlo mi raczej dobrze :mrgreen: Złowilem 5 karpi max 3kg, amura ladnego karasia i na spinning padl jeszcze szczupaczek. Nad woda siedzialo ok. 10 inncyh wedkarzy i z tego co zaobserwowalem i podpytalem to lacznie zlowili ok. 5 - 6 karpi, amura i karasia... moze to zasluga farta, a moze jednak warto inwestowac w drozsze zanety ( tu feeder marcela) noi ostatnia mozliwosc ze to zasluga umiejetnosci :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ale raczej watpie :cool:

Pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zasiadka na karpia. Do 10 złapałem 2 karasie... Potem wziąłem manatki i poszedłem około 60m dalej. Znalazłem tam górkę podwodną. Zestaw gruntowy posłałem na tą górkę,około 50-70cm głębokości. W 40 min. Złapałem tam 4 karasie i karpia 1.5kg. Największy karaś jak waga wskazała miał 0.9kg. Cienko coś ogółem idzie powinienem złapać dziś co najmniej 3karpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj na starozeczu parsęty jednego okonka i na ten sam zestaw o 15 godzinie węgoża :grin: i to nie sznurówka :) około 70 cm, ciężko było dokładnie zmieżyć :) ale naprawde ładna sztuka .jeszcze na taki delikatny zestaw i w dzień :)

nigdy bym sie tam nie spodziewał tej ryby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.