Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odległościówka do 500 złociszy


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

maniek, to dorzucimy jeszcze koledze kocur, jakieś propozycje bliżej limitu

Saenger Master Edition Competition Match

http://cgi.ebay.de/Saenger-Master-Edition-Competition-Match-4-20m-Matchrute_W0QQitemZ370281707337QQcmdZViewItemQQptZDE_Sport_Angelsport_Angelruten?hash=item5636827749

Ale większość sezonu łowie na spławik z doskoku za pomocą ...Team Daiwa Medium Quiver

Kolega tak łowi przy pomocy Jenzi Artini 3.3m i twierdzi, że to najlepsza spławikówka jaką ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie będziesz nic potrzebował przez najbliższe 15 lat. :roll:

Zabiłeś mnie tym tekstem :mrgreen:

Tu nie chodzi o to że chce mieć tylko że to moja naj naj metoda a facet to wiadomo że zbieracz i kolekcjoner zabawek jest ;)

No i szkoda będzie pozbywać się tego wszystkiego uzbieranego "po drodze" sprzętu. Za szczawia jak łowiłem na spławik to brakowało mi tego sprzętu i metody a wyciągnąć finezję z własnoręcznie zrobionego bambusa było naprawdę ciężko. Podświadomie człowiek dążył do subtelnego match'a. Ehhh... tyle lat w nieświadomości i niewiedzy.

Poszperałem jeszcze po necie trochę i jednak na dzień dzisiejszy wybór padnie na piękną włoszkę Colmica :razz:

ja mam tak z feederami, teraz jeszcze jest faza z kołowrotkami :twisted::roll:

Mam to samo, jak jest kasa to nie ma umiaru :???:

Prawie dochodzi do "klocka" :wink:

Jak rozumiem klocek to "po staremu" 1k pln :?::mrgreen:

Bo jak tak to jeszcze dam radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, wedki Hardy maja napisane ceny w funtach na stronie producenta, ta co mam ma napisane 309 funtow chyba, ale w sklepie w uk sprzedali mi ja w autoryzowanym sklepie za 290 funtow, jechalem po ta wedke do uk z irl bo w dublinie takie przebicie bylo (cena 500euro!!) a fint do euro slabo stal wtedy. Plusem jest dozywotnia gwarancja na wedke, jesli sie cos stanie to i tak przewaznie mowimy tu o uszkodzeniu mechanicznym kija, to dzieki tej gwarancji jak zlamiesz segment to jeszcze nie komiec kija, placisz chyab 50 funtow i wysylasz im zlamany segment a dostajesz nowy. Nawet jak minie 5o lat od zakupu hehe Kazdy kij ma swoj numer i rejestrujesz kij na siebie. Tuba przy kazdym kiju bardzo dobrze go zabezpiecza, mozesz na niej stanac i nic sie nie stanie.

A co do samego wedkowania to naprawde potrzebuje czasu na zmierzenie sie z linami w sezonie. Wstepnie uwazam ze kij bardzo finezyjny, lapalem na rzece na delikatny zestaw, 1,5 grama, kij pracowal miekko przy rzutach, oddajesz rzuty bez wysilku, ryby nie spadaja, napewno jest tez spora dynamika. Kij bardzo cienki, ale jak sie nim pobuja na boki to nie lata jak jakis sznurek, bardzo szybko tlumi drgania (chyba 2 wychylenia) i wraca do swojej prostoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, nie do konca akcja jest super smooth (miekka) ale opiera sie to na ich systemie Anti Lock wstawie opis tego po angielsku, jk bedzie trzeba to jakos to przeloze ;-)

Hardy Anti-lock is built in to all Marksman rods. Essentially, when the rod is under load, in a fish-playing situation, it continues to transfer the power, and lunges of the fish, into the rod curve rather than bottoming out too quickly. This greatly reduces the chances of hook pulls, and makes fish playing a truly rewarding experience. By using a special blend of carbons and optimum resin ratios, Hardy have fine tuned the Marksman range to offer ultra high performance rods that retain that all important fish-playing feel.

Tak wiec kij mimo ze jest miekki dzieki temu systemowi wedka pracuej w sposob szybko meczacy ryby, i uniemozliwia im wypinanie sie podczas zrywow i murowan. Dotyczy to zwlaszcza wiekszych ryb. Dlatego sie dobralem do tej wedki, bo hol to czysta przyjemnosc.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michorn, opis jest zrozumiały :roll: dzięki za zaangażowanie ;)

Kurcze cieszy mnie to że nie tylko moja skromna osoba ale jeszcze kilka osób na forum czuje bluesa jeśli chodzi o tą metodę :mrgreen:

Mam teraz taki bałagan w głowie jeśli chodzi o sprzęt :mrgreen:

Na dzień dzisiejszy decyzja już jest podjęta i będzie to szybki kij. Może z rozrzutności dobiorę jeszcze kluchę Browninga :oops: Jest usprawiedliwienie bo żona czasami towarzyszy mi nad wodą i taki będzie jej odpowiadał. Tak btw widok kobiety kompletnego laika która zacina 30 cm płoć i holuje ją jest bezcenny. Tyle emocji :mrgreen:

A wracając do tematu jest jakiś sprawdzony sklep w UK który wysyła do Polski odległościówki i czy jest to bardziej opłacalne niż zakup u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak tak to jeszcze dam radę
Jak byś bardzo chciał to możemy wyrwać za 900pln z Krokodyla ,orginalna cena 950pln ,ale jestem przekonany że jak byś ją wziął do reki to by ci się nie spodobała ,powiem tak odległościówka Hardego ma swoistą akcje typową dla anglików z flegmą :mrgreen: może komus to sie to podoba mi nie ,mnie spodobały się Colmica z oznaczeniem Float piękna szczytowa akcja szybki kijek ,wędką do odległościowego -dalekiego łowienia.

Pozwolę sobie na mały OT ,co myślicie o kołowrotkach bez kabłąkowych do odległościówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty masz takie widoki??? hee Jak wyskocze na Kamien z ta wedka i jak bedzie grubsza ploc to wszyscy przechodzacy po wale beda moi hehe Bo jak tylko kij bardziej pracuje to kazdy staje a tu zonk ploteczka 20 cm ;-) i widownia odchodzi smiejac sie :mrgreen: ale caly ubaw jest moj :wink:

A co do sklepów to nic z doswiadczenia nie polece, ale jak bede mial sporo czasu to przejrze jak jest ze sklepami i przesyłka, wiem ze z tego sklepu gdzie bylem po wędke tez by mi ja przyslali ale ze wzgledu na wartosciowa przesylke i nieproporcjionalna byloby to chyba ok 40 euro (z Newry do Dublina 100 km) wiec pojechałem, sadzę że do pl byłoby podobnie.

Kupic i brac na samolot tez sie mija z celem bo trzeba extra placic zeby zabrac jako sportowe wyposarzenie. W tym sezonie bede z nia latal. Zobacze jak to bedzie...ale na luk nie oddaam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mnie tym tekstem :mrgreen:

Bo chyba nie zrozumiałeś do końca tego przekazu :wink:

Nie warto mieć wielu patyków, do tej metody, (a już tym bardziej jak to jest Twoja ulubiona) bo z czasem podczas dłuższej odstawki wędkarz a zwłaszcza ręka, zapomina o indywidualnym charakterze każdego z nich.

Patyk musi być dobrze dopasowany, tak by wędkarz mógł się z nim bez problemu zżyć jak z bioprotezą ..wszystko to odbywa się prawie niezauważalnie, ale po wielu latach w dniu gdy patyk ulegnie zniszczeniu masz wrażenie jakbyś stracił cześć siebie. Owszem z czasem wyszukasz i kupisz inny, może i lepszy, ale na pewno...obcy bo nie taki sam. Nic nie pomoże 'złota karta' plujesz sobie w brodę, że na początku dawno temu nie kupiłeś sobie dwóch takich samych "zwykłych" seryjnych kiji. :mrgreen:

Pamiętam gdy jeden z moich kolegów bardzo dobry spiningista połamał 12letniego seryjnego 'ultralajta' 'Cormoran micro bait', był z nim w wielu miejscach, wiele okoniowych zawodów wygrał..ale po tym wypadku przez dłuższy czas strach było chłopu w drogę wchodzić :lol:

Może z rozrzutności dobiorę jeszcze kluchę Browninga :oops:
Oszalał, włóż grzecznie ten pieniążek do skarbonki, nie bądz pochopny, a w między czasie tak przyszłościowo pomacaj sobie Daiwa Spectron, lub Tuornament, kocur, 'Nudny' to raczej nie Twoja bajka, może tak za 30 lat jak trochę refleks spadnie, a otępiałość nie pozwoli się skupić na kontroli holu. A żonie kup zamiast Matcha jakiś dobry Float, bo chyba głupio by Ci było patrzeć jak wielce rozreklamowany patyk, strzela pod średnim linkiem wyciąganym z wody na batoga :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, przekaz zrozumiałem tylko w dywagacjach nad swoim jestestwem nad wodą posunąłem się dalej ;) /co za bełkot wyszedł :mrgreen: /

Z Browningiem to były wolne przemyślenia którymi podzieliłem się z moją lepszą połową a ta stwierdziła że nie chce innej wędki jak ta na którą czasami połowiła sobie na początku.

Na szczęście York Quest został naprawiony i kobieta będzie miała czym połowić ;)

W przyszłym tygodniu nabywam już Colmica i mam nadzieję że jeszcze w tym roku chociaż ze 3 razy wyskoczę z nim nad wodę. Niestety będzie to tylko skromna recenzja ale w przyszłym roku coś już da radę zrecenzować w miarę rzetelnie i subiektywnie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu nabywam już Colmica i mam nadzieję że jeszcze w tym roku chociaż ze 3 razy wyskoczę z nim nad wodę. Niestety będzie to tylko skromna recenzja ale w przyszłym roku coś już da radę zrecenzować w miarę rzetelnie i subiektywnie :razz:
Tylko dobrze sprawdź czy to jest to co Ci pasuje, gusta są różne i nie jest powiedziane, że np. Obaj wolimy opalone blondynki :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież swego czasu byłem w sklepie i macałem, machałem, potrząsałem i robiłem inne rzeczy :oops::mrgreen: a kijek pasował mi :razz:
No chyba,że tak :mrgreen: Tylko nie bierz kija z 'wystawki' poproś o to samo ale z zaplecza jeszcze raz przetestuj i dopiero płać, bo być może przed Tobą był jeszcze bardziej wybredny macant lokalny 'mistrz' kendo, :lol: który od 'testu sufitowego' rozpoczyna rozgrzewkę.

Szkoda by było gdybyś w chacie zauważył np. pokrzywione ramki delikatnych przelotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było gdybyś w chacie zauważył np. pokrzywione ramki delikatnych przelotek.
albo zagadkowe trzaśnięcie kija na podnoszonej 20cm płotce, spowodowane wcześniejszym kontaktem z NOL'em w sklepie, choć gołym okiem nie widoczne może uszkodzić permanentnie blank :grin: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam koledzy,

Jako że odległościówka to moja metoda nr 1 postanowiłem zaopatrzyć się w jakiś porzadny kij. Cena nie może przekroczyć 500zł a byłoby lepiej gdyby było możliwie jak najtaniej. Zależy mi żeby wędzisko było:

- Sztywne (szybko gasło po zarzuceniu zestawu)

- Lekkie

- Szybkie o akcji szczytowej

-C.W do 20g

Znalazłem coś takiego:

Robinson Diaflex Pro Match...jako że mam dwa kije (JEDEN Sprzedaje Aquqrius Match:) ) jestem do tej firmy przekonany:

http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=62575&pro=387537#fotka

Nie interesują mnie firmy: Shimano, Jaxon, Mikado:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, Właśnie zdublowałeś temat. Odpowiedź na część swoich pytań znajdziesz tutaj Mimo wszystko napiszę coś od siebie, mam nadzieję że moderator nie będzie miał mi tego za złe i przeniesie oba posty w odpowiednie miejsce.

Robinson Diaflex Pro Match... Oglądałem tą wędkę w sklepie i na sucho nie ma się do czego przyczepić, bardzo ładne i staranne wykonanie. Ale zastanów się czy chcesz wydać te pięć stów właśnie na Robinsona... Może lepiej kupić coś bardziej renomowanej firmy? Przeczytaj link który Ci podrzuciłem może zmienisz zdanie.

I jeszcze jedno pytanie: Wolisz paraboliki czy akcję szczytową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy do końca zdublowałem bo ja nie tyle szukam do 500zł co szukam kija o konkretnych parametrach, szybkiego i sztywnego o akcji szczytowej żadnych paraboli i kluchów, to ma być sztywny, celny bacik, Miras to niekoniecznie musi być Robinson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, małe faux pas :oops:

szukam kija o konkretnych parametrach, szybkiego i sztywnego o akcji szczytowej żadnych paraboli i kluchów, to ma być sztywny, celny bacik,
Pytanie może nieco obok tematu, ale jakoś nie mogę się powstrzymać. Co wy widzicie w tych szybkich odległościówkach o szczytowym ugięciu? W czym są lepsze niż paraboliki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje man:) Lepiej mi pomóż coś wybrać konkretnego. Mam matche RObinsona i wreszcie dorosłem do konkretnego sprzętu. Ten Robinson wygląda bardzo przyjemnie akcja szczytowa, nie wiem jak jest ze sztywnością. Czy jest szybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.