Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bolenie 2009


Supersobi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza wyprawa zaowocowała pierwszymi bolkami w tym sezonie. Chociaż wymiary były słabe, emocje dopisały.

2szt. 62cm i +- 45cm.

29aed713cd1d555amed.jpg

Jakość zdjęc związana z rozładowana baterią w aparacie i przymusem użycia tel.kom.

Pozdrawiam pozytywnie zarażonych boleniozą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Supersobi, trzeba było otworzyć wątek "Bolenie 2009" :wink:

Chociaż wymiary były słabe, emocje dopisały.

2szt. 62cm i +- 45cm.

Wy przynajmniej coś złowiliście. Trzeba mi było z wami jechać :roll: Ale nie, mi się zachciało ponton wypróbować :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich przynęt używaćie na bolka? w tamtym sezonie próbowałem coś złowić na przynęty boleniowe i niestety nawet bicia nie było

podaj na jakie łowiłeś bez efektu oraz charakter łowiska to coś ci zaproponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję na bolka blachę Kastmastera, mimo że zdania na jej temat są podzielone ja jestem z niej zadowolony. Bardzo fajnie prowadzi się na pożądanej głębokości a co najważniejsze świetnie sprawuje się przy bardzo szybkim prowadzeniu, ogólnie zaje... bardzo dobry bajer na dalekie bolenie, albo gdy otoczenie wymaga dalekiego rzutu bez zbytniego zbliżania się do wody. :wink: Jedyne co odstrasza to spora jak na blachę cena (w granicach 6-9zł, zależnie od gramatury). Mimo że jestem laikiem w łowieniu boleni to używając tej przynęty trafiło mi się kilka sztuk które były godnymi przeciwnikami.

Jeśli chodzi o woblery, to zakupiłem kilka uklejopodobnych ale nie miałem na nie żadnych wyników. Może to dlatego że nie do końca rozumuję zasadę łowienia nimi czy dlatego że są zbyt lekkie do mojego wędziska i rzuty są strasznie krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o woblery, to zakupiłem kilka uklejopodobnych ale nie miałem na nie żadnych wyników. Może to dlatego że nie do końca rozumuję zasadę łowienia nimi czy dlatego że są zbyt lekkie do mojego wędziska i rzuty są strasznie krótkie.

Boleniowe modele są specjalne - naprawdę ciężkie (nawet kilkanaście gram), a do tego mają bardzo delikatną pracę, w zasadzie tylko lekko "kolebią" się z boku na bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jakich przynęt używaćie na bolka? w tamtym sezonie próbowałem coś złowić na przynęty boleniowe i niestety nawet bicia nie było

podaj na jakie łowiłeś bez efektu oraz charakter łowiska to coś ci zaproponuję.

Łowiłem na przynętę Salmo, taka imitacja uklei oraz na kastmaster kongera 14 i 8 grama. Łowisko to rzeka San głęboka,raczej ze spokojnym nurtem.

W tym roku próbowałem coś wyhaczyc z drapieżnika ale niestety lipa,ryba świruje a ja mam chyba pecha i mało doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak w zasadzie to od tego roku próbuję łowić te ryby świadomie. Czasami wychodzi czasami nie :wink:

Przynętę prowadziłem średnim tempem w warkoczu. Miałem założoną dość ciężką główkę więc gdy przynęta była dość blisko dałem trochę tempa aby nie wpadła w zaczepy. 3 metry ode mnie nastąpiło uderzenie. Wyskoczył z dołka za ostrogą. Przynętą była guma Sandra... perłowa :wink:

W ten dzień bolenie świetnie żerowały. Między główkami... na przelewach... i to nie takie małe. Godzinę później wszystko nagle ucichło. Jakieś pół godzinki i zaczął wiać wiatr, przyszły chmury i deszcz. Od tego momentu pogoda przez następne dni nie dopisywała.

Wnioski ? Chyba wszystko jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.