Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


warszawa_24

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość kilerpulawy

Witam właśnie wróciłem z nad Wisły. Zarażony spinningowaniem przez kumpla w końcu pierwsze sukcesy na własnoręcznie robione woblery w sumie padło 6 szczupłych i 4 okonie :mrgreen:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ee80b175421bfd1.html 22cm , http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/967259e89c2badf0.html 22cm, no i tu kumpel mój nauczyciel http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3bcdb7b583377cf7.html , . Oczywiście ryby wróciły do wody :cool:

[ Komentarz dodany przez: sinus: 20-09-09, 17:50 ]

zdjęcia niewymiarowych szczupaczków pousuwałem.

zapoznaj się z regulaminem wstawiania zdjęć na forum - bo następnym razem będzie krawat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tarzanie biednego stworzenia w piasku. Trzeba było mu jeszcze wiaderko i łopatkę dać do zabawy

Wypad mi z ręki zdarza sie szczupaki strasznie sie rzucają chyba kazdemu moze sie zdarzyć nie wiem do czego ten komentarz.... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyskoczyłem na dwie godzinki na Regalicę w okolice Widuchowej. Nad wodą upał i woda jak lustro, więc warunki do łowienia nie najciekawsze. Ale na rzuconą w nurt miedzianą imitację Gnoma połakomił się szczupak 60 cm. Hol był dosyć ciekawy - jak podciągnąłem rybę na ok. 10 - 15 metrów do brzegu, szczupak wszedł w jakiś twardy zaczep. Byłem już przekonany, że kotwiczka wbita jest w jakiś konar, luzowałem i szarpałem plecionkę, bez rezultatu. W końcu postanowiłem ją już urwać, rozczarowany tym, że nawet nie zobaczyłem co holowałem przez dłuższa chwilę, i stal się cud, zaczep ustąpił a na wędce znowu poczułem żywy ciężar :mrgreen: Poza tym szczupakiem nie miałem nawet puknięcia.

Niestety, ze względu na stopień okaleczenia ryby nie mogłem jej uwolnić, ale dzięki temu zobaczyłem coś ciekawego. Ku swojemu zaskoczeniu, w żołądku ryby znalazłem kilka świeżo pożartych ślimaków i małży, czyli pokarmu raczej mało typowego jak na szczupaka.

b47bc4ad60229341m.jpg

Wojciech, gratulacje, piękny szczupak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote pojechałem z zamiarem połowu białej ryby do portu i podsumuje to krótko: dupa. Nie chciały totalnie brać, do tego żaba wskoczyła mi na haczyk z kukurydzą całe szczęście że się nie zapięła. Do ciekawszych rzeczy mogę też zaliczyć znalezione 20gr na moim stanowisku :razz:

W niedziele ruszyłem z kolegą na stawy Szachty na spining, wyniki: mój szczupaczek 35cm na Algę... czyli też słabizna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie pochwale dzisiejszym wypadzikiem po robocie. Rekord zyciowy pobity okoń 42 cm i 1.80 kg na kopytko biale z czarnym grzbietem.

No graty ogromniaste, życzę kolejnego rekordu :grin:

Pochwal się miejscówką, no i jak fotkę masz to też wrzuć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi nie uwierzysz gdzie go złowiłem. NA korytowie niedaleko kłodzka mysle ze wiesz gdzie to jest.

Uwierzę :wink:

Wiem gdzie jest Korytów, często tam jeżdżę, ale na ten większy staw - ten poniżej. Też tam trafiłam okonia na białe kopyto Relaxa, no ale nie był taki ładny jak Twój.

Jeszcze raz wielkie graty, ładny pasiak :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to uczucie KOCUR , dawniej namiętnie łowiłem leszcze na koszyk i dmuchany ryż . Brania były imponujące . Człowiek się starzeje , chyba trochę zluzuje ze spinem i posiedze nad brzegiem , stęskniłem sie troche za leszczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin nad moją rzeką, Prosną. Testowanie ripperów mann's 45mm i tak: 5-6 odprowadzeń przez okonia i 1. za sprawą szczupa(cz)ka. Ciśnienie - wydaje się w sam raz - stabilne od kilku dni, księżyc :mrgreen: również nie powinien przeszkadzać, ale co z tego, skoro popełniłem (choć może mi się zdawać) błąd w blokach, jakim było powzięcie wędkowania z brzegu zachodniego, z wiatrem. Trafione 4 okonie (2x<15 na asa mego od relaksa i 2x~20 na testowane), 2 pierwsze maluchy w odnodze Prosny, w Parku - po pięciu rzutach dałem im święty spokój, wszak nic w tym z finezji! Pierwsza dwudziestka po niezdecydowanym starcie do gumki została w sitowiu, tuż przede mną - pod moimi nogami, toteż podrzuciłem pod nos i klasycznym jigowaniem skusiłem. 2. zapiął się w ostatnim rzucie wyprawy - rzut pod most i siedzi.

+ Widziałem trzy bolenie, woda jest u mnie krystaliczna, więc... dwa miały z 40-50 cm, trzeci, który przepływając, trącił żyłkę, dobre 70.

+ Nowe gumki zdały egzamin, zwłaszcza cieszy, że kolor (kawa z mlekiem oraz pieprz) kusił także szczupaka, zresztą swojego czasu, tyle że na drop shota, schwytałem już na to szczupłego i okonia, dziwi mnie, że prób tej barwy z główką jigową podjąłem się dopiro teraz.

- Pozostałości po szczupaczku np. głowa (na pewno nie miał wymiaru) w jednej z miejscówek. (#)&%!

pozdrawiam

Dawido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad Odrą w nowym miejscu przez 4 godzinki zostały złowione dwa krąpik(jeden 25 cm) i pięć leszczyków 35-47 cm.Może bez rewelacji,ale pogoda rewelacyjna.

Chciałbym mieć takie leszczyki u siebie ;(

Dzisiaj złapałem 3 szczupaczki 20-42 cm i okonia 25 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.