Skocz do zawartości
tokarex pontony

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Doriani,

energię pożera mi Traxxis 80.

Sprawdziłem poziom elektrolitu w moich SCS 225. Od górnej krawędzi otworu wlewowego do poziomu elektrolitu (akumulator w 100% naładowany) jest 35mm. Jeżeli wylał Ci się elektrolit, to dolałbym gotowego elektrolitu. Nie wody destylowanej, tylko eletrolitu. Tutaj nic nie odparowało, tylko wylało się. Jest do kupienia w butelkach 0,5l w sklepach auto-moto. Kosztuje grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wersja variable z maximizerem plus elektrownia - z tym to ani Doba ani Mamry z Kisajnem nie straszne (nie mówiąc o Dejgunach).

Dzień po ładowaniu na moim kaszlaku napięcie ma 12,94 V a elektrolit jest poniżej krawędzi wlewu 28mm. No cóż wychodzi na to że trzeba go przez dwa lata rżnąć wszerz i wzdłuż, a jak padnie niestandardowo to gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę, jestem przed zakupem silnika elektrycznego do łodzi oraz aku.

Na allegro są ciekawe zestawy:

SILNIK MINN KOTA ENDURA 55 + aku MINN KOTA 130ah +ładowarka MINN KOTA cena 2450,00pln

http://allegro.pl/item1164969589.html

silnik do łodzi wiosłowej 3,90m waga około 90kg + 2-3 os. Jez. Łaśmiady koło Ełku (całekiem spore + często silny wiatr i fala.)

Silnik będę wykorzystywał raczej rekreacyjnie ale chciałbym mieć możliwość popływać na 1 ładowaniu około 3-4h.

Czy taki zestaw będzie wystarczający, czy lepiej kupić model z maxymizerem np:

SILNIK MINN KOTA TRAXXIS 45sc + aku MINN KOTA 115ah + ładowarka MINN KOTA - cena 2350,00pln

http://allegro.pl/item1151114270.html

Silnik będę wykorzystywał raczej tylko w okresie letnim może z 10-20x w roku.

czy może wogóle nie przepłacać za minn kote i kupić np nearus`a?

Z góry dziekuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. 2x130Ah w moim przypadku daje niestety tylko 130Ah, ale mam napięcie 24V, bo tyle wymaga Traxxis 80. Akumulatory spięte w szereg mają pojemność pojedyńczego akumulatora. Przy flaucie i z wiatrem popływasz na swojej 45 i jednym SCS 225 nie mniej i nie wolniej niż ja na 80 i dwóch SCS 225. Wyższość silniejszego silnika objawia się podczas płynięcia pod wiatr. Wiem coś na ten temat, bo miałem przez kilkanaście lat Minn Kotę 36. W ostatnią sobotę nawet nieźle wiało. Nie miałem żadnych kłopotów. Przy MK 36 musiałbym kombinować pod wiatr, łącznie z siedzeniem na podłodze, aby zmniejszyć napór wiatru. Przy MK 80 tych problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Minn Kocie z biegami cewki oporowe są zamontowane w korpusie silnika. Przynajmniej tak w mojej staruszce było. Nie wiem jak to rozwiązali Koreańczycy.

Masz tutaj firmę: http://www.multi-com.pilicka.pl/

Gość nazywa się Wódz. Zadzwoń i spytaj. Bardzo komunikatywny ten Wódz. Montuje też maximizery i robi tuningi silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traxxis 45sc nie ma maximizera. Ma o 10lbs mniejszy uciąg od Endury 55.

Z tego zestawu ofert wybrałbym pierwszą.

Neuras? Nie znam, ale ludzie go chwalą. Tutaj można zaoszczędzić. Ten akumulator Minn Kota 130Ah, to nic innego jak poczciwy Trojan SCS 225, który można kupić u bezpośredniego importera w Mielcu za 550 netto(brutto 671) plus 50 zł wysyłka. Na te trojany Minn Kota nakleja swoje nalepki i cena skacze od 850 do 950.

Czyli silnik ok.800 + akumulator 721= 1521. Na ładowarkę zostaje reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w trakcie zakupów silnika i pontonu.

mam pytanie, czy na silniku elektrycznym jestem w stanie płynąć w góre rzeki - sanu? czy moc będzie za mała

Nie znam Sanu. Jednak ktoś pewnie po nim pływa na elektryku. Trzeba pogadać. To tylko kwestia mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie

Proszę o radę w sprawie zakupu silnika elektrycznego , a mianowicie waham się między dwoma : Shakespeare ET 44 oraz NERAUS T40Lbs, są w podobnej cenie i mają dość zbliżone parametry z tym że pierwszy ma śrubę 3 łopatkowa , co byście bardziej polecali i dlaczego. Za wszelkie porady serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NERAUS T40Lbs

Kupiłem w tym roku, jest tani i ma 5 lat gwarancji.

Jak na razie śmigał ok. 100 godzin na trollingu + ok. 10 godzin na piątym biegu, przy obciążeniu ~450kg. Kilka razy wjechałem na piątym biegu w kamienie i póki co wszystko działa :grin:

Nie wiem o czym jeszcze napisać, bo wcześniej nie pływałem z silnikiem. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Proszę o radę w sprawie zakupu silnika elektrycznego , a mianowicie waham się między dwoma : Shakespeare ET 44 oraz NERAUS T40Lbs, są w podobnej cenie i mają dość zbliżone parametry z tym że pierwszy ma śrubę 3 łopatkowa , co byście bardziej polecali i dlaczego. Za wszelkie porady serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam Paweł

A ja napiszę tak:

Sam swego czasu zadałem podobne pytanie. Z odpowiedzi nie dowiedziałem się niczego.

Sądzę, że przyczyna tkwi w tym, że nikt na forum nie użytkuje obu silników. Pomimo tego, że sam użytkowałem przez kilkanaście lat Minn Kotę, to zanim zdecydowałem się na nowszy model, przejrzałem setki stron www. Niemniej proponowałbym Ci zadzwonić do serwisu silników elektrycznych do łodzi. Tam pracują fachowcy, którzy wiedzą najwięcej w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik forum, witam wszystkich forumowiczów! Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna pawęży do sailora 360. Niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć. Zaczyna mnie powoli krew zalewać. Dlatego zwracam się z prośbą do Was z nadzieją, że być może komuś z Was uda się ją znaleźć i przesłać odpowiedni link.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

cześć witam wszystkich. mam do was pytanie zamierzam kupić silnik elektryczny do pontonu SEAHAWK 2 myślałem o jakimś małym np: " Minn Kota Endura 30 " Neraus T32 lbs Silnik elektryczny do łodzi Osapian 30lbs 12V Silnik elektryczny Shakespeare ET 34 co o tym myślicie. Silnik nie może byt zbyt ciężki ale też nie za wolny bardzo proszę o odpowiedź :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na elektryku ścigać się nie da - jeśli ma służyć jedynie do przemieszczania się z łowiska na łowisko na niedużych odległościach może być najsłabszy. Jeśli zamierzasz pokonywać więcej kilometrów podczas wyprawy większy silnik będzie kilka km/h szybszy ale szału nie będzie. Moim zdaniem mocniejszy silnik jest bardziej przeznaczony do pchania dużych i ciężkich łodzi, do pontonu nawet najsłabszy będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Planuje zakup łódki TEXAS 270A - i nie mam zielonego pojecia jaki silnik elektryczny mozna do niej dokupic, który najlepiej bedzie sie nadawał na pływanie po zalewie zegrzyńskim oraz na narew! Wymiary łodzi to 270 cm długosci oraz 110 cm szerokosci natomiast waga lodzi to ok 50 kg! Pieniadze jakie chce przeznaczyc na zakup silnika to 1000 - 1200 zl - jaki silnik doradzac i jaki bedzie najlepszy i jaki jest czas plywania na takim silniku?? Prosze o szybką pomoc i porade przy zakupie na co najbardziej zwaracac uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie znalazłem jednak pewno ktoś z was mi doradzi mianowicie interesuje mnie założenie silnika do pontonu jakby to ująć pełnego czyli takiego który nie ma tylnej ścianki. Czy w ogolę jest taka możliwość ?

Na allegro znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/nowy-pawez-mocowanie-silnik-ponton-voyager-wawa-i1290422328.html

Czy to zda egzamin ?

Jaki silnik trzeba zastosować do w/w mocowania i czy są jakieś podobne uniwersalne bo ten jest niby do kilku pontonów

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam . Pływamy z kumplem na jego silniku ENDURA 30 . Od czeasu do czasu próbujemy trolingu i mam wrażenie że na "1" płyniemy za szybko (szupak jwesienią). Pływając na wiosłach 2 x wolniej zwiększa się ilość brań . Czy maximizer pozwoli na ustawienie mniejszej prędkości ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam w najbliższym czasie chcę

kupić silnik elektryczny Shakespeare28.

Jest stosunkowo lekki a przede wszystkim tani.

Posiadam mały ponton i silniejszy silnik

jest nie wskazany. Czy możecie mi coś powiedzieć na temat

tej firmy albo konkretnie tego modelu bym był wdzięczny.

(Ponieważ nie piszą o tej firmie to jeszcze się waham między Shakespeare a mini kota tylko Shakespeare ma zaletę jest stosunkowo tani.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos uzywał juz w poprzednim sezonie silnikow neraus lub yomoto chcialbym sie cos o nich dowiedziec mam zamiar kupic 40stke,w necie bardzo malo opini na temat tych silnikow,moze dlatego ze niedawno wszedly na nasz rynek

z gory dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam

Używam takiego silniczka od zeszłego sezonu (dość intensywnie) i jak za tą cenę to uważam że jest super (mam porównanie do przereklamowanej minikoty 30lbs) wystąpiła co prawda mała usterka z biegami przez co musiałem skorzystać z serwisu gwarancyjnego z którego jestem bardzo zadowolony i tym bardziej mogę go polecić ten silniczek (serwis jest bardzo sprawny a przy 5letniej gwarancji ma to duże znaczenie).W tym roku założyłem sobie do niego maksymizer i mam nadzieje że będzie się sprawował jeszcze lepiej.

Polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.