Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

srednie rzeki


balonix

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przegladajac forum zauwazylem ze wiekszosc wekarzy spedza wolny czas nad duzymi rzekami. moze ktos wedkuje na mniejszych rzekach. takich jak np. Lyna w okolicach Olsztyna czy Lidzbarka Warminskiego gdzie szerokosc nie przekracza 10 metrow. tam tez przeciez tez sa ryby i to wcale nie male :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Nysa Kłodzka. Piękna rzeka, na moim ulubionym odcinku (ujście do j. otmuchowskiego) nie przekracza 30 metrów szerokości. Nie ma główek, co najwyżej troche opasek ale nie takich długich jak te na dużych rzekach. No i pełno pięknych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja wędkuje na Łynie ale w okolicach Dobrego Miasta. Jeszcze przed regulacją rzeki świetnie brały szczupaki, jazie,klenie,okonie, z nałapaniem płotek nie było problemu. Teraz po regulacji ze złapaniem kilku płotek są problemy, o jazia dużo trudniej, za szczupakami też trzeba sie nachodzić. Na szczęście nie całą Łynę uregulowano, ryby nadal dobrze biorą w okolicach Knopina i górze Dobrego Miasta, gdzie trafiają się ponad półkilowe płocie i grube, dwukilowe jazie. Jednak moim ulubionym łowiskiem jest starorzecze Łyny - cisza, spokój, dużo okonia,płoci i średniego szczupaka, a w tym sezonie spróbuje zapolować na leszcze i liny, które tam wystepują, ale są niezwykle trudne do zlokalizowania i złowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
witam. przegladajac forum zauwazylem ze wiekszosc wekarzy spedza wolny czas nad duzymi rzekami. moze ktos wedkuje na mniejszych rzekach. takich jak np. Lyna w okolicach Olsztyna czy Lidzbarka Warminskiego gdzie szerokosc nie przekracza 10 metrow. tam tez przeciez tez sa ryby i to wcale nie male :)

na Łynie szczupaków w bród :-) nawet kumpel mi mówił że jego znajomy złapał szczupaka na złocistego welona :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: hehehe

Na Wielochowie i Kłębowie bezrybie ale można se iść nad wodę trochę porzucać :-) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam, co do małych i średnich rzek, to polecam Orle i Barycz, bardzo ładne w niektorych miejscach trudno dostepne i dzikie. bardzo ładne miejsca są na Baryczy odcinek Milicz-Sułow, tylko trzeba tam zachowac ostrożnosc bo w pobliżu jest dużo stawow hodowlanych, a na stawach i kanałach nie wolno łapac i jeśli ktos sie pomyli moze zarobic troche soli w du... :wink: Fajne miejsca są tez od Wąsosza do zbiornika Ryczeń. Ryby praktycznie wszystkie jak w Odrze, tylko nie wiem czy sandacz jest nie złowiłem żadnego, a i nie słyszałem żeby ktoś ich więcej połapał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Drwęca ;)) niestety z roku na rok coraz gorzej ... ale jak ktos uparty to połapie sobie w tym roku w okolicy Samborowa (Ostróda) trafiaja sie ładne płocie, zawsze kilka sztuk złapie powyżej 0.4kg ;) niestety cos jazia nie moge trafić i klenia a miałem sztuki ze żyłka 0.18 strzelala mi na bacie :D i jaka narazie tylko 1.7 kg jazia miałem ;)) z drapieznych ryb to szczupaczki okonie i ostanio pojawily sie male bolenie takie do 20cm ;) jak ktoś łapie w tej okolicy to niech da znac ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojk - i na co tam najczęściej łapiesz?? ja u siebie to najczęsciej spławik spining i z gruntu niestety wiosna nie mam czasu :// a wtedy jazie i klenie szaleja :D:D polubiłem od 3 lat łapanie na pszenice naprawde daje świetne efekty lepsze nie markowe zanety ;)) a z gruntu na skórke od chleba jazie i klenie mi sie trafiały ;) pojawiły sie tez małe bolenie ,raczej to chyba z zarybiania bo o duzych to juz nie slyszalem pare lat a u Ciebie widać je??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś łapie w tej okolicy to niech da znac ;)

Po pierwsze ryby sie łowi, a nie łapie ! :grin:

A tak serio to ja też łowie ryby na Drwęcy, i to całkiem nie daleko bo Gierłoż, Zielkowo, Kazanice. :lol::lol::lol: A co do ryb to jest tragicznie chyba już wszystko wykłusowali :sad: , no prawie wszystko :roll: Dobrze że jest jeszcze trochę szczupaka, noi pierwsze trocie idą. :cool:

Napisz jeszcze coś o tej rzeczce jakimi metodami, jakie ryby i na co :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam łapie :P hehe

Ostatnio nastawiłem się na płocie ;) bo tego jeszcze nie wykłusowali jeszcze .. a że mieszkam od rzeki z 150m to często bywam. Do rzeczy łapie je na pszenice batem 5 i 6 m spławik zależy jak biorą 2-3g ( kiedyś łapałem spławikiem 1g na głębokości 3m brały podczas opadania fajna zabawa była ) haczyki najczęściej nr 12 ;) a żyłka to zależy tez od brań i ilości zaczepów .Płocie biorą sie ładne takie po 0.3-04kg :D Na wiosnę zawsze miałem jazie na takie zestawy i czasem klenia ale w tym roku cos słabo i czasu nie miałem zeby dobrze zanęcić (studia) . Na okonia to z małym żywcem albo po prostu kopane robaczki i w oczka przy brzegu po wpuszczać jak głodny to od razu jest ;) Szczupak to na wszystko co lubi tzn żywiec (krąpie i karaś) i spining (średnie kopyta białe i żółte u mnie lubia bardzo ). Pstrąg na blaszki jak zielsko zniknie tylko tez dawno nie łowiłem najwiekszy były cudowny :D bo miał 2.6kg skusił sie na białe kopyto ;) na początku myślałem ze to troć no ale w maju raczej jej już nie ma i płetwy tłuszczowej czerwonej tez troć nie ma z tego co wiem .

Nie wiem co jeszcze pisać jak coś napisz jakieś konkretniejsze pytania ;) A trocie na co łapiesz?? Widziałem jedna metrowa ale nigdy nie miałem na kiju :(( W jakich miesiacach najlepiej biorą u Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak to na wszystko co lubi tzn żywiec (krąpie i karaś) i spining (średnie kopyta białe i żółte u mnie lubia bardzo ).

:grin: Ja jeszcze nie złapałem na kopyto żadnego szczupaka na drwęcy,ja stosuje same żelastwo :wink: ,napisz czy duże te szczupaki to może spróbuje na kopyta.

Z kleniem i jaziem to ciężko ostatnio, na co je łowisz ?? i płoci jakby mniej leszcze to już wogóle chyba że u ciebie jest??:evil:

Te małe bolki gdzie widziałeś??

A trocie na co łapiesz?? Widziałem jedna metrowa ale nigdy nie miałem na kiju :(( W jakich miesiacach najlepiej biorą u Ciebie?

Ja trocie łapie na szerokie i możliwie mocno wklęsłe wahadłowki najlepiej biorą koniec grudnia i cały styczeń.

P.S Z jakiej miejscowości jesteś dokładnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Z jakiej miejscowości jesteś dokładnie ??
Samborowo
:grin: Ja jeszcze nie złapałem na kopyto żadnego szczupaka na drwęcy,ja stosuje same żelastwo :wink: ,napisz czy duże te szczupaki to może spróbuje na kopyta
szczupaki to takie 1-2kg miałem jednego 3.5;) ale to 3 lata temu :( a ja na żelastwo mało łapie ale musze po próbować kolega ma stare wahadłówki po dziadku napewno dobre są ;) a trocie jakiej wielkości łowisz?? a małe bolki to właśnie koło mnie ;) miałem je przy połowie na okonia tzn na robaka 2 i jeden w blaszkę uderzył mają około 15-20cm jak dadzą im urosnąć to i u Ciebie sie pokarzą bo to nie daleko ;) a leszcza ostanio złapałem 0.5kg pierwszy w tym roku a kiedyś tyle ich było ..:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trocie jakiej wielkości łowisz??
żadne rekordy to nie są ale trafiają sie takie po 2-3 kilo, kiedyś miałem na kiju taką ok5 kilo ,już miałem podbierać ale sie wypięła :roll::lol: .

U was lepiej trochę z tymi rybami bo z jeziora ryba idzie do Drwęcy, ale tutaj to tragedia, te sieci i kłusole z agregatami robią swoje. :mad::mad::roll:

Z kleniem i jaziem to ciężko ostatnio, na co je łowisz ??

Zdradzisz ten rąbek tajemnicy :?::?::?::wink:

Płocie łowisz w jednym miejscu czy chodzisz wzdłuż rzeki ??

Ostatnio byłeś na rybach??

Jak efekty?? Może sie wybiorę wkońcu :lol:

Jak z kontrolami u was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz ten rąbek tajemnicy :?::?: :?::wink:

teraz i u mnie coś nie widać jazi i kleni:( łapałem je na pszenice codziennie nęciłem pomiędzy dwoma krzakami na skraju wolnej wody i szybkiego prądu miałem też je na wypłyceniach za dołkami gdzie z obu stron troszke ziela było. Używałem do tego bata 5m

spławik 3g i zakładalem 2-3 pszenice haczyk nr 10 . Kiedyś bawiłem sie z gruntu brałem ciezarki 20g haczyk nr 8 i przypon 25-35 cm zakładałem skórkę chleba i zarzucałem w najgłebsze miejsca żebym wtedy maił podbierak i więcej pojecia o rybach to bym powyciagał sztuki po ponad 2 kg .. no ale jak sie reka podbiera i poczuje to klen to ogonem potrafil zylke przeciac tylko kilówki dałem rade wyciagnąc wtedy ;) Na wiosne planuje w końcu na groch połapać bo podobno dobre efekty ale jakos zawsze za malo zapalu zeby nęcic nim ;) I jeszcze jedna cenna rada najlepiej je łowić kiedy zaczynają sie komary pokazywac bo zauwazylem ze wtedy najlepiej żeruja ;)

Płocie łowisz w jednym miejscu czy chodzisz wzdłuż rzeki ??
- zalezy jak mi sie chce kolo domu mam miejscowke swoja i tam zawsze cos polapie ale ostanio lepsze wyniki jak chodze wzdlzu rzeki nece dopiero jak cos zlapie i nie duzo jakos jak wiecej sie sypnie to zajmuja sie za bardzo tym co dostaly .
Jak z kontrolami u was??
- nie widziałem z 10 lat naprawde tez porażka a ryby z jeziora nie ida rybacy przestawiaja cala powyrzej mostu kolejowego jedynie zima cos przejdzie:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalsmolek, ja łapie szczupaki na spining. Rapy jeszcze nie złapałem ale widac je w Brodnicy czasami siedziało sie za węgorzem ,nawet niezłe efekty były;d pstrąga złapałem raz na czerwonego robaka ja osobiście troci ani łososia nie złowiłem choć na moich oczach znajomy złowił;] a co do kontroli to na Drwęcy jeszcze nie widziałem .... jedynie na jeziorach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja także łapie na wąskiej rzece Drwęcy u mnie ma jakieś góra 8m szerokości. jest bardzo płytko w lato do kolan. Ale są tu ryby co prawda małe ale są. Tu jest ich bardzo dużo przez ten sezon do 1 września bo od wtedy jest zakaz złapałem 45 szczupaków największy 61cm, 24 okonie największy 33cm, dwa klenie największy 33cm i jednego jazia 40cm. Oczywiście większości darowałem zycie. Polecam na drwęce żółte kopyto z czarnym grzbietem mann`s predator 3 i alge 2 oczywiście nie obejdzie się też bez obrotówek bardzo dobre są srebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze aż niechce się wierzyć :shock: ja łowie na odcinku koło Brodnicy czyli w góre rzeki a u mnie jest szeroka i głęboka co do rekordu to szczupaki na drwęcy zaczołem łapać dopiero w tym roku złowiłem około 15-20 w tym sezonie największy 57 cm i równy 1kg. Zauważyłem że na drwęcy jest mało okoni jak u ciebie z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę u mnie tak płytko, ale tylko od stadionu do oczyszczalni. Ze złapaniem okonia miałem problemy bo tu jest ich mało tak jak u Ciebie. Znam tylko 5 miejsc gdzie jak się założy małą obrotówkę to biorą. Rok temu poszedłem i jednego dnia na plaży gdzie zazwyczaj kąpią się ludzie złapałem 2 pstrągi potokowe. Jak na pierwszy sezon to dobrze ja jak łapałem w moim pierwszym sezonie to złapałem 13 szczupaków największy 52cm, ale nie zapomnę szczupaka ok.60cm który przy brzegu zrobił świece i się spiął. A u Ciebie pokazują się pstrągi potokowe? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego niewymiarowego kiedys mi się udało chwycić na przepływankę z czerwonym robakiem (myślę że z zarybień pochodził) teraz już na taki zestaw nie łapię tylko na ciężki szczupakowy spinning więc nie miałem okazji na spining złapać potokowca;] W przyszłym sezonie mam zamiar kupić jakiś lżejszy spining to się zobaczy czy pstrązki dziubią na małe obrotóweczki/wahadłoweczkia jak nie to się wtedy pochodzi za okoniami które narażie sa tylko rzadkim przyłowem.Jeszcze jedno pytanie czy widział ktoś na Drwęcy brzane? tą rybe znam z opowiadań dziadka, ojca kiedyś na drwęcy była napewno nie wiem jak teraz z nią jest nigdy się z nią niespotkałem;)

ps. na co te pstrągi się połakomiły i jak duże były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.