Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rozstrzygnięcie konkursu "Dwa zdjęcia"


tomik

Które zgłoszenie waszym zdaniem nagrodzić?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które zgłoszenie waszym zdaniem nagrodzić?

    • Zgłoszenie nr 1
      20
    • Zgłoszenie nr 2
      3
    • Zgłoszenie nr 3
      1
    • Zgłoszenie nr 4
      4
    • Zgłoszenie nr 5
      3
    • Zgłoszenie nr 6
      10
    • Zgłoszenie nr 7
      22
    • Zgłoszenie nr 8
      6
    • Zgłoszenie nr 9
      1
    • Zgłoszenie nr 10
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznajcie się proszę ze zgłoszeniami do konkursu "Dwa zdjęcia" z edycji roku 2009:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7484

i wybierzcie najlepsze.

Ankieta 10 dniowa. Głosować można tylko na jedno zgłoszenie.

Głosować mogą użytkownicy zarejestrowani na forum przed 15 stycznia 2010 z minimum 5 postami napisanymi również przed 15 stycznia 2010.

Oczywiście mam podgląd ankiety i głosujących, więc będę nad prawidłowym jej przebiegiem czuwał.

Nagroda:

Ponton KOLIBRI model K 220

pontonk220.gif

Nagrodę funduje firma:

logotokarex.gif

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich. Zobacz: www.pontony.net.pl

A więc Zwycięzca będzie tylko jeden.

Zapraszam do oceniania i głosowania.

O kontynuacji konkursu zadecyduje na początku lutego.

A więc, które zgłoszenie waszym zdaniem nagrodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W normalnych warunkach mój głos by powędrował na największego szczupaka, ale Sobi jest zwycięzcą poprzedniej edycji tego konkursu i ma już już taki ponton (po co Ci kolejny Sobi? :razz: ) Na mniejszego (np. zgłoszenie nr 2) zębacza trudno mi w tej sytuacji zagłosować...

Zgłoszenia nr 1 i 3 - za małe rybki, na dokładkę karpie to szkodniki ;)

Zgłoszenie nr 4 - 'łowcom nagród' dziękuję ;)

Zgłoszenie nr 5 - szto eta certa? :razz: znam, znam, ale rybka za bardzo 'niszowa'.

Zgłoszenia nr 8-10 - Pepe, za dużo podane na tacy = za duży wkład Sobiego w połów tych ryb, a za mało samodzielności.

Głosuję na nr 6 - a niech tam, taki ładny, duży, złoty, pełnołuski szkodnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie numer 8. Ideą konkursu jest propagowanie C&R, ale nazwa konkursu to "Dwa zdjęcia". I to one wraz z rybą powinny być jedynym kryterium wyboru. Tu mamy ładne fotki, niezłą rybę i uchwycony moment jej powrotu do wody.

Uzasadnienia typu:

-Bo się sam nie przyłożył

-bo ryba nie popularna

-bo szkodnik

-bo Sobi raz już wygrał, więc teraz "musi" być ktoś inny

-bo "ten" zaslużył na ponton bardziej niż "tamten"....,

uważam za co najmniej dziwne. Ale cóż mamy demokrację i każdy może uzasadniać swój wybór jak chce- nawet jeśli wydaje się że nie do końca zrozumiał zasady konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam za co najmniej dziwne[...] wydaje się że nie do końca zrozumiał zasady konkursu.

Ten temat (jak sądzę) służy do oceny zgłoszeń, a nie do oceny userów, którzy oddają głosy.

Jeżeli coś Cię trapi, to jest przecież temat 'użytkownicy o użytkownikach'.

Każde zgłoszenie przeszło wstępną weryfikację przez admina pod względem zgodności z zasadami konkursowymi, więc na etapie głosowania przez userów dochodzą do głosu kryteria subiektywne i tutaj każdy ma prawo je przedstawić, albo nie.

'Dwa zdjęcia' powinny na dobrą sprawę oznaczać dwie foty - 'ryba w ręku' i 'ryba swobodnie odpływająca', a tego standardu zgłoszenie nr 8 podobnie jak szereg innych, nie spełnia. Od powstania tego konkursu poprzeczka zdjęciowa nie było tak wysoko zawieszona, więc pozostaje wybierać z tego, co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak konkurs zdjęć, to dobrze by było aby:

- zdjęcia były robione (umieszczane) w podobnym formacie, nie za dużym i nie za małym

- wydaje się mi, że ingerencja w zdjęcie powinna być jak najmniejsza (bez przycinania, retuszowania, itp.)

- zdjęcie powinno mieć to "coś",niekoniecznie musi to być ryba o słusznych rozmiarach.

Pogadać zawsze można dlatego jeszcze jedno moje spostrzeżenie :smile:. Przeważnie nad wodę wybieram się sam i zdjęcia raczej jestem zmuszony robić też sam. Jest to niezwykle trudne aby nie męczyć ryby i do tego jeszcze udokumentować jej powrót do wody. I z tego powodu jak bym umieścił foto w konkursie i zajął słuszne miejsce, to byłbym podwójnie zadowolony.

Czy uznanie w konkursie powinno być wyrażone dla łowcy i jego zdobyczy, czy dla tego kto faktycznie ten moment uchwycił aparatem? :smile:

I czy łowca musi być na portrecie wraz z rybą?

Głos oddałem na zdjęcie, które najbardziej przypadło do mojego gustu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nr 1 - niekoniecznie , ze tego karpika , ale za prace i wiedze jaka dudi posiada, za wytrwalosc w kreceniu swoich kulaskow , namierzaniu karpi, neceniu itp. Dudi , zycze ci tego pontonu...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos wędruje do Pepe17 na zgłoszenie numer 8. Piękna rapa i jest twardym dowodem na korzyść metody no kill, ponieważ jak wiadomo została trzy razy złowiona i wypuszczona. Gratki dla wszystkich łowców.

Ps. Musze jednak przyznać że gdyby użytkownik który złapał jazia była bardziej znany na forum mój głos powędrowałby do niega piękna relacja i ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.