Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
No na bank! klucz do szlabanu ma kilka osób a z tego co wiem to jak jest szlaban zamknięty to nie wolno tam wchodzić... :twisted: a później my musimy sprzątać resztki ryb, papierki i inne śmieci... :evil:

Szlaban należy do ALP, co nie znaczy że każdy kto posiada wajchę, ma czuć się właścicielem terenu, przekroczywszy go. Kwestia pozostawiania śmieci, resztek po oprawionych rybach to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełno jest takich śmieciarzy którzy robią burdel, jakiś miesiąc może trochę więcej zastałem tam parę kąpiącą 3 owczarki niemieckie z szamponem i inne te sprawy... dobra mniejsza z tym już... Mam pytanie można jeszcze gdzieś nabyć zezwolenie na połów oprócz Łąki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kolego Multilive coś tu sciemniasz!! nie masz ani centymetra wykupionego na goczałach a jesli chodzi o wjazd na droge lesna ktora tam idzie to straz lesna to sprawdzi czy mozesz tam wjezdzać to Ci obiecuje. A po co pytasz o zezwolenie jak masz wykupione miejsce?? Do takich jak ty nie ma juz kart.. a jesli chodzi ci o jakies 3 owczarki to naprawde masz problem straszny tony sciekow plyna do goczał po drodze jakie zbiera wisła a ty mowisz o jakims owczarku :mrgreen: zacznij lepiej pisac cos sensownego albo spadówa na inne forum... jakieś moze o wykupowaniu jezior :razz: co do smieci sie nie wypowiadam bo szkoda słow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat pod ambona nie łowie i nie mam tez stałych miejsc łowie wszedzie gdzie mi sie podoba ale tam jest droga lesna i ZAKAZ WJAZDU!!! jak chcesz sobie wjezdzac to wjezdzaj :razz: ale sie tak nie afiszuj tym. pozatym straz lesna jezdzi tam co tydzień... wiec radze uważać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Panowie Zakaz jest zakazem, to czy ktoś to przestrzega- jego sprawa. Śmieci jest dość sporo. W zeszłym roku po przybyciu na łowisko zrobiłem porządek i postanowiłem to spalić- kosztowało mnie to 150 zł. Więcej nie będę po kimś sprzątał. Wykupić miejsce to sobie można ale na cmentarzu jak ktoś chce. :razz: Może ktoś napisze czy jeszcze biorą gdzieś ryby. Podobno na Mazurach ktoś złapał węgorza na 27 kg- wiecie może coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj na chwile tylko na jedna wedke łowiłem i sama płoć bierze stan wody wysoki a płotki sie ozywiły i mysla chyba ze jest marzec i biora jak głupie co rzut miałem ładna płoc... Hehe a ten wegorz to chyba boa jakis ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja w zeszłą niedzielę złapałem sandała na 73 cm. Całkiem fajny. :lol: Byłem też w tygodniu ale bez efektów. Wczoraj byliśmy ze Szwagrem ale nic. Jego kuzyn złapał sandała ponad 50 cm. Wszystko to na Wiśle. P.S- oglądałem tą fotkę, fakt to nie węgorz. A moje pytanie brzmiało: czy ktoś coś wie na ten temat. A nie czy WIDZIELIŚCIE tego węgorza. :roll: Pozdrawiam Wszystkich i piszcie co się dzieje nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ryb w tym jeziorze tyle wam powiem... nie mowie oczywiscie o leszczach, piatek sobota niedziela cały dzien ze spinem efekt tragiczny ZADNEJ RYBY!!! cały rok siedzenia na karpia efekt pare ryb... lin karas w tym roku śladowe ilosci połapane tragedia!!!! nie mowiac o drapieznieku ostatnio pare 45cm szczupakow mi sie zapieło to myslałem ze cos bedzie jeszcze oprucz tego a tu zonk poprostu nie ma ryb wszystko wy....ane za to leszcz bierze super o kazdej porze bo poprostu jest i temu bierze a innych ryb nie maaa Pół roku 2010 spedziłem nad goczałami i zawsze myslałem a pojade jutro moze cos wezmie ale teraz po tym week sie poddaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ByRy mam bardzo podobne odczucia. Nie wiem czy jest już aż tak nieudolny ale z roku na rok jest coraz gorzej. W tym sezonie udało mi się przechytrzyć spinningiem na jeziorze 1, słownie jednego przyzwoitego szczupaka - 80 cm, 3,5 kg wagi - to by było na tyle.

Pozwolenie wykupuję mniej więcej od 10 lat i pamiętam czasy, kiedy jechało się tam z przyjemnością, z bardzo realna nadzieją na konkretną rybę. Z Goczałkowic właśnie pochodzą moje największe okonie, szczupak, sandacz oraz "coś" co spięło się po 10 minutach holu, a czego nawet nie zobaczyłem. I to wszystko z brzegu, w niczym nie przeszkadzał zakaz wędkowania z łodzi, nie było takiej potrzeby, ryby były osiągalne z odległości rzutu wędką spinningową.

Rybaczówka na pewno działa prężnie ale mimo to zobaczcie ile ryby zeszło podczas ostatniej powodzi więc chyba nie są w stanie wyłapać wszystkiego.

Tak na marginesie to co działo się poniżej zapory w jak woda opadła... krew człowieka zalewa :???: Dziwny widok - ludzie przyjeżdżający nad wodę nie byle jakimi furami każdą rybę najpierw w łeb a potem do reklamówki, jakby nie mieli w domu co jeść. Nie chce uogólniać, nie twierdzę że wszyscy tak postępowali ale większość. Jednocześnie szacunek dla tych normalnych.

Czasem sobie obiecuję, że już nie wykupię pozwolenia, żeby tam nie jeździć i nie patrzeć jak ten kawał wspaniałej wody się marnuję, żeby się nie wkurzać na mięsiarzy (ostatnio będąc nad woda nadepnąłem na coś, jak się okazało była to obcięta głowa góra 40 cm sandaczyka...) Ale i tak pewnie w 2011 r. zapłacę i wezmę to nieszczęsną wkładkę.

Wydaję mi się, że do póki jeziora nie przejmie w swoje ręce ktoś inny niż wodociągi, ktoś kto nie zapewni mu dostatecznej ochrony, częstych kontroli, racjonalnego zarybiania, dopóty niewiele się zmieni. Wręcz będzie coraz gorzej. I to jest straszne :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.