Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Podrzucam taką ciekawostkę. Zdjęcia ukośne Wrocławia:

http://ukosne.gis.um.wroc.pl/?hg=955

Dopiero wczoraj na nie trafiłem (z czyjegoś polecenia).

Można sobie na nich pooglądać różne wędkarskie miejscówki w obrębie miasta, a nawet pomierzyć odległości do przemaszerowania, czy długości brzegów do obłowienia.

Zdjęcia są sprzed około 10 lat, z czasów modernizacji wrocławskiego węzła wodnego. Przynajmniej dobrze widać brzegi oczyszczone z roślinności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

wyglada jakby na lato nieco wstrzymali sie z zrzutami słonej wody a teraz nadrabiają :( nie lubię PiS ..... Zasolenie wód Parnicy (kanału łączącego Odrę z Regalicą) stało się tak duże, że korzystanie z nich mogłoby uszkodzić instalację. W nocy z 8 na 9 października zapasy czystej wody się skończyły i Elektrociepłownia Szczecin stanęła. 9 października identyczny problem dotknął sąsiednią spalarnię odpadów, czyli EcoGenerator. ... Odpowiedź na pytanie, co stoi za tak znaczącym zasoleniem wód między ramionami Odry, w rejonie szczecińskiego portu, powinno być teraz priorytetowym zadaniem odpowiednich służb. 

Ukrywanie problemu przed wyborami?

Dziwne to wszystko w sytuacji, w której wystarczy sięgnąć do wydarzeń sprzed roku. Podczas katastrofy na Odrze wojewoda codziennie był nad rzeką, prezentował swoją sprawczość, nie krył przed mediami problemów.  ...(pomiar) Wskazał on na przełomie września i października ponad 2300 mikrosimensów (norma przy badaniu zasolenia to około 800). Kilka dni później zasolona woda dotarła do Szczecina.   itd.

 

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,30285565,polska-grupa-energetyczna-w-koncu-zabrala-glos-w-sprawie-unieruchomionej.html?_gl=1*1jrnkl7*_gcl_au*NDM0NTMzNjk4LjE2OTY5MjQyMjM.*_ga*MTI0Mjk1MjQyNC4xNjk2OTI0MjIz*_ga_6R71ZMJ3KN*MTY5NzAzNTE1Ny4zLjEuMTY5NzAzNTUxOS4wLjAuMA..&_ga=2.166828540.397384415.1696924224-1242952424.1696924223

 

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Są już znane koszty pozwolenia na 2024 r w PZW O/W. Wszystkie metody zgodne z RAPR i wszystkie łowiska + łódź 270 zł. Opcja na wody nizinne z brzegu 250 zł.

IMG_20231202_121738448.thumb.jpg.b99bd341f026417ac4c8fd4ad0e43168.jpg

Składka członkowska pełna jest o 20 zł wyższa ( 170 zł ).

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie do ludzi, którzy orientują się w dziedzinie prawa zahaczającego o naszą dziedzinę ;-)

Będąc dzisiaj na spacerze w okolicy "zimowiska barek I" we Wrocławiu, zauważyłem, że grodzą kolejną partię brzegu. Tam na zdjęciu, gdzie zaznaczyłem czerwoną obwódką ogrodzenie wchodzi do samej wody na znaczną głębokość, w taki sposób, że nie można go obejść.

Teraz okazuje się (co widać na zdjęciach), że planowane jest wygrodzenie kolejnego odcinka "barek" - DUŻO - jakieś 200-300 metrów od rogu zimowiska.

Pytania:

Czy zarządca terenu ma do tego prawo, tzn. czy wolno mu prowadzić ogrodzenie aż do samej wody?

Czy nie powinien zostawić 1,5m pasa przejścia?

Untitled.jpg 20240107_131542_resized.jpg

20240107_131510_resized.jpg20240107_140144_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo, ale wydaje mi się, że obowiązek zapewnienia przejścia wzdłuż brzegu (dostępu do wody) dotyczy jedynie brzegu rzeki. Pewnie brzeg zatoki można ograniczyć, skoro to robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była krótka dyskusja o tym na Facebooku. Szkoda, bo nie wiem, gdzie teraz się podziać i łowić zimowe okonie:)

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fecho24.tv%2Frozbudowa-przystani-na-wroclawskich-osobowicach%2F%3Ffbclid%3DIwAR3hBXNnoEf3rRjI7SB--hR479XpyQ5Oe2m6HbaAqrw1AI2tkV6kI6XwKyI&h=AT06Xw7q7FVBURQZ8Jhk3i4ZacZY2CqOI2ojPKmsgsFBzT7fVpyZ-cM_N92gAwsKVfN7iswh6vXWrozx6B186ozRuuuhJ7Euqwif7lxQL6iBuC4h71fY_dsthniY9LttbMRcAbIq7JhWQuQ

Jak teraz zaczną tu spływać z Berlina, Paryża, Amsterdamu, to będzie tyle spokoju, co w pewnym domu pod czerwoną latarnią.

Inwestycji takich, czy podobnych będzie więcej. Kolejna marina i pewnie w ślad za nią będą kolejne https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/nowa-przystan-na-maslicach-kiedy-otwarcie-mariny

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, andrutone napisał:

Nie znam się za bardzo, ale wydaje mi się, że obowiązek zapewnienia przejścia wzdłuż brzegu (dostępu do wody) dotyczy jedynie brzegu rzeki. Pewnie brzeg zatoki można ograniczyć, skoro to robią...

Ale.jezior też nie można grodzić chyba ? Czy coś się zmieniło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Marienty napisał:

Pytanie do ludzi, którzy orientują się w dziedzinie prawa zahaczającego o naszą dziedzinę ;-)

Będąc dzisiaj na spacerze w okolicy "zimowiska barek I" we Wrocławiu, zauważyłem, że grodzą kolejną partię brzegu. Tam na zdjęciu, gdzie zaznaczyłem czerwoną obwódką ogrodzenie wchodzi do samej wody na znaczną głębokość, w taki sposób, że nie można go obejść.

Teraz okazuje się (co widać na zdjęciach), że planowane jest wygrodzenie kolejnego odcinka "barek" - DUŻO - jakieś 200-300 metrów od rogu zimowiska.

Pytania:

Czy zarządca terenu ma do tego prawo, tzn. czy wolno mu prowadzić ogrodzenie aż do samej wody?

Czy nie powinien zostawić 1,5m pasa przejścia?

Untitled.jpg

Przecież na tej fotce jest umieszczona odpowiedż na Twoje pytanie ;)

Czy nasz dostęp do wody w Marinie Wrocław Osobowice? To obok Twojego zaznaczenia na mapce.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarianoItaliano85 napisał:

Ale.jezior też nie można grodzić chyba ?

Poczytałem chwilę co piszą w internecie i wygląda na to, że jezior też nie można grodzić tak jak i rzek. Za uniemożliwienie przejścia grozi kara kara do 5 tys. zł grzywny... Ale zapewne są jakieś myki w tym przypadku... Albo gotowość do zapłacenia tej grzywny...

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że barki 1 zostały sprzedane z wodą, teoretycznie na całych barkach nie wolno łowic jest to teren prywatny. Trzeba kupić sobie kawałek rzeki dla siebie 🤣 bo mariny rozwijają się w strasznym tempie. Na prezycach podobna sytuacja, stowarzyszenie nasze prężyce wydzierżawiło kawałek wody razem z brzegiem i jest zakaz wstępu. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem (w końcu się pojawiły) na stronie PZW Wrocław Zasady wędkowania na 2024:

https://wroclaw.pzw.org.pl/strefa-wedkarza/tresc-zezwolenia-na-amatorski-polow-ryb-wedka-na-2024-rok

Dostałem już wcześniej od kolegi @jaceen zdjęcia zasad z jego wykupionego już wcześniej pozwolenia. Ja jeszcze nie wykupiłem tego zezwolenia, zrobię to przed początkiem lutego. Pewne, zrozumiałe, emocje wzbudził "nakaz" zabierania wymiarowych sumów.

Otóż w zasadach opublikowanych w internecie ten przepis został przeniesiony w inne miejsce, jak sądzę zapewne bardziej odpowiednie, do sekcji "Przepisy dotyczące tzw. wód drobnych tzn. nie będących częścią obwodów rybackich". Jest to nadal punkt 19, jednak wynika to z innego poskładania kolejności przepisów.

Jak to się jednak ma do stosowania tego przepisu przez wędkarzy, którzy mają ten przepis wydrukowany w swoich pozwoleniach w zupełnie innym miejscu, zmieniającym sens tego przepisu? Czy będą jeszcze inne zmiany wprowadzane po cichu, gdzieś na stronie okręgu, od których dowiem się dopiero od strażnika nad wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrutone napisał:

Czy będą jeszcze inne zmiany wprowadzane po cichu, gdzieś na stronie okręgu, od których dowiem się dopiero od strażnika nad wodą?

Faktycznie zapis umiejscowiony w dwóch miejscach. Różnica jest znacząca.

Ciekawostka jeszcze taka, że w tabeli "Wymiary,okresy ochronne i limity połowów", w tej elektronicznej wersji dalej figuruje zapis w rubryce "brak limitu" odpowiednio w obwodach rybackich, jak i w wodach drobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spacer z żoną po " moich " rejonach , na zatoce lód 20 cm. spotkani dwóch wędkarzy za Buga mówili że na zero , ps. raczki się sprawdziły, bez problemu zlazlem i wylazlem po zaśnieżonych nabrzeżach 

IMG_20240120_133131.jpg

IMG_20240120_142827.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wędkarstwo inaczej:/

IMG_20240208_152318338.thumb.jpg.0d2f424ac42adcdae552064a2fca7bdd.jpg

Wyhaczyłem na zatoczce "opony" chyba sieć i na ile dało się podciągnąć, to z kilkanaście leszczy w tym było. Na zdjęciu tylko część tego czegoś. Delikatnym okoniowym sprzętem nie dałem rady. Komentarz? Chyba zbyteczny. Zresztą cenzura tego nie przepuści. Powiadomiłem PZW i mam nadzieję, że padlinę ściągną.

W dniu 7.01.2024 o 21:09, Marienty napisał:

planowane jest wygrodzenie kolejnego odcinka "barek"

Dorysowałem, bo w rzeczywistości wygrodzone jest dalej. Dostęp na obecną chwilę jest w odległości 4 filarów od mostu.

Beztytuu.jpg.dfe9bf1ab1badcef8108ca95e4da759c.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam temat który wielu z nas bardziej zaboli. Chodzi o Barki II na których realizowany jest projekt ich zagospodarowania polegający na wybudowaniu kolejnej mariny.

Teren ma być ogrodzony, zamknięty w godzinach nocnych czyli dla nas wędkarzy praktycznie niedostępny.

Projekt jest reklamowany jako atrakcja dla mieszkańców okolicznych osiedli. Ja to widzę inaczej ale oceńcie sami. Stanowiska wędkarskie są tam zaznaczone no ale bądźmy poważni - między łódkami i pomostami to niepoważne. 

82811260_485661555394077_3189029735724220416_n(1).thumb.jpg.6fd01aa7840a33429193ed18c91c41a8.jpg

Nie wszyscy są wędkarzami ale jakby nie było jest nas chyba więcej niż miłośników żaglówek i motorówek. I nie trzeba wycinać drzew, betonować nabrzeży, niszczyć przyrody żebyśmy byli szczęśliwi. Wręcz przeciwnie.

Głosów krytyki na ryczące motorówki wzbijające fale na 0,5 m też już nie brakuje. W ciepłe dni bywa że spacer czy jakakolwiek próba odpoczynku nad Odrą nie ma sensu przy ryku silników motorówek. Miłośnicy żagli (znam takich) też niby powinni być szczęśliwi ale motorówki psują zabawę a sam widziałem nawet wywrotkę żaglówki wywołaną falą od łodzi motorowej.

Kilka osób ma dobrą zabawę a reszta niech to znosi.

Stali bywalcy tego miejsca dobrze wiedzą że jest to teren spacerowy dla właścicieli psów. Nie będą tu już spacerowali. Mieszkańcy osiedla widocznego na wschód cieszyli się że mieszkają prawie w lesie wzdłuż mało ruchliwej drogi i w ciszy. Koniec z tym. Już są narzekania na ryk motorówek.

024-02-10at08_18_48.thumb.jpeg.dbcc18d7b7c386d09da12f868a5c5b5d.jpeg

Nie wszyscy są wędkarzami ale jakby nie było jest nas chyba więcej niż miłośników żaglówek motorówek. I nie trzeba wycinać drzew, betonować nabrzeży, niszczyć przyrody żebyśmy byli szczęśliwi. Wręcz przeciwnie.

Kolejny raz boli to, że niby jesteśmy bardzo liczną grupą a więc i silnym głosem a nikt się z nami nie liczy.

Głosy krytyki są - dorzućmy kolejne.

https://m.facebook.com/100236007269969/posts/485668558726710/

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RafalWR napisał:

Barki II na których realizowany jest projekt ich zagospodarowania polegający na wybudowaniu kolejnej mariny.

Taka teraz "moda", by hałas, szum, balangi itp. wyprowadzać na rogatki Wrocławia. Jak nie ten projekt, to znajdzie się ktoś inny i skończy się podobnie. Łodzi przybywa, miejsc cumowania brakuje. Tak będzie ze wszystkimi zatokami w granicach miasta. Kto z was wędkarzy pamięta czasy, gdy na zatokach cumowały barki? Wizerunkowo koszmarne czasy. Zbyt długo tereny miały swój święty spokój. Prawdziwków już tam nie będzie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jak dobrze wiesz z zawodu jestem marynarzem " słodkich wód i likierów " 😜 czyli żeglugi śródlądowej , czy infrastruktura była paskudna ? 🤔 , nie była ponieważ od czasów przedwojennych te tereny przeznaczane były dla celów żeglugi, o ile na pierwszych barkach cumowały na zimę pchacze typu bizon, tur , łoś i bememki czyli barki motorowe, i były robione drobne prace remontowe, grubsze sprawy były robione w stoczniach na kwidzyńskiej i długiej , na drugich barkach " parkowały" tylko pudła ( kontenery) , jako gówniak chodziłem na drugie barki w zimie na lód z siekierą 😱 bo wtedy jeszcze świdry nie były dostępne  , raz jak nałapałem płoci i przyniosłem do domu to Matka po usmażeniu wszystko wyrzuciła bo wszystko śmierdziało ropą i powiedziała że bym nigdy nie przynosił ryb z barek ( takie moje wspominki 😭 ) dzięki tym widokom jako dziecko przeprowadzając się na Różankę jestem tym kim jestem 🤪 pozdrawiam Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wasyl1968 napisał:

infrastruktura była paskudna ? 🤔 , nie była ponieważ od czasów przedwojennych te tereny przeznaczane były dla celów żeglugi,

Według mnie dalej będzie paskudnie, jak się pomysł zrealizuje. Będzie paskudnie, ale w nowoczesnym wydaniu😏.

Czemu miałem wtedy takie odczucia? Bo obraz zimowisk odzwierciedlał nastrój w kraju i narodzie. Takie to było wszystko siermiężne i smutne. Może ktoś mieszkając w pobliżu przywykł. Zrobiłem tam kilka wycieczek za dzieciaka i na sporo lat miałem dość. Tato pływał na barkach. Ładnie to wyglądało ze zdjęć w galowych mundurach i kadrowanych ujęciach. Ojciec zrezygnował z takiego życia. Kiedyś rejsy były długie. Teraz pływa się od śluzy do najbliżej śluzy. Ale mi frajda:)))

obraz.thumb.png.42b0c4449bf806062702a2fb83a988fb.png

pzdr:)👊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie z 72 roku  ( łezka w oku się zakręciła ) i tak robi na mnie wrażenie 🥴 moje czasy to początek lat 90tych . ps do zalewu Czernica też się przyłożyłem, "woziliśmy " piasek z Czernicy do portu Popowice 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.