Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach ? Lipiec - 2023


Elast93

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyjście na łowienie w ciemności :) 

Od 21 do 23.30 tylko plopper duży i blaszany bębenek. 

2 brania takie raczej delikatne , pewnie mała ryba i jedno fajne przywalenie ale nie wciąłem. Wszystko na ploppera, na bębenek bez reakcji ryb. Odcinek rzeki na którym dawno nie łowiłem i okazało się że mocno zarośnięty roślinnością wynurzoną. Drugi brzeg zdecydowanie lepszy ale czasu było mało i nie chciałem go marnować idąc na most. 

Generalnie tylko jedno wyjście w tygodniu na rybki z uwagi na niekorzystną pogodę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Znalazłem ostatnio nieco głębszy odcinek Widawy w moich okolicach. Udało się nawet spotkać wędkarza i chwilę porozmawiać. Opowiadał o metrowych szczupakach i ogromnych kluskach. Akurat tego dnia miałem ze sobą XUL i niewiele czasu, ale obiecałem sobie wrócić tam z jakimś większym kalibrem. Upały w końcu ustąpiły,  wymówki mi się skończyły i trzeba było ruszyć dupsko nad wodę. Już w pierszych rzutach trafiam pistolecika i mam mocne branie, które jednak po chwili szarpania spada. Potem jeszcze jeden pistolet. W drodze powrotnej zakładam największego cannibala jakiego akurat mam przy sobie - 15cm w kolorze "Policjant" - mając z tyłu głowy te metrówki, o których opowiadał locals. 

Do metra trochę brakło ale cieszę, że coś tam w ogóle pływa.

image.thumb.png.ffcf5b4c133a84aea56d7bbee9ba6fda.png

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jamnick85 napisał:

Opowiadał o metrowych szczupakach

Coś w tym jest. Mam podejrzenie, że odkąd małe wrocławskie rzeczki mocno pozarastały, a niedeptane brzegi stały się prawie niedostępne, szczupaki znalazły dobre warunki do życia i wzrostu. Lubiłem łowić kiedyś, dopóki brzegi całkowicie nie zarosły trzcinami, na Oławie powyżej Siechnic. Ostatnio odwiedzałem tamte rewiry jesienią jeszcze poprzedniego roku. Już wtedy było ciężko o miejsce z możliwością dobrego rzutu. Ale szukałem, bo miałem tam na haku trzy razy naprawdę fajne szczupaki, które albo się spięły, albo odgryzły woblerka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, andrutone napisał:

Coś w tym jest. Mam podejrzenie, że odkąd małe wrocławskie rzeczki mocno pozarastały, a niedeptane brzegi stały się prawie niedostępne

Niestety ten odcinek, na którym byłem jest dość przystępny i już wczoraj widziałem 3 wędkarzy z żywcówkami :( a to nigdy nie wróży nic dobrego dla rybostanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.