Skocz do zawartości
Dragon

Grand Prix haczyk.pl 2024- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Startujemy z Grand Prix 2024.😎

Moderatorem konkursu tak jak w poprzedniej edycji jest @Marienty

Uwaga! Drobna zmiana w regulaminie- wymiar podajemy z dokładnością do 0,5 cm i druga ważniejsza- za zebranie kompletu ryb danego gatunku dodatkowa premia 200 pkt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Hej. Zwracam uwagę na poprawne dodawanie zgłoszeń.

- Gatunek ryby

- Długość w cm

- Data połowu:(dzień, miesiąc, rok) - zwracajcie proszę uwagę co wklejacie bo przemyca się data z rokiem 2023

- Godzina połowu: (wg. 24 godzin)

- Łowisko (ewentualnie szczegóły typu: dokładne miejsce połowu, rodzaj łowiska, nazwa łowiska, najbliższa miejscowość):

- Przynęta:

- Bardzo krótki opis połowu - dwa - trzy zdania. (pogoda, czas, własne wrażenia, ewentualna masa w kg, czy ryba została wypuszczona, itp.): - Chociaż jedno zdanie bo niektóre tegoroczne zgłoszenia w ogóle nie zawierają tego punktu. Byłoby miło, gdyby zgłoszenia niosły ze sobą jakąś wartość merytoryczną.

Na razie zwracam grzecznie uwagę ale nie wykluczone, że mogę się czepiać ;-)

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od teraz liczba rekordów na w zakładce głównej zlicza się sama, za pomocą reguły. Jedyne co wpisuję "z ręki" to rekordzistę (no i oczywiście ryby ze zgłoszeń ;-). Pomyłek powinno być mniej.

obraz.png

obraz.png

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć.

Kilka zdań o tym, co chciałem osiągnąć w pierwszej turze GP. Na wstępie gratulacje dla Tomka za prowadzenie na półmetku👍💪🔥 I należą się podziękowania dla Mariusza za prowadzenie punktacji👍 Wyniki, jak mniemam, są u niektórych z nas wypadkową, ile kto może spędzić czasu nad wodą. Nie rozliczam nikogo, a zwłaszcza siebie😃, ale szacunek dla tych, co tego czasu brakuje i mimo to podejmują wyzwanie.  Nie spodziewałem się, że  przekroczę 5 tys. pkt. Do tego jeszcze wpadło kilka rekordów (5), które ewidentnie pomogły. Wystarczy spojrzeć na punkty bazowe. Na pięć gatunków, które byłem w stanie ogarnąć spinningowo, w każdym z nich mam dużą rybę. Do zamknięcia limitu zabrakło mi jazia. By myśleć o innych gatunkach, musiałem czekać do maja. Został do złowienia szczupak, boleń i od czerwca sandacz i sum. Na dwie ostatnie był tylko miesiąc. Trudne zadanie, ale układ był sprzyjający. Zależało dużo od sił, by starczyło i pogoda dopisała.
Przy okazji naszej fajnej rywalizacji spotkało mnie dodatkowe szczęście i poprawiłem wynik w jaziu, który wynosi od teraz 48,5 cm. W tym roku planowałem więcej czasu poświęcić wzdręgom. Jestem bardzo zadowolony. Mimo ubogich łowisk na Odrze albo inaczej, mimo problemów z dostępnością z brzegu do fajnych miejscówek, udało się kilka razy super połowić. I tu też poprawiłem swój rekordowy wynik i wyśrubowałem go na 39,5 cm. A straciłem prawdopodobnie większą. W poprzednim sezonie trochę się na nie nakręciłem i w tym roku pięknie to zagrało. Ogólnie dwie ryby, płoć i wzdręga wypełniły mi ładnie rubryki. Dzięki nim mam wynik, jaki mam:) To solidna podpórka, bo wynik z drapieżnikami oceniam na słaaaby. Szczupak na zero i tylko jeden sandacz, to dla spinningisty przecież porażka. W moich zgłoszonych rybach, tylko jeden kleń jest złowiony na lekką gruntówkę. Wszystkie inne, pewności do końca nie mam, były złowione metodą spinningową.
Po głowie chodziły mi dodatkowe punkty w przyłowach (leszcz, lin, karaś). To oczywiście przy łowieniu na lekki spinning. Trudne do osiągnięcia łowiąc je celowo. Podobnie jak z nastawieniem na brzany. Przynajmniej dla mnie. W miejscach, w jakich łowię, to wyzwanie z dużą dozą porażki.  Sporo czasu spędziłem, łowiąc silikonowymi imitacjami larw. Dotychczas przynęty bez pracy własnej były przeze mnie skreślane. Nie miałem przekonania. Trochę przemyślałem sprawę, oglądnąłem, przeczytałem kilka wyjaśnień i... jakoś poszło.
Co z drugą turą? Chyba będzie odwrotność tego, co robiłem w pierwszej części. Zacznę od drapieżników, by skończyć na białorybie. Tak podpowiada mi intuicja. Jakieś początki są:)

pzdr👊

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jaceen napisał:

Na wstępie gratulacje dla Tomka za prowadzenie na półmetku👍💪🔥

 Dzięki, ale one należą się Tobie- taki wynik tylko spinningiem!? Szacunek.

W moim przypadku to jest drugi sezon gdzie naprawdę przykładam się do GP, kompletuję gatunki itd. Np. żeby złowić jedyną świnkę, odbyłem 3 wyjazdy po parę godzin 30 km od domu😆. Normalnie w tym czasie powinien być komplet, ale z trudem wpadła jedna, która została rekordem tury :)

Oczywiście mam do siebie też trochę zastrzeżeń. W kilku gatunkach jak okoń, wzdręga, karp, jesiotr, jaź, lipień powinienem zapunktować zdecydowanie lepiej. Niestety fiksacja na tle drapieżników nie pomaga. Wiele nocy na suma i sandacza, bez efektu. Szczupaki- z moich napłynięć łowili koledzy, u mnie zero. Na koniec tury ładny sandacz 83 cm z rzeki uratował trochę honor.

W drugiej turze zamierzam mocno powalczyć o zwycięstwo. Planuję powtórzyć komplety z pierwszej tury, komplet belon zamienić na komplet brzan, poprawić się w rybach, które zaniedbałem i zdecydowanie lepiej zapunktować drapieżnikami. Jak zdrowie i czas dopisze. ;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.