Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Mam na imię Damian i wędkuje od dziecka. Wędkarstwo jest dla mnie czymś więcej niż tylko wyciąganiem ryb z wody i ich konsumpcją :) Od kilku lat zacząłem czynnie brać udział w lokalnych zawodach, sprawia mi to ogromną frajdę ! Niestety nie jest nasycony tymi zawodami gdyż chciałbym więcej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam ponownie po dluzszej nieobecnosci :wink: Mimo ze sie nie udzielalem i nie logowalem to forum sledzilem z ogromnego sentymentu, dzieki waszej pomocy stawialem pierwsze kroki w wedkastwie.Licze na kolejna porcje wiedzy, a moze i ja bede mogl komus pomoc. Powodzenia dla nowych i starszych czlonkow "ekipy trzymajacej wladze" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na imie mam Mariusz

Moja ksywka wzięła się od auta o jakim marzę od lat czyli Volkswagena Schwimmwagen-a a że nie stać mnie na takie auto :roll: to kupiłem sobie motorówkę o kształcie wanny sterowaną jojstickiem z napędem odrzutowym którą nazwałem Schwimmwannen i tak przylgnęła ta ksywka do mnie na kilku forach związanych z wodą.

Prawie całe swoje życie mieszkałem w Warszawie i wędkowałem na Zalewie Zegrzyńskim Bugu i Narwi od 5 lat mieszkam w Górze Kalwarii a od 2.5 roku mam działkę z własną linia brzegową nad Pilicą.

Niestety przy takich stanach wód jakie są na Pilicy łowię coraz rzadziej :roll:

Przez kilka lat zajmowałem się akwarystyką profesjonalnie, zakładałem akwaria i prowadziłem sklep zoologiczny w centrum handlowym.

Obecnie zajmuję się pośrednictwem nieruchomości i finansowym a w wolnych chwilach buduję kanu z silnikiem wykonane w technologii listewkowej.

Przypadkowo zajmując się budową swojego kanu nie wiadomo jak i kiedy zacząłem importować napędy do łodzi na płytkie wody które nazywają się Long Tail.

Jeżeli ktoś chce sobie powędkować z naszego pomostu nad Pilicą to zapraszam do naszego PORTU ULASKI :)

tu filmiki z portu

Jak ktoś chce zobaczyć jak buduje łódź z nietypowym silnikiem bo od sprzętu budowlanego to zapraszam tu

lub tu

Do zobaczenia zatem na Pilicy lub Wiśle w okolicy Góry Kalwarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie jest w regulaminie :oops: a w reszcie postu powitalnego chyba nie naruszulem już żadnego punktu regulaminu ?

Jeżeli na tych postach nie zakończy się Twoja aktywność na forum to powiedzmy że nie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Tomek, mam prawie 39, mieszkam w podstołecznym Lipkowie (czyli tam gdzie Pan Wołodyjowski bił się z Bohunem). Wprawdzie łowiłem od 16 do 19 roku życia, ale obecnie od niespełna roku przeżywam renesans wędkarstwa. Ulubione ryby to lin, karaś i szczupak (niestety zbyt często wpadają mi karpie), a kiedyś chciałbym złowić sandacza.

Łowię spławikowo, ale odkrywam połów gruntowy i czasem łapię się za spining.

(ostatnio myślę o majówce na pojezierze brodnickie)

Taki jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam juz 40 lat na karku i nazwali mnie Sebastian. Z wedka biegam juz dobre 30 lat nad roznymi łowiskami.

Aktualnie mieszkam w połnocnych niemczech , gdzie nie narzekam na brak łowisk.

Pozdro Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , cześć , witam , nazywam się Łukasz 14 lat ukończę z przyjściem sierpnia mieszkam w Lipinkach (okolice Białej Podlaski) wsi która leży 14 km od granicy z Białorusią . Mam chęć poznania ludzi którzy mi pomogą w nabyciu wiedzy wędkarskiej , doborze przynęt itp. . Zazwyczaj łowie na grunt , spławik w jesieni zacząłem przygodę z drapieżnikami na metody takie jak żywiec czy spining. Pozdrawiam , życzę połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian30, spoke, Gimli-Brodaty, sebsid, pablitko, NemoV2000,

Witam wszystkich nowych kolegów :wink:

Ciekawość i chęć zdobycia większej wiedzy na temat wędkarstwa zachęciła mnie to zawitania na tym forum.
Mam chęć poznania ludzi którzy mi pomogą w nabyciu wiedzy wędkarskiej , doborze przynęt itp.

Dobrze trafiliście. :cool:

Zapraszam do aktywnego udziału w życiu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam na imię Adam i jestem z Wrocławia. W maju wyrobiłem kartę wędkarską i zwariowałem :)

Jeśli dobrze liczę to spędziłem w tym roku już ponad 350 godzin nad wodą i dalej mi mało, na razie walczyłem głównie na bata 7m (bardziej na sportowo) ale próbowałem też trochę na spinning i feeder. Teraz w oczekiwaniu na lód zaopatrzyłem się w wędkę match i zamierzam doszkolić się bardziej w tym temacie :)

ps. oczywiście mowa była o tamtym roku, zapomniałem, że to już 2014 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam na imię Adam i jestem z Wrocławia. W maju wyrobiłem kartę wędkarską i zwariowałem :)

Jeśli dobrze liczę to spędziłem w tym roku już ponad 350 godzin nad wodą i dalej mi mało, na razie walczyłem głównie na bata 7m (bardziej na sportowo) ale próbowałem też trochę na spinning i feeder. Teraz w oczekiwaniu na lód zaopatrzyłem się w wędkę match i zamierzam doszkolić się bardziej w tym temacie :)

ps. oczywiście mowa była o tamtym roku, zapomniałem, że to już 2014 ;)

Witaj.

Ja w tamtym roku byłem 174 razy ze spinem i 2 razy ze spławikówką.Znam lepszych.

Historia autentyczna o koledze Andrzeju:

Marek: Dziś 30 czerwca 2013 ,Andrzej ile razy byłeś za zanderem w czerwcu?

Andrzej:42 razy

Marek: ale czerwiec ma 30dni? jak to?

Andrzej:Latam przed pracą i po pracy.

Marek:Ile masz zanderków do tej pory?

Andrzej :Koło 100

Tak więc co dla jednych znaczy dużo,dla innych to niewiele

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trafiłem tu by zapoznać się z metodami wędkowania i zaczerpnąć wiedzy na temat sprzętu wędkarskiego.

Jako dziecko wędkowałem z ojcem. Mieliśmy swoje stawy na, które często jeździliśmy by zapolować na lina, bądź karasia. W zimę jeździło się ciachać lód dla ryb. :) Jeszcze częściej wybieraliśmy się nad Odrę... Miło wspominam ten czas, a zawsze śmiać mi się chce jak przypomnę sobie zarzucanie wędki i to co czasem się zdarzało - podczas rzutu kabłąk się zamykał, żyłka pstryk, a koszyczek fruuuuu hehe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W tym roku kończę 28 lat. Wędkowałem całe dzieciństwo i wczesną młodość razem z moim tatą. W czasach liceum i na studiach jednak zawsze znajdywało się coś ciekawszego do roboty niż wypad na ryby. Teraz jednak studia się skończyły. Żona się znalazła. Dziecko się urodziło. Postanowiłem więc powrócić do tego zajęcia (zawsze jakiś powód żeby się wyrwać z domu :wink: i stąd moja obecność na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.