Skocz do zawartości
tokarex pontony

żabnica - łubnica


brodzic

Rekomendowane odpowiedzi

sporo okonka do 15 cm większy tez sie trafa , szczupak sie trafił padło 3 wymiarowe , dużo wiecej niewymiarowych nie chce mi sie opowiadac co z nimi robili , miałem brania szczupaka uciete kopyta itd. , jeden trafił sandacza niewymiarowego ale to pożądny gość i go wypuscił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj wracając z kanału Dolnej Odry, wstąpiliśmy na Łubnicę. Jakieś małe podleszczaki, w nocy też nie połapali. Pierwszy raz za to widziałem na żywo, jak kwokają za sumem. Co ciekawe była to ekipa niemiecka. Dlaczego szukali suma właśnie na Łubnicy a nie na "swojej" Odrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowiac w Podjuchach, niewazne gdzie, czesto widze Niemcow na lodzi w pogoni za sumem. Raz widzialem, jak wyciagali z wody taka poltorametrowke... Swoja droga zawsze zadaje sobie pytanie, czy ci panowie maja wykupione pozwolenia, bo kiedys policja wodna kontrolowala wedkarzy na lodziach kolo mostu w Podjuchach ale do Niemcow nie podplyneli... Moze nigdy ich nie kontroluja...? W SUMIE niewazne... :wink:

Sorry za brak prawego alta, ale taki mam sprzet w pracy, ze nie da sie przestawic na PL znaki... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem wczoraj na Łubnicy i niezbyt zadowolony byłem z rezultatów na początku. Chodziłem w zdłóż brzegu i spiningowałem ale niestety trafiały siętylko małe okonki do 15cm które oczywiście jak najszybciej trafiały spowrotem do wody. Z gruntu też słabiutko mianowicie jeden leszczyk około kilograma i wiele niewymiarowców. Na szczęście miałem kukurydzę i to mnie poratowało :razz: . Rzucałem z gruntu nie daleko brzegu i brały na prawdę piękne płocie. Ogólny wynik to jeden leszcz i 15 płoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od niedawna zacząłem spining. Mam kilka pytań dotyczących spiningowania.

1. Jaką przynętę uważacie za najlepszą?( ja używam obrotówek 10g oraz klasycznej algi, mam pare kopyt ale jeszcze nigdy nie miałem okazji na nie złapać szczupaka na Łubnicy)

2. Jak rzucać? Czy w zdłóż brzegu i przesówać się powoli? Czy może rzucać w kierunku głównego nurtu?

3. Czy na Łubnicy z brzegu jest szansa złapania jakiegoś "metrowca"? ( do tej pory najwiękrzy jakiego złapałem miał 62cm)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Myślę że ten temat nie jednemu się przyda który dopiero zaczyna przygodę ze spiningiem.

Pozdrawiam! Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jadę teraz w weekend poszukać ryb :D Zakupiłem woblera boleniowego choć nie wiem czy się sprawdzi akurat na Łubnicy ale popróbować zawsze można ;) jakby co mam jeszcze blaszki i gumy za szczupakiem. Z gruntu będzie łapał ojciec. O wynikach czy warto jechać poinformuję was zaraz po połowach.

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dziś bylem na zawodach gruntowych na żabnicy kolo gryfina,slabe a nawet zerowe brania ogólnie braly krąpiki i jazgarze od czasu do czasu trafiał się leszczyk ale male egzemplarze.gdzie niegdzie ktoś zlowił większego takie od 1,2 do 1,9kg ale to pojedyńcze sztuki.ogolnie cienizna,prąd mocno ciągnie mialem kosze 50g plus zanęta i malo bylo ale ponad 4kg zlowilem.ryby wszystkie wróciły do wody. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpie niby są ale,jeżeli nie bedziesz nęcił co najmniej kilka tygodni, i nie jesteś doświadczonym karpiarzem to zapomnij.Jeżeli chcesz połapać karpia to prędzej na kanałach:kanał ciepły w gryfinie itp :) Ja bywałem codziennie nad Regalicą przez kilka miesięcy i jeden raz w życiu widziałem karpia(ok3-4kg) złapanego przez szarpakowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechać na południe wzdłuż Odry do Gryfina. W Gryfinie na światłach pod wiaduktem w prawo, tak jak droga z pierwszeństwem. Potem przez Gryfino główną trasą (fotoradar). Na wyjeździe z Gryfina jest rozwidlenie i duży znak w prawo Dolna Odra. Tamta droga prowadzi wzdłuż kanału do elektrowni. I na końcu drogi, ale z 300 metrów przed budynkiem elektroni jest zjazd betonowymi płytami do kanału. Generalnei tam jest kilka zjazdów, po prostu wybierz któryś z nich. Wzdłuż kanału biegnie droga. Przy samej elektrowni jest zjazd w prawo na tzw. kwadrat. Jest to duża kwadratowa "zatoka" skąd woda płynie już kanałem. Nie da rady tam się zgubić, jedź najwyżej do samego końca na kwadrat i potem cofaj szukając zjazdów. Dodam jeszcze, że z kwadratu nie da się jechać wzdłuż kanału, bo droga została zasypana, więc aby jechać wzdłuż kanału musisz wjechać którymś ze zjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej znajdz jakieś miejsce na uboczu.Bo na kwadracie nei ma co necic za dużo wędkarzy.Moja dobra rada znajdż miejsce w kanale i nęć tylko gdy wiesz ze nie obok ciebie ludzi,bo mi non stop zajmowali miejsce i musiałem się kłócić. Nęć gotwaną kukurydzę,pęczakiem,grochem,makaronem,itp.Przegruntuj dokładnie miejsce wrzucaj tam dużo zanęty.Ładne Leszcze i duże jazie,krąpie bedą już po 3-4 dniach, karpie i duże leszcze i liny bedą po 1,5-2 tygodni .Spędziłem tam sporą cześć wakaccji,i trafiałem na ładne klenie,jazie i karpiki po 1-2 kg, ale miejsce które nęcił mój dobry znajomy przez kilka tygodni.Więc ogólnie na kanale jest lipa, ryba jest ale z roku na rok gorzej i coraz mniejsze te ryby:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O miejsce gdzie nie ma wędkarzy na tym kanale ciężko :razz: już troche za późno na karpia ale spróbuje . Taki 1-2 kg mnie zadowala ,chyba lepszym rozwiązaniem będzie jechać na jakieś płatne łowisko..

Wiem ze tam są ładne leszcze i jazie..ale ja lubie (i pewnie Wy tez ) z ryba powalczyć troche a wiadomo jak jest np. z leszczami :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj miejsca daleko za hodowlą, za działkami tam powinieneś znaleśc jakies zatopione drzewo,gałęzie , trzciny itp,i tam ponęć tydzień. Na karpia i na lina wcale nie jest za późno, na pewno nie na kanale:)Na innych zbiornikach pewnie tak,ale nie tam :)Jak przez 2-3 dni bedziesz nęcił pęczakiem i pszenicą potem grochem gotowanym i kukurydzą,to po jakimś tygodniu, do 1,5 powinieneś mieć w łowisku spore leszcze,liny,karpie itp.Jak chcesz powalczyć to jeden kij zrób na kulke proteinową lub pęk dużych robaków z kukurydzą) z mocną żyłką 0,40 a drugą wędzisko z zestawem 0,25 główna i 0,22 przypon a na haku kukurydza konserwowa lub białe robaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.