Skocz do zawartości
Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Na przydomowym odcinku mam już ryżowisko na całego... strach pomyśleć co będzie później.. Ciężka sprawa teraz ze spinem.. chyba tylko mucha mi została ;) szkoda rwać wobki na ryżu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peekol piękne zdjęcia!

To i ja dorzucę film.;) Na co dzień śledzimy z zainteresowaniem rywalizację w Lidze Ślęzy. Tym razem zapraszam na relację z zakończenia I tury w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Świetna atmosfera, dyskusje o przynętach, rybach i rzece... Można było podpatrzeć doskonałych wędkarzy "na żywo". To było rewelacyjne spotkanie, zapraszam do oglądania, aby poczuć tę atmosferę koleżeńskiej rywalizacji. B)

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peekol napisał:

No i wydał wszystkie sekrety ;)

Fajna relacja Tomku!

Dzięki ;) To była świetna sprawa posłuchać Waszych wskazówek. Sam się czasem bawię w kleniowanie, ale to spotkanie uświadomiło mi jak daleko jestem w lesie z moją wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peekol napisał:

No i wydał wszystkie sekrety ;)

Fajna relacja Tomku!

I bardzo dobrze się stało :). Peekol, myślałeś może, żeby zrobić koleżeńską prelekcję o produkcji woblerów? Wszyscy gadali ze wszystkimi, a clou sprawy uchwycił Tomek swoją kamerą. Brawo, świetny materiał.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom@ha napisał:

I bardzo dobrze się stało :). Peekol, myślałeś może, żeby zrobić koleżeńską prelekcję o produkcji woblerów? Wszyscy gadali ze wszystkimi, a clou sprawy uchwycił Tomek swoją kamerą. Brawo, świetny materiał.

Dzięki! ;) To z pewnością byłby bardzo ciekawy wykład- @peekol ma wielką wiedzę i potrafi opowiadać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, są tu na forum lepsi spece z większym doświadczeniem, od których warto się uczyć. Jaceen miał już pomysł na warsztaty 'woblerowe' na kształt/przy okazji muchowych. Ale muchowe potrzeby przeważyły i jakoś nie doszło to do skutku. Jak będą chętni to można by wrócić do tego pomysłu.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacolan napisał:

Super filmik!!! Ja tylko dodam wielkie dzięki Tomku! Już nie długo druga tura się rozpocznie, a ja nie mogę się doczekać smużakowania na Ślęzie. 

To fajnie, że Ci się podoba. Starałem się niezbyt Wam przeszkadzać i uchwycić klimat spotkania. ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaceen napisał:

 

Jacku, poznajesz?

 

No jasne:). Kto by swojej roboty nie poznał;). Jak ją strugałem to inspirowałem się Twoimi mistrzowskimi osami. Widzę, że trafiła w odpowiednie ręce:).  Bardzo przyjemny dla mnie widok. Teraz szykuję gąsieniczki na Ślęzę o których Ci wspominałem. Czas mnie goni, bo chcę je ze sobą zabrać nad Wartę na długi weekend.large.170520161930.jpg

Mój cichy faworyt trzecia od lewej;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, peekol napisał:

Jacek, co Ty zęby im myjesz? hehe ;) A z faworytowaniem to poczekaj aż nauczysz je pływać - z tego etapu to jeszcze z każdego z nich bardzo rożne efekty można osiągnąć...

Tak, żeby miały świeży oddech pod wodą;). Co do faworyzacji.  To tak jak w pokerze. Przed rozdaniem kart zagrywam w ciemno:). A, okaże się nad wodą. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.05.2016 o 14:34, peekol napisał:

@jaceen - nie są jeszcze w trakcie tarła? Mi wczoraj jeden na Odrze puścił mlecz.

I właśnie sobie odpowiedziałeś:) Jak pogoda się utrzyma, to w czerwcu może już nie będziemy niepokoić klusek w trakcie ten tego;)

O 16.05.2016 o 14:59, peekol napisał:

 pomysł na warsztaty 'woblerowe' na kształt/przy okazji muchowych. Ale muchowe potrzeby przeważyły i jakoś nie doszło to do skutku. Jak będą chętni to można by wrócić do tego pomysłu.

Myślę, że wrócimy do tematu. Nie muszą, to być cykliczne warsztaty. Wystarczy raz na jakiś czas, aby wyjaśnić sobie o czym piszą w necie. Najlepszy termin, to widzę w grudniu/styczniu w kafejce, jak w zeszłym roku. Połączyć to z kręceniem much, struganiem i ogólnie podsumowaniem sezonu i planach na następny. Tylko, czy pomieścimy się w tamtym lokalu, jak frekwencja będzie większa;)

Może uda się zorganizować spotkanie sandaczowe, ognisko-Rędzin i dogrywka na bulwarach?:) Jeszcze mi się marzą warsztaty muchowe na powodziowym. Tu widziałbym jako instruktora Ventusa. Można by wrócić do tematu kręcenia przyponów. Chciałbym przekazać następnemu listwę do ich kręcenia. Potraktujemy ją, jako element kolejnego wtajemniczenia w to rzemiosło muchowe;)

PS

Od 01.06.2016 ruszamy z ligą. Zrobimy nowy wątek na tabelę i punkty a tutaj będziemy komentować i chwalić się zdobyczami. Przypominam, że będą brane do punktacji wszystkie ryby złowione na spinning/muchę, które w RAPR posiadają wymiar ochronny. Baza wyjściowa to 25pkt za wymiar + 1pkt za każdy centymetr ponad wymiar.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jaceen napisał:

@jaceen "Jeszcze mi się marzą warsztaty muchowe na powodziowym. Tu widziałbym jako instruktora Ventusa. Można by wrócić do tematu kręcenia przyponów. Chciałbym przekazać następnemu listwę do ich kręcenia. Potraktujemy ją, jako element kolejnego wtajemniczenia w to rzemiosło muchowe;)"

Miód na moje serce :) Kilka lat nie machałem muchówką, aż ostatnio właśnie wybrałem się na powodziowy z zamiarem odświeżenia zapomnianych przyjemności. No i przeżyłem dramat po prostu. Dobrze, że poszedłem dość daleko w górę od Mostów Jagiellońskich, więc być może nikt wtajemniczony mnie nie widział, bo chyba umarłby ze śmiechu. Warsztaty muchowe zatem, w każdej postaci, są dla mnie genialnym pomysłem. Każde inne warsztaty, zresztą też :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią tworzymy nowy wątek do wpisywania wyników ligi. Ciekawe kto da pierwszy wpis do nowej tury?

W tym skupimy się ogólnie na informacjach o rzece, jej mieszkańcach i relacjach wędkarskich. Jacek już Wartę chyba odpuścił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.