Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zainteresowane zrobił mój wobek, że postanowiłem sprawdzić jak się nazywa;), bo przy zakupie raczej nie zwracam uwagi na nazw,ę tylko czy będzie łowny i czy nie ma wad produkcyjnych:). I tak owy wobek to junior 2,5cm na moich odcinkach Ślęzy jest numerem 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Dziś byłem piąty raz nad Ślęzą i znów w Szukalicach (tylko tym razem poszedłem drugim brzegiem) w godzinach od 13 do 18. Udało mi się wyciągnąć dwa nieduże okonie, a mały szczupaczek odprowadził mi blaszkę pod same nogi. I to wszystko...

Rzeka jest całkiem ładna w tamtych okolicach,

thumb_DSC05954.JPG

thumb_DSC05956.JPG

ale następnym razem popróbuję szczęścia raczej gdzieś indziej.

Jacolan - pierwszego lutego też zsunąłem się po rozmiękłym błocie po kolana do wody, co nie było zbyt przyjemne. Mała rzeczka, a też niebezpieczna - trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie w tych Szukalicach.

Jacolan, jak będziesz tak szarżował, to będziemy musieli dla bezpieczeństwa ligę zawiesić :mrgreen:

Byłem między 12-15 na ustawianiu i sprawdzeniu swoich smużaczków.

Przy okazji parę skubnięć drobnicy było.

Przy okazji, żeby nie było tak różowo z tą Ślęzą, no może z pseudo wędkarzami.

Widać, że to nie pierwsza zasiadka w tym miejscu.

64924f7d882fc6cdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjpol, piękny kleń :) Gratulacje :)

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+30+36=96pkt

9. Ventus

10. bjpol 37 pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 28pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godz. 9 melduje się na odcinku Szukalice-komorowice. Pogoda piękna, pachnie wiosną, owadów masa, ptaki swiergolą, myśle... będą żniwa :) Przez 4,5 h odchodziło czołganie przez pełzanie niemalże w siatce maskującej celem znalezienia wszystkich jam kleniowych bez rzucania się w oczy.

Przerzuciłem: juniory,seniory,blaszki,bromby i fistaszki.Tylko na robaka i kukurydze nie rzucałem. Przez 4,5 h mimo przepięknych miejscówek, bo mówiąc szczerze takiego uroczyska jak na tym odcinku to nad Ślęza jeszcze nie widziałem, nie miałem żadnego kontaktu z rybą, mało tego... nie widziałem nawet najmniejszych oznak życia.

Porażka była o tyle bolesna, że powiesiłem 4 wobki: 2 jaceenowe kilery i 2 huntery - wszystkie były przebojem 2014 r. ...były.

Teraz ćwiczę joge, łapiąc balans i uspakajając nerw i pewnie we czwartek pojadę na dogrywkę. ;)

Gratuluje łapiącym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też strata:(

Odwiedziłem chyba miejscówę pstrągową. Tak w mądrych poradnikach piszą:)

Dwa huknięcia na krakusa w odstępie kilkunastu minut i zero!

Później dałem odpocząć wodzie i wróciłem po godzinie.

Kilka rzutów i ...po woblerze.

Chyba zacznę wodery ze sobą wozić:)

Teraz, to kilka wypadów na Odrę zaliczę. Już chciałoby się jakąś kluchę odrzańską zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacyk nie podłamuj się w dobrych miejscach byłeś:) próbuj dalej:), ja wczoraj byłem na Widawie w Wilczycach i tylko jedno puknięcie bez zacięcia oczywiście na juniora:) Ale wydaje mi się ,że wczoraj ogólnie był gorszy dzień w brania. Też straciłem wobka z jajem:(, ból tym większy ,że wiązanie puściło więc chyba dałem ciała ja:(Wobek poleciał oho,ho daleko szukałem kopałem w trawie i lipa. A co do woderów to dobry pomysł:) Ja kiedyś wracałem do domu po kij 5 metrowy By wobka kilerka z drzewa ściągać;) A jeśli jakoś Ci to może pomóc to podpowiem ,że każdego mojego punktowanego klenia złowiłem z pozycji siedzącej. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacyk - byłem ostatnio na tym właśnie odcinku i również nie zaobserwowałem żadnego ruchu w wodzie (chociaż gdzieniegdzie były spławy drobnicy). Jednak potencjalnie dobrych i ciekawych miejscówek jest tam wiele, a największe wrażenie, właśnie uroczyska, zrobił na mnie "leśny" odcinek już przed samymi Komorowicami. Jestem bardzo ciekaw jak będzie to wyglądało jak się drzewa zazielenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bjpol gratuluję ładnego klenia!

Mi udało się wczoraj skusić walecznego średniaczka i dopisuje do tabeli 34pkt :)

2vt4lr6.jpg

Okolice Nowego Dworu. Generalnie brań dość sporo, ale bardzo delikatnych, oprócz tego złowiłem jednego maluszka.

Pozdrawiam Panowie!

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+30+36=96pkt

9. Ventus

10. bjpol 37 pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 28+34=62pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można dołączyć do zacnego grona. Właśnie opłaciłem znaczki i jeżeli pozwolicie to z chęcią się przyłączę.

Ponieważ jestem trochę "zielony" na forum to poproszę naszego guru Jacka o pomoc w aktualizacji listy.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+30+36=96pkt

9. Ventus

10. bjpol 37 pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 28+34=62pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

Witaj Marcinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+30+36=96pkt

9. Ventus

10. bjpol 37 pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 28+34=62pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28+26=54pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się wyskoczyć na 2 godz. na odcinek od stadionu w górę do mostu kolejowego.

Zaliczyłem tylko dwa brania z czego jedna "spinka" po ok. 10 sek. (ale był to na pewno mały klenik bo widziałem go już na powierzchni), drugiego nie zdążyłem zaciąć (tylko błysk).

Mimo porażki jestem mile zaskoczony tą małą rzeczką. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja schodziłem rzeczkę czwartek,piątek w godzinach rannych, efekt słaby trzy okonki dwa kleniki max10cm:) oszczędziłem im fotki szybciutko do wody niech nabierają wzrostu. Ostatnie moje wypady miernie wyglądają. Puknięć sporo wyników zero. Czyżby mnie rozgryzły teraz one?:) Moi kibice domowi nie zadowoleni zbytnio. Jak tu dzieciom wytłumaczyć,że to tylko zabawa? Pozdrawiam łowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj uczy pokory ta wasza Ślęza :wink: . W zeszłym tygodniu zaliczyłem siedem krótkich maksymalnie trzygodzinnych wypadów . Ot takie łowy przed pracą :smile: . Efekty mizerne , największy kleńik miał zaledwie 24cm . Okonki no cóż palczaki :wink: . Na kołeczkach zostało kilka ulubionych przynęt . Ale mimo wszystko mam ochotę na powtórkę , za tydzień :mrgreen: jak przestanę się telepać po wczorajszym :cool: .

Jedyne co mnie martwi to stan niesionej przez Ślęze wody , w przedpołudniowym słońcu woda wydawała się wręcz gazować jak mineralna :???: . Mieszkałem kilkaset metrów od Ślumpki przez ponad dwadzieścia lat , i pamiętam zarówno jej dobre jak i złe lata . Ale teraz jest tragedia . Wiem ze niewiele jesteśmy w stanie zmienić . Oczyszczalni nie zbudujemy , ale może chociażby spróbować ograniczyć trucie rzeki przez wlewanie do niej nie oczyszczonych ścieków . Spróbujmy stworzyć spis miejsc w których obserwujemy jakieś podejrzane rurki sączące nie wiadomo co :neutral: . Teraz przy nierozwiniętej roślinności są doskonale widoczne . Wystarczy fotka i krótka notka , widziałem ze raz na jakiś czas organizujecie spotkanie nad wodą , wtedy można by takie miejsce odwiedzić i w razie potrzeby powiadomić władze jeśli proceder miałby miejsce dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.